0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: majatek-wspolny

Artykuły:

Wspólność majątkowa w jednoosobowej działalności gospodarczej

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej bardzo ważne jest, czy podatnik posiada wspólność majątkową, czy też jej nie posiada. Kiedy i gdzie zgłosić jej powstanie i ustanie? Wspólność majątkowa w jednoosobowej działalności - sprawdź!

14 lipca 2022

Majątek wspólny a rozliczenie nakładów pomiędzy małżonkami

Gdy małżeństwo się rozpada, a po rozwodzie lub jeszcze w jego trakcie dochodzi do ustanowienia rozdzielności majątkowej, pojawiają się dylematy w jaki sposób rozdzielić majątek wspólny. Zobacz, jak przebiega rozliczenie nakładów pomiędzy małżonkami!

15 grudnia 2021

Podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej małżonków

W jaki sposób przebiega postępowanie o podział majątku wspólnego? Kiedy ustaje małżeńska wspólność majątkowa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki jest zakres ustaleń w sprawie o podział majątku oraz na jakich zasadach ustala się jego wartość!

22 lipca 2020

Sprzedaż nieruchomości z majątku wspólnego w działalności gospodarczej

Posiadasz w składnikach majątku budynek, który stanowi współwłasność małżeńską? Czy wiesz jak rozliczyć sprzedaż nieruchomości z majątku wspólnego? Dowiedz się, jak rozliczyć transakcję sprzedaży budynku mieszkalnego i niemieszkalnego z majątku wspólnego!

16 kwietnia 2020

Zyski po rozwodzie a majątek firmowy - co warto wiedzieć?

Następstwem rozwodu jest ustanie wspólnoty majątkowej małżonków, co jest podstawą do podziału majątku. Jakie zyski po rozwodzie przynależą się komu? Co w przypadku, gdy małżeństwo lub jedno z małżonków prowadziło firmę? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

26 marca 2020

Biznes rodzinny a rozwód przedsiębiorców

Sytuacja małżonków-przedsiębiorców po rozwodzie, zależna jest od decyzji, jakie podjęli w czasie trwania lub przed zawarciem małżeństwa. Jak rozwód przedsiębiorców wpływa na prowadzony przez nich biznes rodzinny? Co decyduje o losach przedsiębiorstwa?

25 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów