0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: krus

Artykuły:

Zwolnienie z opłacania składek KRUS

Podobnie jak w przypadku składek opłacanych do ZUS, rolnicy także muszą regulować swoje zobowiązania pieniężne wobec KRUS.Z Czy również i rolników dotyczy zwolnienie z opłacania składek KRUS? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

31 maja 2022

Podwyższona składka KRUS dla prowadzących działalność gospodarczą

Rolnicy prowadzący gospodarstwo rolne korzystają zwykle z ubezpieczenia rolniczego w KRUS. Sprawdź dlaczego kontynuują ubezpieczenie w KRUS i jakie warunki muszą spełnić by było to możliwe? Czy opłacone składki stanowią koszt działalności? Przeczytaj!

15 listopada 2021

Polski Ład nie dla rolników – składki KRUS po staremu!

Czy rolników objęły zmiany wprowadzane w Polskim Ładzie? Jakie składki KRUS będą opłacać oni w przyszłych latach? Czy składka zdrowotna w ich przypadku także będzie odliczana od dochodu? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

9 listopada 2021

Świadczenia dla rolników w ramach Tarczy Antykryzysowej

Komu zostanie umorzony KRUS? Na jakich zasadach przyznawany jest zasiłek opiekuńczy i zasiłek chorobowy dla rolnika objętego kwarantanną? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie zostały przewidziane świadczenia dla rolników w ramach Tarczy Antykryzysowej!

21 kwietnia 2020

Organ rentowy już nie wystawi PIT 40-A ?

Deklaracja pit 40-A wystawiana jest automatycznie przez organy rentowe – płatnik nie musi wnioskować o ich wydanie. Nowy projekt ministerstwa zakłada zmiany dotyczące tej deklaracji. Co to oznacza dla podatników? Sprawdź to!

5 lutego 2020

Działalność gospodarcza a ubezpieczenie w KRUS – kwota graniczna podatku

Czy będąc rolnikiem i jednocześnie prowadząc działalność gospodarczą trzeba rezygnować z ubezpieczenia rolniczego KRUS i przejść na ZUS? Czy po spełnieniu odpowiednich warunków może dalej podlegać pod ubezpieczenie społecznym rolników? Przeczytaj!

13 lipca 2018

Prowadzenie działalności gospodarczej przez rolnika

Rolnicy prowadzący działalność gospodarczą mają możliwość pozostania w ubezpieczeniu rolników. W tym celu muszą spełnić wiele wymogów określonych w ustawie z dnia 20 grudnia 1990 o ubezpieczeniu społecznym rolników.

28 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów