0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: opodatkowanie-najmu-prywatnego

Artykuły:

Opodatkowanie najmu prywatnego w 2023 roku

Polski Ład wprowadził liczne zmiany nie tylko w opodatkowaniu podatników prowadzących działalność ale także, dla tych którzy prowadzą najem jako osoby prywatne. Na skutek reformy uległo zmianie opodatkowanie najmu prywatnego. Dowiedz się więcej!

6 kwietnia 2023

Jak ustalić limit przychodu z najmu przy rozdzielności majątkowej?

Mimo zawirowań w gospodarce, inwestycje w najem prywatny są nadal opłacalne. Ponadto, podatnicy, którzy dużo zyskują na najmie muszą liczyć się z wyższymi stawkami ryczałtu. Jak ustalić limit przychodu z najmu przy rozdzielności majątkowej? Przeczytaj!

31 marca 2022

Limit ryczałtu dla małżonków przy najmie

Usługi związane z najmem mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Ważne jest kontrolowanie sumy przychodów z najmu uzyskanego w trakcie roku, czyli limitu100 000zł. Sprawdź, czy limit ryczałtu dla małżonków jest taki sam!

8 grudnia 2021

Najem prywatny po zakończeniu działalności gospodarczej

Zdarza się, że podatnicy likwidując działalność gospodarczą posiadają składniki majątku które stanowiły w firmie majątek trwały. Czy jest możliwy najem prywatny po zakończeniu działalności składników, które stanowiły środki trwałe w zamkniętej już firmie?

26 lutego 2021

Opodatkowanie ryczałtem najmu prowadzonego przez agencję - czy to możliwe?

Podatnicy prowadzący najem prywatny nieruchomości. co do zasady mają możliwość wyboru opodatkowania uzyskanego przychodu na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego. Czy opodatkowanie ryczałtem najmu prowadzonego przez agencję również jest możliwe? Sprawdź!

29 listopada 2019

Najem prywatny małżonków - zasady opodatkowania

Zastosowanie stawki ryczałtu w wartości 12,5 % po przekroczeniu limitu 100 000 zł odnosi się do obojga małżonków. Dowiedz się, czy najem prywatny małżonków w przypadku rozdzielności majątkowej może zostać rozliczony niższą stawką ryczałtu!

18 października 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów