0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: nieograniczony-obowiazek-podatkowy

Artykuły:

Opodatkowanie zagranicznej renty w kraju a unikanie podwójnego opodatkowania

Opodatkowanie zagranicznej renty inwalidzkiej w Polsce wiąże się z szeregiem pytań dotyczących kwestii podwójnego opodatkowania i ewentualnych zwolnień z podatku. W artykule omawiamy te wszystkie kwestie, z uwzględnieniem postanowień międzynarodowych.

23 lutego 2024

Sprzedaż nieruchomości położonej w Ukrainie – gdzie odprowadzić podatek?

Wojna na Ukrainie spowodowała, że spora grupa tamtejszych obywateli stała się polskimi rezydentami podatkowymi. Sprawdźmy, jak powinna zostać opodatkowana sprzedaż nieruchomości położonej w Ukrainie przez obywatela Ukrainy mieszkającego w Polsce!

13 października 2023

Rezydencja podatkowa a obowiązek podatkowy

Czy ustalenie rezydencji podatkowej cudzoziemca w Polsce następuje w oparciu o jego oświadczenie? Czym jest i czemu służy certyfikat rezydencji? Sprawdź w artykule czym jest rezydencja podatkowa i jak wpływa na obowiązek podatkowy!

29 sierpnia 2022

Miejsce rezydencji podatkowej - jak ustalić?

Prawidłowo ustalone miejsce rezydencji podatkowej wiąże się z określeniem miejsca zamieszkania podatnika. Spełnienie jednej z dwóch przesłanek pozwala otrzymać status polskiego rezydenta podatkowego, który podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu

17 sierpnia 2021

Ustalenie rezydencji podatkowej – poznaj nowe objaśnienia MF!

Ustalenie rezydencji podatkowej bywa problematyczne, bowiem podatnicy mają wiele wątpliwości w tym zakresie. Sprawdziliśmy, jak należy interpretować zasady ustalania rezydencji podatkowej na podstawie objaśnień Ministerstwa Finansów z 29 kwietnia br.

30 lipca 2021

Jak udokumentować zagraniczną rezydencję podatkową?

Zmiany wprowadzone od 1 stycznia 2021 w zakresie zastosowania ulgi abolicyjnej rodzą pytania w jaki sposób potwierdzić miejsce spełnienia obowiązku podatkowego. W tym artykule dowiesz się, jak udokumentować zagraniczną rezydencję podatkową!

23 marca 2021

Metoda wyłączenia z progresją - kiedy się ją stosuje?

Metoda wyłączenia z progresją jest jedną z dwóch metod, którą stosuje się w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania dochodów z zagranicy. Na czym polega metoda wyłączenia z progresją? Kto jest zobowiązany ją stosować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

22 grudnia 2020

Unikanie podwójnego opodatkowania stosowane do dochodów osiąganych na terytorium Wielkiej Brytanii

Polacy mieszkający częściowo na terytorium Polski, a częściowo na terytorium Wielkiej Brytanii, mogą mieć wątpliwości co do miejsca i sposobu opodatkowania swoich dochodów. Unikanie podwójnego opodatkowania - jak dokonać rozliczenia dochodów z UK?

21 sierpnia 2020

Zarejestrowanie firmy za granicą a stałe zamieszkiwanie w Polsce

Coraz więcej podatników decyduje się na zarejestrowanie firmy za granicą, co często jest związane z niższymi stawkami podatkowymi, które tam obowiązują. Jak wygląda sytuacja gdy podatnik prowadzi działalność w kraju oraz rejestruje firmę za granicą?

1 marca 2018

Zatrudnianie cudzoziemców a PIT

Jak wygląda zatrudnianie cudzoziemców w świetle prawa podatkowego? Na czym polega nieograniczony obowiązek podatkowy? Czym się różni od ograniczonego obowiązku podatkowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 stycznia 2018

Raje podatkowe - czym są i z jakim ryzykiem mogą się wiązać?

Raje podatkowe są jednym ze znanych sposobów optymalizacji podatkowej, które mogą przynieść nie tylko korzyść, ale także ryzyko. Sprawdź, czytając nasz artykuł czym są raje podatkowe, jak funkcjonują i czy zawsze wiążą się z oszustwami podatkowymi!

8 maja 2017

Podatki dochodowe cz. II

2 listopada 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów