0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: nowe-stawki-vat

Artykuły:

Obniżka stawki podatku VAT do 15% - jest projekt ustawy!

Na stronie sejmu ukazał się projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Jego celem jest stopniowa obniżka stawki podatku VAT. Ile wyniesie nowa stawka i kiedy zostanie wprowadzona? Odpowiadamy! Przeczytaj i dowiedz się więcej!

9 lutego 2022

Wiążąca informacja stawkowa – gwarancja ochrony podatników

Zróżnicowanie stawek podatku VAT i właściwe przypisanie ich do produktów może sprawiać podatnikom wiele problemów. Pomocą służy wiążąca informacja stawkowa (WIS), gdzie na wniosek podatnika, zostanie ustalona za niego właściwa stawka podatku. Przeczytaj

30 marca 2021

Zmiany w stawkach VAT od 31 sierpnia 2020 roku

Przedsiębiorco! Chcesz wiedzieć jakie zmiany w stawkach VAT zostaną wprowadzone wraz z nowym rozporządzeniem, które ma wejść w życie już 31 sierpnia 2020 roku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co zmieni kolejny projekt Ministerstwa Finansów!

28 sierpnia 2020

Nowa matryca stawek podatku VAT - zmiana terminu wprowadzenia!

Z przyczyn panującego stanu epidemii w Polsce, Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o zmianie terminu wdrożenia nowej matrycy stawek VAT. Kiedy zostanie wprowadzona nowa matryca stawek podatku VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

13 lipca 2020

Jakie szykują się zmiany w VAT od 1 lipca 2020?

Przepisy ustawy o VAT pozwalają prawodawcy wprowadzać zmiany w trybie ciągłym. Ustawodawca, wprowadza zmiany w VAT od 1 lipca 2020, podejmując kolejne działania, których celem jest uproszczenie systemu, równocześnie zachowując jego uszczelnienie. Sprawdź!

6 maja 2020

Nowe stawki VAT - sprawdź, czy Ciebie dotyczą!

Dotychczas ustalenie właściwej stawki VAT było przedmiotem sporów, gdyż podobne produkty były opodatkowane zarówno stawką podstawową jak i obniżoną. Dowiedz się, jakich produktów dotyczą nowe stawki VAT oraz jak prawidłowo je określić!

10 grudnia 2019

Podatek VAT (cz. 2) - Czynności podlegające opodatkowaniu VAT cz. II

Za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o VAT, uznaje się wywóz towarów z terytorium kraju

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów