0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

31 wyników dla tematu: ppk

Artykuły:

Rezygnacja z PPK 2024 – jak wypełnić oświadczenie?

Pracownicze Plany Kapitałowe obejmują już wszystkich pracodawców. Czy każdy pracownik musi obowiązkowo uczestniczyć w PPK? Czym jest autozapis? Czy rezygnacja z PPK jest możliwa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 czerwca 2024

Umowa zlecenie i o pracę a PPK

PPK obejmują zatrudnionych zarówno w ramach umowy o pracę, jak i zlecenie. Czy wpłaty do PPK powinny być naliczane i pobierane od wynagrodzeń wypłacanych z tytułu każdej umowy? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat: umowa zlecenie i o pracę a PPK.

9 kwietnia 2024

Comiesięczne formalności związane z PPK

Comiesięczne formalności związane z PPK nie kończą się w momencie przekazania wpłat do instytucji finansowej. Przedsiębiorca powinien pamiętać, że informacje o wpłatach należy także przekazać do ZUS-u. Sprawdź, o czym jeszcze nie wolno zapomnieć!

20 lutego 2024

Zgłoszenie pracownika do PPK

Obowiązek wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie ma praktycznie każdy pracodawca. Warto wiedzieć, którzy z pracowników mogą zostać uczestnikami programu. Jak wygląda zgłoszenie pracownika do PPK? Przeczytaj nasz artykuł!

20 lutego 2024

PPK, czyli dodatkowy system oszczędzania dla pracowników w 2024 roku

Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe? Czy są one obowiązkowe i czy każdy pracodawca musi je wdrożyć w swojej firmie? Czym jest autozapis PPK? Ko może zrezygnować z oszczędzania? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o PPK oraz o sposobie rezygnacji!

16 lutego 2024

PPK a PPE - jakie są między nimi różnice?

Zarówno Pracownicze Palny Kapitałowe, jak i Pracowniczy Program Emerytalny mają na celu pomóc pracownikom w gromadzeniu oszczędności z przeznaczeniem na emeryturę. Czym się różni PPK od PPE? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

26 stycznia 2024

Czy w 2024 r. odbędzie się autozapis?

W Pracowniczych Planach Kapitałowych obowiązuje tzw. autozapis. Czy oznacza to, że pracodawca jest zobowiązany do zapisania wszystkich pracowników do PPK? Kiedy odbędzie się autozapis PPK? Przeczytaj nasz artykuł!

16 stycznia 2024

Powrót do oszczędzania w PPK - obowiązki pracodawcy

Uczestnictwo w PPK jest dobrowolne. Osoby zatrudnione mają prawo do równego traktowania, bez względu na to, czy są, czy nie są one uczestnikami PPK. Dlatego powrót do oszczędzania w PPK jest możliwy. Sprawdź jakie ma obowiązki pracodawca!

13 października 2023

PPK 2023

Czy Pracownicze Plany Kapitałowe są obowiązkowe? Jakie są obowiązki pracodawcy w tym obszarze? Pobierz ebook: PPK w 2023 roku i dowiedz się!

4 lipca 2023

Wady i zalety PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to dobrowolny program prywatnego, długoterminowego oszczędzania, który daje pracownikom możliwość gromadzenia dodatkowych środków na emeryturę. Jakie są wady i zalety PPK? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

23 czerwca 2023

Rezygnacja z wpłat do PPK - deklaracja traci ważność z końcem lutego 2027

Uczestnik PPK może zrezygnować z dokonywania wpłat do PPK na podstawie deklaracji złożonej podmiotowi zatrudniającemu w formie pisemnej. Czy rezygnacja z wpłat do PPK jest konieczna? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat autozapisu PPK!

23 maja 2023

Korekta wynagrodzenia a wpłata na PPK

Wpłaty PPK utrudniają korygowanie wynagrodzeń. Jak wygląda korekta wynagrodzenia a wpłata na PPK? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat korygowania list płac oraz jak skorygować naliczenia jeśli pracownik zrezygnuje z PPK! Sprawdź to!

11 kwietnia 2023

Wpłaty do PPK – jak obliczyć wynagrodzenie uczestnika PPK?

Wpłaty do PPK są finansowane z trzech źródeł – przez pracownika, pracodawcę oraz budżet państwa. W jaki sposób obliczyć wynagrodzenie pracownika będącego uczestnikiem PPK? O czym należy pamiętać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

28 lutego 2023

Obowiązkowe PPK już od 1 stycznia 2023 roku!

Program PPK z założenia jest dla pracowników dobrowolny, jednak już w 2023 roku wszystkie uprawnione osoby zostaną zapisane do tego programu. Obowiązkowe PPK? Co będzie oznaczało dla pracowników i pracodawców? Zapoznaj się z nadchodzącymi zmianami!

29 grudnia 2022

Odpowiedzialność pracodawcy za pobieranie podatku, składek i PPK

Pracodawca pełni funkcję płatnika zaliczek podatku dochodowego od osób fizycznych, składek na ubezpieczenia społeczne oraz wpłat do PPK . Jaka jest odpowiedzialność pracodawcy za pobieranie podatku, składek i PPK? Sprawdź w artykule!

12 grudnia 2022

Czy wpłaty do PPK trzeba naliczać także od wynagrodzeń w formie niepieniężnej?

Czy pobranie wpłaty do PPK jest możliwe tylko z wynagrodzenia w postaci pieniężnej? Co zrobić gdy pracownik otrzymuje wyłącznie świadczenia niepieniężne? Jak wyliczyć wpłaty PPK? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 marca 2022

Zasady różnicowania wpłaty dodatkowej do PPK

Podmiot zatrudniający i uczestnik PPK finansują wpłaty podstawowe z własnych środków. Ponadto mogą zadeklarować finansowanie wpłat dodatkowych. Wysokość wpłat podstawowych i wpłat dodatkowych określa się procentowo od wynagrodzenia uczestnika. Sprawdź!

9 marca 2022

Kary za brak PPK - masowe kontrole!

PPK to system oszczędzania przeznaczony dla Polaków. Niestety nie odniósł on zamierzonego sukcesu bowiem niewielu pracowników się do niego zapisało. Teraz szykują się w związku tym liczne kontrole. Co będzie sprawdzane? Poznaj szczegóły!

16 listopada 2021

Opodatkowanie wpłat do PPK w kontekście przychodu pracownika

Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe i jaka jest wysokość składek opłacanych w ramach tego programu? Czy opodatkowanie wpłat do PPK jest obowiązkowe? Przeczytaj i dowiedz się kiedy powstaje przychód u pracownika z tytułu dokonanych wpłat!

2 lipca 2021

Fundusze zdefiniowanej daty w PPK

Fundusze zdefiniowanej daty są związane z wprowadzonymi Pracowniczym Planami Kapitałowymi. Jest to fundusz przeznaczony w celu długoterminowego oszczędzania na emeryturę i wpłaceniu środków po ukończeniu 60 roku życia. Przeczytaj więcej na ten temat!

27 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów