0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

61 wyników dla tematu: podatek-od-nieruchomosci

Artykuły:

Podatek od nieruchomości a budowla i budynek

Podatnicy posiadający nieruchomość powinni uiszczać podatek od nieruchomości. Jak sklasyfikować budowlę i budynek na cele prawidłowego wyliczenia podstawy opodatkowania podatku od nieruchomości? Sprawdź, przełomowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego!

3 kwietnia 2024

Działalność sezonowa a podatek od nieruchomości - stawka podatku

Przedsiębiorca, który jest właścicielem gruntów zobowiązany jest do opłacania podatku od nieruchomości. Jednak niektóre działalności pracują sezonowo. Działalność sezonowa a podatek od nieruchomości - czy jest możliwość obniżenia stawki? Sprawdź!

21 grudnia 2023

Podatek od nieruchomości - 2024

Co roku, podatek od nieruchomości ustalany jest na innym poziomie. W zależności od gminy, kwoty te różnią się ponieważ są ustalane przez radę gminy. Minister finansów jednak ustala górne stawki podatku od nieruchomości. Sprawdź ich wysokość w 2024 roku!

21 grudnia 2023

Zawiadomienie o nabyciu gruntu - jak wypełnić druk IN-1?

Zawiadomienie o nabyciu gruntu jest koniecznością, gdy nabywamy grunt, wówczas musimy odprowadzić podatek majątkowy w postaci podatku rolnego lub od nieruchomości. W jaki sposób wypełnić druk N-1? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

7 grudnia 2023

Jednoosobowa działalność gospodarcza a podatek od nieruchomości

Prowadzenie działalności w zakupionym lokalu lub prywatnym mieszkaniu rodzi obowiązek opłacania odpowiedniego podatku do urzędu miasta lub gminy. Kto oraz w jakiej wysokości płaci podatek od nieruchomości przy działalności gospodarczej? Sprawdź!

16 listopada 2023

Sezonowe wykorzystanie nieruchomości w firmie

Nieruchomości w działalności gospodarczej mogą również być wykorzystywane sezonowo. Czy sezonowe wykorzystanie nieruchomości w działalności ma wpływ na podatek od nieruchomości? Jak amortyzować sezonowe użytkowanie? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

18 października 2023

Czy siedziba firmy w mieszkaniu to wyższy podatek od nieruchomości?

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często jako siedzibę firmy wybierają swoje mieszkanie. W zależności od przeznaczenia płacony jest podatek od nieruchomości. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczać podatek od nieruchomości!

4 października 2023

Zwrot nadpłaty podatku od nieruchomości a przychód podatkowy

Zwrot nadpłaty podatku od nieruchomości może być przychodem podatkowym w części, w jakiej podatek od nieruchomości został wcześniej zaliczony do kosztów uzyskania przychodów. Czy wiesz, jak w takim przypadku ustalić moment powstania przychodu? Wyjaśniamy!

23 sierpnia 2023

Podatek od nieruchomości od nowo wybudowanych budynków

Podatek od nieruchomości od nowo wybudowanych budynków został określony w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Czy wiesz kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

10 sierpnia 2023

Podatek od nieruchomości przy działalności nierejestrowanej

Działalność nierejestrowana to rodzaj działalności, w której przychód może wynosić maksymalnie 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Czy w związku z tym taki podatnik ma również obowiązek opłacać podatek od nieruchomości w pełnej wysokości? Sprawdź!

26 lipca 2023

Przekazanie przedsiębiorstwa a podatek od nieruchomości - rozliczenie

W przypadku transakcji przekazania przedsiębiorstwa może dojść do przeniesienia własności w odniesieniu do środków trwałych, jakimi są nieruchomości. Czy wiesz, jak wygląda przekazanie przedsiębiorstwa a podatek od nieruchomości? Sprawdź, jak rozliczyć!

1 czerwca 2023

Podatek od nieruchomości od garażu blaszanego - warto wiedzieć

Kupując nieruchomość należy mieć na uwadze zapłatę podatku od nieruchomości. Warto jednak sprawdzić, czy każda budowla pod niego podlega. W artykule wyjaśnimy, czy podatek od nieruchomości od garażu blaszanego oraz od gruntu pod nim jest konieczny!

1 czerwca 2023

Jakie podatki płaci przedsiębiorca i od czego zależą?

Podatki to w opinii większości przykry obowiązek, który narzucają im przepisy. Zawiłe przepisy, wysokie stawki… Niekoniecznie tak musi być! W artykule wyjaśniamy, jakie podatki płaci przedsiębiorca. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!

11 maja 2023

Nadpłata podatku od nieruchomości - jak wygląda jej księgowanie?

Podatek od nieruchomości ustala w drodze decyzji organ podatkowy. Obowiązek podatkowy spoczywa zarówno na spółkach jak i osobach fizycznych. Kiedy powstaje nadpłata podatku od nieruchomości? W jaki sposób zaksięgować taki przychód w KPiR? Odpowiadamy!

17 kwietnia 2023

Podatek od nieruchomości - 2023

Co roku, podatek od nieruchomości ustalany jest na innym poziomie. W zależności od gminy, kwoty te różnią się ponieważ są ustalane przez radę gminy. Minister finansów jednak ustala górne stawki podatku od nieruchomości. Sprawdź ich wysokość w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Panele fotowoltaiczne a podatek od nieruchomości

Popularność paneli fotowoltaicznych staje się coraz większa, stąd rodzą się pytania o kwestie podatkowe. Czy panele fotowoltaiczne podlegają pod podatek od nieruchomości? Panele fotowoltaiczne a podatek od nieruchomości - wyjaśniamy, czy musisz zapłacić!

24 listopada 2022

Podatek od nieruchomości - czy zwiększa wartość początkową inwestycji?

W celu prawidłowego dokonywania odpisów amortyzacyjnych należałoby prawidłowo ustalić wartość początkową inwestycji. Czy podatek od nieruchomości stanowi część wartości początkowej czy powinien być potraktowany jako osobny koszt uzyskania przychodu?

23 listopada 2022

Podatek od nieruchomości przy likwidacji działalności

W przypadku nieruchomości związanych z z działalnością właściciel musi liczyć się z wyższymi stawkami podatku od nieruchomości. Jak jednak jest w przypadku zamknięcia firmy? Czy należy zapłacić podatek od nieruchomości przy likwidacji działalności?

18 listopada 2022

Zawiadomienie o nabyciu nieruchomości - do kiedy należy złożyć?

Po nabyciu nieruchomości kupujący powinien dokonać pewnych formalności. Jedną z nich jest zawiadomienie o nabyciu nieruchomości. Czy wiesz, jakich czynności i w jakim terminie powinien dokonać kupujący po podpisaniu aktu notarialnego? Sprawdź w artykule!

15 listopada 2022

Stacja ładowania pojazdów na gruncie podatku od nieruchomości

Z uwagi na coraz większą popularność stacji ładowania pojazdów elektrycznych warto zastanowić się nad kwestiami podatkowymi. Czy stacja ładowania pojazdów podlega zatem opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

28 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów