0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: postepowanie-ukladowe

Artykuły:

Restrukturyzacja firmy a listy płac i DRA

Prowadzenie firmy wiąże się z ryzykiem, natomiast receptą na jego pokonanie może być postępowanie restrukturyzacyjne. W jaki sposób restrukturyzacja firmy wpływa na obowiązek składania deklaracji rozliczeniowej DRA i listę płac, wyjaśni nasz artykuł.

24 kwietnia 2024

Restrukturyzacja - na czym polega i kiedy ma miejsce?

Restrukturyzacja polega na rozpoczęciu postępowania, którego celem jest przeprowadzenie głębokich zmian w działaniu organizacji firmy. Podstawowym celem restrukturyzacji jest uniknięcie ogłoszenia upadłości. Sprawdź, kiedy dochodzi do restrukturyzacji!

16 lutego 2023

Postępowanie układowe – jakie są jego skutki dla dłużnika?

Postępowanie układowe w odróżnieniu od reszty procedur jest przeznaczone dla dłużników posiadających znaczną grupę tzw. wierzytelności spornych. Wątpliwości budzi, fakt - jakie skutki dla dłużnika ma otwarcie postępowania oraz samo postępowanie! Sprawdź!

27 stycznia 2023

Nadzorca układu, nadzorca sądowy, zarządca – co ich odróżnia?

W związku z tym, że koniunktura gospodarcza nie rozpieszcza przedsiębiorców, coraz częściej decydują się na upadłość lub restrukturyzację firmy. Wybierając restrukturyzacje warto dowiedzieć się jakie role ma nadzorca układu, nadzorca sadowy oraz zarządca.

23 grudnia 2021

Restrukturyzacja przedsiębiorcy

Restrukturyzacja to inaczej proces naprawczy polegający na przywróceniu rentowności i płynności finansowej podmiotowi gospodarczemu. Wyróżniamy kilka rodzajów restrukturyzacji - miękką, postępowanie o zatwierdzenie układu czy postępowanie sanacyjne.

8 września 2021

Prawo restrukturyzacyjne – które postępowanie jest najkorzystniejsze?

Co zrobić w przypadku, gdy firma staje się niewypłacalna? Jak uniknąć konieczności ogłoszenia upadłości? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest prawo restrukturyzacyjne oraz jak może pomóc w poprawienie sytuacji ekonomicznej dłużnika!

14 lipca 2020

Układ w upadłości – umowa z nadzorcą układu

Każde przedsiębiorstwo działające na rynku narażone jest na ryzyko niewypłacalności. Kiedy przedsiębiorca powinien ogłosić upadłość firmy? Czy w momencie poprawy kondycji finansowej firmy można zawrzeć układ z wierzycielami? Czym jest układ w upadłości?

22 kwietnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów