0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: dziedziczenie-firmy

Artykuły:

Jakie konsekwencje podatkowe niesie przejęcie firmy od członka rodziny?

Coraz częściej można się spotkać z przekazywaniem rodzinnych interesów najbliższym osobom dla przedsiębiorcy. Przejęcie firmy od członka rodziny może odbyć się z różnych powodów. Jakie to niesie konsekwencje podatkowe, na gruncie VAT i PIT? Sprawdź!

17 kwietnia 2020

Sukcesja firm. Dlaczego warto ustanowić zarządcę sukcesyjnego?

Sukcesja firm, może budzić wątpliwości pośród przedsiębiorców. W jaki sposób prawidłowo przekazać firmę spadkobiercy? Jakie prawa i obowiązki ma zarządca sukcesyjny? Przeczytaj artykuł i sprawdź, dlaczego warto powołać zarząd sukcesyjny!

9 stycznia 2020

Testament przedsiębiorcy - dziedziczenie firmy

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca prowadzi działalność jednoosobową, czy w formie spółki– powinien rozważyć, co stanie się z dorobkiem jego życia w razie jego śmierci. Jak wygląda dziedziczenie firmy?

8 czerwca 2019

Dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który prowadzi firmę, może przekazać ją swoim spadkobiercom. W jaki sposób dokonuje się dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej? Co dzieje się z firmą po śmierci właściciela? Co powinien uczyni spadkobierca?

6 czerwca 2019

Jak wygląda zgłoszenie o nabyciu własności przedsiębiorstwa?

Nabywcy przedsiębiorstwa niezależnie od stopnia pokrewieństwa ze zmarłym nie muszą płacić podatku od spadków i darowizn, jeśli wypełnią zgłoszenie o nabyciu własności przedsiębiorstwa i w ciągu 6 miesięcy złożą je w urzędzie skarbowym.

30 maja 2019

Dostęp do kont bankowych po śmierci przedsiębiorcy a zarząd sukcesyjny

Utrzymanie firmy po śmierci przedsiębiorcy wymaga m.in. dostępu do rachunków bankowych. Można to szybko zrobić, jeśli został ustanowiony zarząd sukcesyjny. Problem może się pojawić, gdy przedsiębiorca do firmowych rozliczeń wykorzystywał rachunek osobisty

27 listopada 2018

Zarządca sukcesyjny poprowadzi firmę po śmierci właściciela

Ważna zmiana dla osób prowadzących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG. Nowe przepisy, które pozwalają płynnie prowadzić firmę po śmierci jej właściciela. Działalnością gospodarczą zmarłego zajmie się tymczasowo zarządca sukcesyjny.

26 listopada 2018

Firma rodzinna - dziedziczenie firmy

Prowadzenie rodzinnej firmy jest bardzo dobry pomysłem, a gdy ta dobrze prosperuje, właściciel często myśli o przekazaniu jej potomstwu. Procedura ta wiąże się z pewnymi zasadami. Dowiedz się, jak wygląda dziedziczenie firmy i o czym należy pamiętać!

20 lutego 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów