0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: pit-38

Artykuły:

Sprzedaż obligacji nabytych w drodze spadku - rozliczenie podatkowe

Spadkobierca, który otrzymał w spadku obligacje może mieć problem z ustaleniem wysokości dochodu do opodatkowania w przypadku ich sprzedaży. Czy wiesz, jak wygląda sprzedaż obligacji nabytych w drodze spadku oraz jak opodatkować taką transakcję? Sprawdź!

5 lipca 2023

Zbycie udziałów w zagranicznej firmie a podatek dochodowy

Wiele problemów podatkowych powoduje zbycie udziałów w zagranicznej firmie. W tym przypadku należy uwzględnić nie tylko przepisy ustawy o PIT, ale również odnieść się do postanowień właściwej umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania.

17 kwietnia 2023

Sprzedaż akcji - rozliczenie podatku dochodowego

Sprzedaż akcji powinna zostać opodatkowana podatkiem dochodowym. Podstawą opodatkowania jest różnica między przychodem ze sprzedaży, a poniesionymi w związku ze sprzedażą kosztami. Wyjaśniamy, jak prawidłowo powinien rozliczyć się sprzedający udziały!

16 marca 2023

PIT-8C a dochody z kapitałów pieniężnych zwolnione od podatku

Informacja PIT-8C przesyłana jest podatnikom, którzy zobowiązani są do rozliczenia podatku dochodowego od kapitałów pieniężnych. Czy wiesz, jak wygląda rozliczenie podatkowe, gdy dochody z kapitałów pieniężnych są zwolnione z podatku!

15 marca 2023

Sprzedaż udziałów w spółce komandytowej - rozliczenie podatkowe

Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe niesie za sobą sprzedaż udziałów w spółce komandytowej? Jaką należy zastosować stawkę podatku dochodowego? Czy podatek dochodowy w przypadku takiej sprzedaży należy rozliczyć na formularzu PIT-38? Wyjaśniamy!

29 grudnia 2022

PIT-38 – zasady wypełniania i składania formularza

Większość podatników zobowiązana jest do rozliczenia podatku dochodowego. Deklaracja PIT-38 służy do rozliczania m.in. dochodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych. Z artykułu dowiesz się jakie są zasady wypełniania oraz termin złożenia PIT-38!

30 marca 2022

Jak rozliczyć podatek za sprzedaż akcji w przypadku nieotrzymania PIT-8C ?

Zysk uzyskany za sprzedaż akcji generuje dochód, podlegający opodatkowaniu podatkiem PIT. Podatnik rozlicza go na podstawie informacji PIT-8C, otrzymywanego z biura maklerskiego. Jak rozliczyć podatek, w przypadku nieotrzymania PIT-8C? Sprawdź!

23 kwietnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów