0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

26 wyników dla tematu: ppk

Artykuły:

Zgłoszenie pracownika do PPK

Obowiązek wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie ma praktycznie każdy pracodawca. Warto wiedzieć, którzy z pracowników mogą zostać uczestnikami programu. Jak wygląda zgłoszenie pracownika do PPK? Przeczytaj nasz artykuł!

14 marca 2023

Wpłaty do PPK – jak obliczyć wynagrodzenie uczestnika PPK?

Wpłaty do PPK są finansowane z trzech źródeł – przez pracownika, pracodawcę oraz budżet państwa. W jaki sposób obliczyć wynagrodzenie pracownika będącego uczestnikiem PPK? O czym należy pamiętać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

28 lutego 2023

Comiesięczne formalności związane z PPK

Comiesięczne formalności związane z PPK nie kończą się w momencie przekazania wpłat do instytucji finansowej. Przedsiębiorca powinien pamiętać, że informacje o wpłatach należy także przekazać do ZUS-u. Sprawdź, o czym jeszcze nie wolno zapomnieć!

15 lutego 2023

PPK, czyli dodatkowy system oszczędzania dla pracowników

Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe? Czy są one obowiązkowe i czy każdy pracodawca musi je wdrożyć w swojej firmie? Czym jest autozapis PPK? Ko może zrezygnować z oszczędzania? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o PPK oraz o sposobie rezygnacji!

14 lutego 2023

Kiedy odbędzie się autozapis PPK w 2023 roku?

W Pracowniczych Planach Kapitałowych obowiązuje tzw. autozapis. Czy oznacza to, że pracodawca jest zobowiązany do zapisania wszystkich pracowników do PPK? Kiedy odbędzie się autozapis PPK? Przeczytaj nasz artykuł!

8 lutego 2023

Rezygnacja z PPK – jak wypełnić oświadczenie?

Pracownicze Plany Kapitałowe obejmują już wszystkich pracodawców. Czy każdy pracownik musi obowiązkowo uczestniczyć w PPK? Czym jest autozapis? Czy rezygnacja z PPK jest możliwa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 stycznia 2023

Obowiązkowe PPK już od 1 stycznia 2023 roku!

Program PPK z założenia jest dla pracowników dobrowolny, jednak już w 2023 roku wszystkie uprawnione osoby zostaną zapisane do tego programu. Obowiązkowe PPK? Co będzie oznaczało dla pracowników i pracodawców? Zapoznaj się z nadchodzącymi zmianami!

29 grudnia 2022

Odpowiedzialność pracodawcy za pobieranie podatku, składek i PPK

Pracodawca pełni funkcję płatnika zaliczek podatku dochodowego od osób fizycznych, składek na ubezpieczenia społeczne oraz wpłat do PPK . Jaka jest odpowiedzialność pracodawcy za pobieranie podatku, składek i PPK? Sprawdź w artykule!

12 grudnia 2022

Czy wpłaty do PPK trzeba naliczać także od wynagrodzeń w formie niepieniężnej?

Czy pobranie wpłaty do PPK jest możliwe tylko z wynagrodzenia w postaci pieniężnej? Co zrobić gdy pracownik otrzymuje wyłącznie świadczenia niepieniężne? Jak wyliczyć wpłaty PPK? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 marca 2022

Zasady różnicowania wpłaty dodatkowej do PPK

Podmiot zatrudniający i uczestnik PPK finansują wpłaty podstawowe z własnych środków. Ponadto mogą zadeklarować finansowanie wpłat dodatkowych. Wysokość wpłat podstawowych i wpłat dodatkowych określa się procentowo od wynagrodzenia uczestnika. Sprawdź!

9 marca 2022

Kary za brak PPK - masowe kontrole!

PPK to system oszczędzania przeznaczony dla Polaków. Niestety nie odniósł on zamierzonego sukcesu bowiem niewielu pracowników się do niego zapisało. Teraz szykują się w związku tym liczne kontrole. Co będzie sprawdzane? Poznaj szczegóły!

16 listopada 2021

Korekta wynagrodzenia a wpłata na PPK

Wpłaty PPK utrudniają korygowanie wynagrodzeń. Jak wygląda korekta wynagrodzenia a wpłata na PPK? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat korygowania list płac oraz jak skorygować naliczenia jeśli pracownik zrezygnuje z PPK! Sprawdź to!

21 października 2021

Opodatkowanie wpłat do PPK w kontekście przychodu pracownika

Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe i jaka jest wysokość składek opłacanych w ramach tego programu? Czy opodatkowanie wpłat do PPK jest obowiązkowe? Przeczytaj i dowiedz się kiedy powstaje przychód u pracownika z tytułu dokonanych wpłat!

2 lipca 2021

Fundusze zdefiniowanej daty w PPK

Fundusze zdefiniowanej daty są związane z wprowadzonymi Pracowniczym Planami Kapitałowymi. Jest to fundusz przeznaczony w celu długoterminowego oszczędzania na emeryturę i wpłaceniu środków po ukończeniu 60 roku życia. Przeczytaj więcej na ten temat!

27 maja 2021

Informacja o wpłatach do PPK na druku ZUS RCA

Pracownicze plany kapitałowe to instrument, którego założeniem jest zwiększenie oszczędności Polaków poprzez systematyczne wpłaty pracownika, pracodawcy i państwa. Sprawdź, na jakich dokumentach ZUS powinna zostać umieszona informacja o wpłatach do PPK!

20 kwietnia 2021

Jak przygotować firmę do PPK?

Jak przygotować firmę do PPK? Od czego zacząć ten proces, o czym należy pamiętać? Czy istotny jest system kadrowo-płacowy dostosowany do rozliczania PPK? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób wdrożyć PPK w Twojej firmie!

8 kwietnia 2021

Jak ustalić stan zatrudnienia do PPK?

Kto zobowiązany jest wdrożyć PPK? Jakie są terminy na wdrożenie PPK w firmie? Jak ustalić stan zatrudnienia do PPK? Na jaki dzień określa się stan zatrudnienia w przedsiębiorstwie? Odpowiedzi na niniejsze pytania znajdziesz w artykule!

4 grudnia 2020

Ostatni moment na podpisanie umowy o prowadzenie PPK

Pierwszym krokiem we współpracy z instytucją zarządzającą PPK jest zawarcie umowy o zarządzanie PPK. Kolejnym – podpisanie umowy o prowadzenie PPK. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy każda firma powinna podpisać tę umowę!

9 listopada 2020

Dodatkowe wpłaty na PPK od państwa

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli program oszczędzania na emeryturę, obejmują coraz większą grupę firm. Kto finansuje składki na PPK? Czy środki na koncie pochodzą wyłącznie od pracownika? Kiedy można liczyć na wpłaty na PPK od państwa? Przeczytaj!

9 listopada 2020

Wdrożenie PPK w średnich i małych firmach

Zbliża się termin wprowadzenia programu oszczędzania na emeryturę w firmach. Warto zorientować się czy zostały dopełnione wszystkie obowiązki z tym związane. Za niedotrzymanie terminów wdrożenia PPK przedsiębiorca może bowiem słono zapłacić!

23 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów