0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: okres-wypowiedzenia

Artykuły:

Zwolnienie lekarskie w trakcie wypowiedzenia data rozwiązania umowy

Czy zwolnienie lekarskie w trakcie wypowiedzenia przeszkadza w rozwiązaniu umowy? Odpowiadamy na to pytanie!

8 lutego 2023

Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem art. 30 § 1 pkt 2 kp

Jednym ze sposób rozwiązania umowy o pracę jest rozwiązanie umowy na mocy art. 30 § 1 pkt 2 kp poprzez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Co powinno zawierać wypowiedzenie umowy o pracę? Przeczytaj w artykule!

12 stycznia 2023

Wypowiedzenie umowy o pracę - wzór z omówieniem

Czy wypowiedzenie umowy o pracę może zostać złożone przez każdą ze stron stosunku pracy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie informacje powinno zawierać wypowiedzenie. Pobierz bezpłatny wzór w dwóch formatach - PDF oraz DOCX. Zobacz!

25 listopada 2022

Okres wypowiedzenia - ustalenie jego daty początkowej i końcowej

Okres wypowiedzenia umowy o pracę jest szczegółowo wyznaczony w przepisach prawa pracy. Poprawne ustalenie daty upływu okresu wypowiedzenia ma duże znaczenie. Przeczytaj, od czego zależy jego długość i jak ustalić dzień jego rozpoczęcia i zakończenia!

24 listopada 2022

Jaki jest okres wypowiedzenia umowy zawartej na pół roku?

Czy można zawrzeć umowę na okres 6 miesięcy, a także jakie są elementy, które obowiązkowo muszą zostać ujęte w takiej umowie? Jaki jest okres wypowiedzenia umowy zawartej na pół roku? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

4 sierpnia 2022

Wypowiedzenie umowy o pracę - podstawowe informacje

Zgodnie z przepisami wypowiedzenie umowy o pracę powoduje ustanie stosunku pracy. Stanowi jednostronne oświadczenie woli jednej ze stron, które kończy istniejący stosunek pracy. Dowiedz się, ile powinien wynosić okres wypowiedzenia umowy o pracę!

21 lipca 2022

Jak prawidłowo złożyć wypowiedzenie umowy o pracę?

Wypowiedzenie umowy o pracę powoduje rozwiązanie stosunku pracy. Jaki może mieć charakter, jakie są jego rodzaje i od czego zależy długość okresu wypowiedzenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak prawidłowo złożyć wypowiedzenie umowy o pracę!

21 lipca 2022

Skutki wydłużenia okresu wypowiedzenia o pracę

Umowę o pracę może wypowiedzieć każda ze stron. Okresy wypowiedzeń są ściśle uregulowane w Kodeksie pracy. Bywają jednak sytuacje, kiedy okres wypowiedzenia zostaje wydłużony. Jakie są skutki wydłużenia okresu wypowiedzenia o pracę? Sprawdź!

20 lipca 2022

Wypowiedzenie umowy o pracę – 10 praktycznych wskazówek dla pracodawcy

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę – w jakim zakresie jest dopuszczalne? Czy konieczne jest sporządzenie uzasadnienia? Kiedy osobie zatrudnionej przysługuje odprawa pieniężna? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule.

8 lipca 2022

W jaki sposób pracodawca może wycofać wypowiedzenie umowy o pracę?

Umowa o pracę może zostać rozwiązana przez obie jej strony. Co jednak w przypadku, kiedy pracodawca będzie chciał kontynuować zatrudnienie mimo złożonego wypowiedzenia? Jak zgodnie z prawem wycofać wypowiedzenie umowy o pracę? Sprawdź!

7 lipca 2022

Połowa okresu wypowiedzenia – termin odrzucenia warunków wypowiedzenia zmieniającego

Bywają sytuacje, że pracownicy mają 3 miesięczne okresy wypowiedzenia. Jak ustalić, kiedy przypada połowa okresu wypowiedzenia zmieniającego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat wypowiedzenia zmieniającego oraz sposobu jego liczenia!

6 kwietnia 2022

Zatrudnienie pracownika a okres wypowiedzenia - czy to możliwe?

Pracownik, który kończy współpracę z jednym pracodawcą najczęściej szuka lub już ma nową ofertę pracy. Czy możliwe jest zatrudnienie w okresie okresu wypowiedzenia? Nowe zatrudnienie a okres wypowiedzenia - dowiedz się więcej na ten temat!

17 stycznia 2022

Okres wypowiedzenia przy rozwiązaniu umowy o pracę

Gdy wypowiedzenie umowy o pracę składa jedna ze stron stosunku pracy, nie można zapomnieć o zastosowaniu odpowiedniego okresu wypowiedzenia. Jak ustalić jego wymiar? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy obliczać okres wypowiedzenia? Zobacz!

29 września 2021

Aktualizacja informacji pracowniczej w związku ze zmianą okresu wypowiedzenia - wzór z omówieniem

Od 22 lutego 2016 roku nastąpiły zmiany w zakresie umów na czas określony. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać aktualizacja informacji pracowniczej w związku ze zmianą okresów wypowiedzenia! Pobierz darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF.

26 lipca 2019

Skrócenie okresu wypowiedzenia - kiedy jest możliwe?

Skrócenie okresu wypowiedzenia może mieć miejsce w ściśle określonych przypadkach. Poznaj warunki, jakie musi spełnić pracodawca. Dowiedz się więcej o wysokości odszkodowania i sposobie wypełniania świadectwa pracy w tym przypadku. Zobacz!

5 września 2017

Zmiana okresów wypowiedzenia - czy należy zmienić zapisy w umowie?

W związku z nowelizacja kodeksu pracy, który zmienił okres wypowiedzenia umów czasowych, wielu pracodawców zaczęła mieć wątpliwości, czy należy zmienić klauzule zawarte we wcześniejszych umowach. Jak jest w rzeczywistości? Przeczytaj i sprawdź!

23 stycznia 2017

Jak liczyć okres wypowiedzenia dla umów o pracę?

Rozwiązanie umowy o pracę przez jedną ze stron stosunku pracy niesie za sobą różne skutki. Czy pracownik żegna się ze swoim miejscem pracy z dnia na dzień? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak liczy się okres wypowiedzenia umowy o pracę!

20 stycznia 2017

Ustanie stosunku pracy 2014 r. - cz. 2

Druga część cyklu na temat ustania stosunku pracy - zapraszamy do lektury.

20 października 2014

Ustanie stosunku pracy 2014 r. - cz. 1

Ustanie stosunku pracy może powstać na skutek rozwiązania umowy o pracę lub jej wygaśnięcia. Rozwiązanie umowy o pracę jest związane z wolą obu lub jednej z jej stron. Zgodnie z art. 30 § 1 Kodeksu pracy jej rozwiązanie może nastąpić:

17 października 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów