0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: przechowywanie-dokumentow-ksiegowych

Artykuły:

Zagubienie dokumentów księgowych – co za to grozi biuru rachunkowemu?

Podatnik, a wraz z nim obsługujące go biuro rachunkowe, mają obowiązek przechowywać dokumentację księgową. Co zrobić jednak w sytuacji, w której nastąpiło zagubienie dokumentów księgowych przez biuro rachunkowe? Sprawdź, czy biuro poniesie konsekwencje!

27 stycznia 2023

Strata podatkowa – jak długo należy przechowywać księgi?

Podatnicy zobowiązani do prowadzenia ksiąg rachunkowych przechowują księgi do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Czym jest strata podatkowa i jak jej rozliczenie wpływa na termin przechowywania ksiąg? O tym szerzej w artykule!

3 listopada 2021

Zasady przechowywania dokumentacji księgowej w PKPiR

Podatkowa księga przychodów i rozchodów służy do ewidencji zdarzeń gospodarczych przedsiębiorców opodatkowanych na zasadach ogólnych. Przedsiębiorco sprawdź, co jest podstawą zapisów w księdze oraz jakie są zasady przechowywania dokumentacji księgowej!

10 maja 2019

Dokumenty księgowe - jak długo spółka ma je przechowywać?

Dokumenty księgowe ze względu na swój charakter dowodu rzeczowego, muszą być archiwizowane przez firmy. Kwestia przechowywania dokumentacji firmowej została szczegółowo uregulowana przez ustawę o rachunkowości. Dowiedz się więcej!

6 stycznia 2018

Dokumenty księgowe - przez jaki okres należy je przechowywać?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą muszą pamiętać o tym, że dokumenty księgowe powinny być starannie przechowywane. Przez jaki okres należy przechowywać źródłowe dokumenty księgowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

25 sierpnia 2017

Prawidłowe przechowywanie dokumentów księgowych

Pomimo tego, że księgowość można prowadzić online, nie da się uniknąć obowiązku drukowania niektórych dokumentów na koniec miesiąca. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinno wyglądać prawidłowe przechowywanie dokumentów księgowych!

2 sierpnia 2017

Przechowywanie dokumentów księgowych - czy wiesz, jak to robić?

Nie każdy przedsiębiorca wie, że właściwe przechowywanie dokumentów księgowych oparte jest o obowiązujące normy i procedury prawne. Dowiedz się, jak prawidłowo je przechowywać. Przeczytaj też o możliwości przechowywania dokumentów w wersji elektronicznej!

22 czerwca 2017

Dokumenty fiskalne - zasady przechowywania

Sprawdź, jak długo należy przechowywać dokumenty fiskalne.

29 grudnia 2016

Obowiązki przedsiębiorcy zamykającego okres rozliczeniowy

Jeśli wystawia Pan dokumenty przychodowe - faktury, rachunki, korekty - w programie komputerowym, to konieczne będzie ich wydrukowanie.

22 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów