0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: ksiegi-rachunkowe

Artykuły:

Skutki nierzetelnego prowadzenia ksiąg podatkowych

Obowiązkiem nałożonym na podatników jest prowadzenie ksiąg zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, czyli rzetelnie i w sposób niewadliwy. Wtedy stanowią dowód tego, co wynika z zawartych w nich zapisów. Jakie są skutki nierzetelnego prowadzenia ksiąg?

25 listopada 2021

Księgi rachunkowe - kto musi je założyć?

Księgi rachunkowe, potocznie znane jako pełne księgi, mają obowiązek prowadzić nie tylko spółki prawa handlowego, ale również niektóre osoby fizyczne, spółki cywilne czy jawne lub inne podmioty. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

16 lipca 2020

Dobrowolne prowadzenie ksiąg rachunkowych - o czym należy pamiętać?

O czym należy pamiętać decydując się na dobrowolne prowadzenie ksiąg rachunkowych? Jak i kiedy dokonać zgłoszenia? Dowiedz się, kiedy prowadzenie pełnej księgowości jest obowiązkowe, a kiedy podatnik może sam podjąć decyzję o prowadzeniu pełnych ksiąg.

12 maja 2020

Księga przychodów i rozchodów - kto powinien ją prowadzić?

Podatkowa księga przychodów i rozchodów - kto powinien ją prowadzić? Jakie formy opodatkowania podatkiem dochodowym występują w Polsce? Czym jest działalność gospodarcza w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

26 lutego 2019

Limit prowadzenia ksiąg rachunkowych - 2018

Przedsiębiorcy bardzo często zastanawiają się jaki jest limit prowadzenia ksiąg rachunkowych, czyli tzw. pełnej księgowości oraz jak go się oblicza. Przeczytaj i dowiedz się, ile wynosi kwota zobowiązująca do prowadzenia ksiąg rachunkowych w 2018 r.

1 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów