0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: mini-one-stop-shop

Artykuły:

Nowa procedura MOSS - zasady rozliczenia VAT

Procedura MOSS stanowi uproszczenie dla części przedsiębiorców, dzięki której nie mają oni obowiązku rejestracji dla celów VAT w każdym kraju świadczenia usług. Sprawdź, jak wyglądają zasady rozliczenia VAT przy wykorzystaniu nowej procedury MOSS!

7 maja 2019

VAT Mini One Stop Shop - dodatkowe ewidencje

Na mocy nowelizacji ustawy o VAT zostały wdrożone przepisy unijne oraz procedury Mini One Stop Shop. Wiąże się to między innymi z koniecznością prowadzenia dodatkowej ewidencji. Jakie dodatkowe obowiązki są z tym związane? Przeczytaj więcej na ten temat!

22 września 2016

Rejestracja podatników zwolnionych z opodatkowania w systemie MOSS

Czy podatnicy zwolnieni z VAT mają prawo do świadczenia usług na terenie UE? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak powinna przebiegać rejestracja podatników zwolnionych z opodatkowania w systemie MOSS!

22 stycznia 2016

Ustalanie miejsca konsumpcji usług w procedurze MOSS

Sprawdź, w jaki sposób ustalić miejsce konsumpcji usług elektronicznych, nadawczych i telekomunikacyjnych w procedurze MOSS (Mini One Stop Shop).

9 grudnia 2014

Fakturowanie MOSS

W 2015 czeka nas wielka zmiana - procedura MOSS. Sprawdź, jak należy fakturować według jej zasad!

20 października 2014

Mini One Stop Shop - usługi cyfrowe

Na początku 2015 roku w życie mają wejść nowe regulacje dotyczące rozliczeń podmiotów świadczących usług cyfrowe - Mini One Stop Shop (MOSS). Objęte nią zostaną usługi telekomunikacyjne, nadawcze oraz elektroniczne. Sprawdź, co się zmieni.

8 października 2014

Fakturowanie usług w procedurze Mini One Stop Shop

Rok 2015 przyniesie kolejne zmiany w Ustawie o podatku od towarów i usług. Nowelizacja przepisów swoim zakresem obejmie m.in. kwestię określenia miejsca świadczenia usług telekomunikacyjnych,

2 października 2014

Rozliczenia w euro z fiskusem

Od stycznia 2015 r. przedsiębiorcy będą mogli dokonywać rozliczenia w euro z organami skarbowymi, a nie jak obecnie jedynie w złotówkach. Nie dotyczy to jednak wszystkich podatników.

9 lipca 2014

Państwo identyfikacji i konsumpcji - Mini One Stop Shop

Kolejne zmiany w Ustawie o podatku od towarów i usług - w tym wypadku będzie to nowelizacja wynikająca z prawodawstwa unijnego. W życie wchodzi procedura Mini One Stop Shop. Sprawdź kogo obowiązuje i na czym polega!

16 czerwca 2014

Czym jest VAT Mini One Stop Shop?

Ministerstwo Finansów nie ma czasu na odpoczynek, wciąż pracuje nad licznymi zmianami podatkowymi w związku z implementacją przepisów unijnych dotyczących podatku VAT do krajowego ustawodawstwa.

12 maja 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów