0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: ewidencja-wyposazenia

Artykuły:

Środek trwały a może zwykły wydatek - ujęcie wydatków w KPiR!

Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej często borykają się z pytaniem: jak prawidłowo ujmować zakupione składniki majątku - jako środek trwały czy wyposażenie? W związku z tym w naszym artykule omawiamy różnicę pomiędzy nimi!

13 lipca 2023

Wyposażenie - wszystko co warto wiedzieć

Wyposażenie to sprzęty, przedmioty i urządzenia, związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, niezaliczone do środków trwałych. Wydatki poniesione na nabycie wyposażenia mogą zostać zaliczone bezpośrednio do kosztów podatkowych. Przeczytaj i sprawdź!

28 kwietnia 2023

Mała księgowość – dla kogo jest przeznaczona i jak ją prowadzić?

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, po spełnieniu odpowiednich warunków mają możliwość prowadzić rozliczenia swojej firmie w sposób uproszczony. Czy jest mała księgowość oraz jakie wymagania trzeba spełnić aby z niej skorzystać? Przeczytaj!

19 grudnia 2021

Koszt transportu wyposażenia - jak zaksięgować w KPiR?

Jak powinienem ująć w KPiR koszt transportu wyposażenia, który jest ujęty na jednej fakturze z zakupionym wyposażeniem?

21 kwietnia 2021

Ewidencja wyposażenia - zasady prowadzenia

Ewidencja wyposażenia obejmowała rzeczowe składniki majątku związane z wykonywaną działalnością, niezaliczone do środków trwałych. Czy wiesz, od kiedy nie masz obowiązku prowadzenia ewidencji wyposażenia? Sprawdź, jakie zasady dotyczyły tej ewidencji!

4 sierpnia 2020

Likwidacja ewidencji wyposażenia - zmiany od 2020

Ministerstwo Finansów wprowadziło rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Dzięki niemu graniczono formalności w działalności. Czy likwidacja ewidencji wyposażenia to jedyna wprowadzona zmiana? Sprawdź!

28 kwietnia 2020

Czym jest wyposażenie i jak je księgować?

Czym jest wyposażenie? Czym jest ewidencja wyposażenia i jakie są jej elementy? Jak prawidłowo zaksięgować wyposażenie? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego o wyposażeniu oraz jak zaksięgować je w systemie wfirma.pl.

25 kwietnia 2019

Dokumentowanie przychodów i dodatkowe ewidencje

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Sprawdź, jak powinno przebiegać dokumentowanie przychodów. Jakie dane powinna powinna zawierać faktura, a jakie dowód wewnętrzny? Dowiedz się, jakie ewidencje pomocnicze jesteś zobowiązany prowadzić!

25 sierpnia 2016

Ewidencja wyposażenia - wzór z omówieniem

Żadne przedsiębiorstwo nie może funkcjonować bez j podstawowego wyposażenia. Przedsiębiorca musi także o ujęcie ich w ewidencji. Dowiedz się, jak powinna wyglądać ewidencja wyposażenia i pobierz darmowy wzór z omówieniem w formacie PDF lub DOC!

27 lipca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów