0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

56 wyników dla tematu: podatek-od-nieruchomosci

Artykuły:

Zwrot nadpłaty podatku od nieruchomości a przychód podatkowy

Zwrot nadpłaty podatku od nieruchomości może być przychodem podatkowym w części, w jakiej podatek od nieruchomości został wcześniej zaliczony do kosztów uzyskania przychodów. Czy wiesz, jak w takim przypadku ustalić moment powstania przychodu? Wyjaśniamy!

23 sierpnia 2023

Podatek od nieruchomości od nowo wybudowanych budynków

Podatek od nieruchomości od nowo wybudowanych budynków został określony w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Czy wiesz kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

10 sierpnia 2023

Podatek od nieruchomości przy działalności nierejestrowanej

Działalność nierejestrowana to rodzaj działalności, w której przychód może wynosić maksymalnie 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Czy w związku z tym taki podatnik ma również obowiązek opłacać podatek od nieruchomości w pełnej wysokości? Sprawdź!

26 lipca 2023

Przekazanie przedsiębiorstwa a podatek od nieruchomości - rozliczenie

W przypadku transakcji przekazania przedsiębiorstwa może dojść do przeniesienia własności w odniesieniu do środków trwałych, jakimi są nieruchomości. Czy wiesz, jak wygląda przekazanie przedsiębiorstwa a podatek od nieruchomości? Sprawdź, jak rozliczyć!

1 czerwca 2023

Podatek od nieruchomości od garażu blaszanego - warto wiedzieć

Kupując nieruchomość należy mieć na uwadze zapłatę podatku od nieruchomości. Warto jednak sprawdzić, czy każda budowla pod niego podlega. W artykule wyjaśnimy, czy podatek od nieruchomości od garażu blaszanego oraz od gruntu pod nim jest konieczny!

1 czerwca 2023

Jakie podatki płaci przedsiębiorca i od czego zależą?

Podatki to w opinii większości przykry obowiązek, który narzucają im przepisy. Zawiłe przepisy, wysokie stawki… Niekoniecznie tak musi być! W artykule wyjaśniamy, jakie podatki płaci przedsiębiorca. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!

11 maja 2023

Nadpłata podatku od nieruchomości - jak wygląda jej księgowanie?

Podatek od nieruchomości ustala w drodze decyzji organ podatkowy. Obowiązek podatkowy spoczywa zarówno na spółkach jak i osobach fizycznych. Kiedy powstaje nadpłata podatku od nieruchomości? W jaki sposób zaksięgować taki przychód w KPiR? Odpowiadamy!

17 kwietnia 2023

Panele fotowoltaiczne a podatek od nieruchomości

Popularność paneli fotowoltaicznych staje się coraz większa, stąd rodzą się pytania o kwestie podatkowe. Czy panele fotowoltaiczne podlegają pod podatek od nieruchomości? Panele fotowoltaiczne a podatek od nieruchomości - wyjaśniamy, czy musisz zapłacić!

24 listopada 2022

Podatek od nieruchomości - czy zwiększa wartość początkową inwestycji?

W celu prawidłowego dokonywania odpisów amortyzacyjnych należałoby prawidłowo ustalić wartość początkową inwestycji. Czy podatek od nieruchomości stanowi część wartości początkowej czy powinien być potraktowany jako osobny koszt uzyskania przychodu?

23 listopada 2022

Podatek od nieruchomości przy likwidacji działalności

W przypadku nieruchomości związanych z z działalnością właściciel musi liczyć się z wyższymi stawkami podatku od nieruchomości. Jak jednak jest w przypadku zamknięcia firmy? Czy należy zapłacić podatek od nieruchomości przy likwidacji działalności?

18 listopada 2022

Zawiadomienie o nabyciu nieruchomości - do kiedy należy złożyć?

Po nabyciu nieruchomości kupujący powinien dokonać pewnych formalności. Jedną z nich jest zawiadomienie o nabyciu nieruchomości. Czy wiesz, jakich czynności i w jakim terminie powinien dokonać kupujący po podpisaniu aktu notarialnego? Sprawdź w artykule!

15 listopada 2022

Stacja ładowania pojazdów na gruncie podatku od nieruchomości

Z uwagi na coraz większą popularność stacji ładowania pojazdów elektrycznych warto zastanowić się nad kwestiami podatkowymi. Czy stacja ładowania pojazdów podlega zatem opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

28 października 2022

Podatek od nieruchomości od nieukończonego budynku - warto wiedzieć

Czy wiesz, że posiadając nieruchomość jesteś zobowiązany do zapłaty podatku od nieruchomości? Czy obowiązek ten powstaje od każdej nieruchomości bez względu na jej stan? Sprawdź, czy zasadny jest podatek od nieruchomości od nieukończonego budynku?

3 sierpnia 2022

Podatek od nieruchomości od wiaty - kiedy jest należny?

Posiadając nieruchomość powstaje obowiązek w zakresie zapłaty podatku od nieruchomości. Czy posiadając wiatę również należy płacić podatek od nieruchomości? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy? Ile wynosi należność? Na pytania odpowiadamy w artykule!

29 lipca 2022

Zapłata podatku od nieruchomości na rzecz niewłaściwej gminy

Czy powinnam zgłosić się do urzędu gdy miała miejsce zapłata podatku od nieruchomości na rzecz niewłaściwej gminy?

22 kwietnia 2022

Działalność gospodarcza na gruncie rolnym a podatek od nieruchomości

Miejscem prowadzenia działalności gospodarczej może być zarówno nieruchomość, jak i grunt rolny. W przypadku gruntu rolnego kwestią wątpliwą jest wysokość podatku. Działalność gospodarcza na gruncie rolnym - jak jest opodatkowana?

11 marca 2022

Podatek od nieruchomości – kto musi płacić i jak się go wylicza?

Coraz więcej osób wchodzi w posiadanie nieruchomości, co wiąże się z koniecznością uiszczenia podatku. Podatek od nieruchomości zależy od wielkości nabytej nieruchomości. Czy podatek ten dotyczy każdego typu nieruchomości? Kto jest zwolniony z podatku?

15 lutego 2022

Podatek od nieruchomości - 2022

Co roku, podatek od nieruchomości ustalany jest na innym poziomie. W zależności od gminy, kwoty te różnią się ponieważ są ustalane przez radę gminy. Minister finansów jednak ustala górne stawki podatku od nieruchomości. Sprawdź ich wysokość w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Podatek od nieruchomości - 2023

Co roku, podatek od nieruchomości ustalany jest na innym poziomie. W zależności od gminy, kwoty te różnią się ponieważ są ustalane przez radę gminy. Minister finansów jednak ustala górne stawki podatku od nieruchomości. Sprawdź ich wysokość w 2023 roku!

1 stycznia 2022

Jednoosobowa działalność gospodarcza a podatek od nieruchomości

Prowadzenie działalności w zakupionym lokalu lub prywatnym mieszkaniu rodzi obowiązek opłacania odpowiedniego podatku do urzędu miasta lub gminy. Kto oraz w jakiej wysokości płaci podatek od nieruchomości przy działalności gospodarczej? Sprawdź!

30 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów