47 wyników dla tematu: podatek-od-nieruchomosci

Artykuły:

Zapłata podatku od nieruchomości na rzecz niewłaściwej gminy

Czy powinnam zgłosić się do urzędu gdy miała miejsce zapłata podatku od nieruchomości na rzecz niewłaściwej gminy?

22 kwietnia 2022

Działalność gospodarcza na gruncie rolnym a podatek od nieruchomości

Miejscem prowadzenia działalności gospodarczej może być zarówno nieruchomość, jak i grunt rolny. W przypadku gruntu rolnego kwestią wątpliwą jest wysokość podatku. Działalność gospodarcza na gruncie rolnym - jak jest opodatkowana?

11 marca 2022

Podatek od nieruchomości przy działalności nierejestrowanej

Działalność nierejestrowana to rodzaj działalności, w której przychód może wynosić maksymalnie 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Czy w związku z tym taki podatnik ma również obowiązek opłacać podatek od nieruchomości w pełnej wysokości? Sprawdź!

17 lutego 2022

Podatek od nieruchomości – kto musi płacić i jak się go wylicza?

Coraz więcej osób wchodzi w posiadanie nieruchomości, co wiąże się z koniecznością uiszczenia podatku. Podatek od nieruchomości zależy od wielkości nabytej nieruchomości. Czy podatek ten dotyczy każdego typu nieruchomości? Kto jest zwolniony z podatku?

15 lutego 2022

Jakie podatki płaci przedsiębiorca i od czego zależą?

Podatki to w opinii większości przykry obowiązek, który narzucają im przepisy. Zawiłe przepisy, wysokie stawki… Niekoniecznie tak musi być! W artykule wyjaśniamy, jakie podatki płaci przedsiębiorca. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!

14 stycznia 2022

Jednoosobowa działalność gospodarcza a podatek od nieruchomości

Prowadzenie działalności w zakupionym lokalu lub prywatnym mieszkaniu rodzi obowiązek opłacania odpowiedniego podatku do urzędu miasta lub gminy. Kto oraz w jakiej wysokości płaci podatek od nieruchomości przy działalności gospodarczej? Sprawdź!

30 grudnia 2021

Podatek od nieruchomości - 2022

Co roku, podatek od nieruchomości ustalany jest na innym poziomie. W zależności od gminy, kwoty te różnią się ponieważ są ustalane przez radę gminy. Minister finansów jednak ustala górne stawki podatku od nieruchomości. Sprawdź ich wysokość w 2022 roku!

1 listopada 2021

Sprzedaż działki z obiektem małej architektury a zwolnienie z VAT

Sprzedając nieruchomości często nie wiemy co i jak opodatkować. Tak również jest z działkami. Jak opodatkować sprzedaż działki z obiektem małej architektury? Czy może być zwolniona z VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

27 maja 2021

Zmiana przeznaczenia lokalu a podatek od nieruchomości

Właściciele nieruchomości zobowiązani są do uiszczania podatku od nieruchomości. Jaką stawkę należy zastosować? Od czego jest ona zależna i kiedy należy ją zmienić? Zmiana przeznaczenia lokalu a podatek od nieruchomości - przeczytaj co warto wiedzieć!

30 marca 2021

Podatki lokalne – kończy się czas na zapłatę!

Kończy się czas na uregulowanie zobowiązań dotyczących podatków lokalnych. Kto jest zobligowany do ich zapłaty? Co w sytuacji, gdy nie otrzymało się od gminy decyzji o wysokości podatków? Sprawdź, które podatki lokalne należy uiścić w najbliższym czasie.

10 marca 2021

Podatek od nieruchomości - 2021

Co roku, podatek od nieruchomości ustalany jest na innym poziomie. W zależności od gminy, kwoty te różnią się ponieważ są ustalane przez radę gminy. Minister finansów jednak ustala górne stawki podatku od nieruchomości. Sprawdź ich wysokość w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Zmiany od 1 stycznia 2021 roku - wprowadzenie nowych podatków i podwyżek opłat

Jakie zmiany od 1 stycznia 2021 roku będą obowiązywać podatników? Kto będzie musiał zapłacić nowy podatek od cukru oraz opłatę małpkową? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie nowe podatki i podwyżki wejdą w życie od nowego roku.

31 grudnia 2020

Służebność mieszkania a podatek od nieruchomości

Chcesz wiedzieć, na czym polega służebność mieszkania? Jakie zobowiązania podatkowe wynikają z tego tytułu? Dowiedz się, jakie prawa i obowiązki wiążą się z pojęciem służebności mieszkania i czy powoduje ona obowiązek zapłaty podatku od nieruchomości!

19 października 2020

Czy siedziba firmy w mieszkaniu to wyższy podatek od nieruchomości?

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą często jako siedzibę firmy wybierają swoje mieszkanie. W zależności od przeznaczenia płacony jest podatek od nieruchomości. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczać podatek od nieruchomości!

5 sierpnia 2020

Zakończenie budowy a podatek od nieruchomości

Zakończenie budowy wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności związanych z odbiorem samego budynku lub budowli m.in. zapłaty podatku od nieruchomości. Przeczytaj i dowiedz się, co zrobić aby skutecznie odłożyć w czasie obowiązek uiszczenia tej daniny!

21 lipca 2020

Podatek od nieruchomości jako koszt w spółce cywilnej

Co do zasady, w ramach prowadzonej działalności, podatek od nieruchomości może być uznany za koszt podatkowy. Ponieważ spółka cywilna jest specyficzną formą organizacyjno-prawną, czy w jej przypadku, można uznać podatek od nieruchomości za koszt firmowy?

17 lipca 2020

Zwolnienie lub odroczenie zapłaty podatku od nieruchomości!

W walce z epidemią COVID-19, zostały wprowadzone kolejne przepisy składające się na tzw. tarczę antykryzysową. Co zostało wprowadzone oraz kiedy może nastąpić zwolnienie lub odroczenie zapłaty podatku od nieruchomości? Sprawdź!

21 kwietnia 2020

Podatek katastralny - w Polsce nie będzie!

Przez kilka ostatnich lat temat podatku katastralnego, który miał zastąpić podatek od nieruchomości w Polsce przewijał się w opinii publicznej. Zamiana nie dojdzie obecnie do skutku. Dlaczego? Wyjaśniamy w artykule.

13 marca 2020

Namiot pełniący funkcję magazynu a podatek od nieruchomości

Jednym z wielu podatków, które zobowiązani są płacić przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą jest podatek od nieruchomości. Czy namiot pełniący funkcję magazynu tworzy obowiązek zapłaty tego podatku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 marca 2020

Podatek od nieruchomości - 2020

Co roku, podatek od nieruchomości ustalany jest na innym poziomie. W zależności od gminy, kwoty te różnią się ponieważ są ustalane przez radę gminy. Minister finansów jednak ustala górne stawki podatku od nieruchomości. Sprawdź ich wysokość w 2020 roku!

21 października 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów