0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: rejestracja-do-vat-oss

Artykuły:

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość - WSTO

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość budzi u przedsiębiorców wątpliwości w zakresie odliczania VAT od zakupów krajowych. Sprawdź, czy możliwe jest odliczenie VAT od wydatków krajowych w przypadku prowadzenia wyłącznie sprzedaży WSTO!

10 maja 2023

VAT OSS – zasady rozliczania podatku VAT w ramach pakietu e-commerce

Wraz z tzw. pakietem VAT e-commerce weszły w życie przepisy w ramach których przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży na rynkach zagranicznych mogą rozliczyć podatek VAT przy zastosowaniu VAT OSS. W artykule przedstawiamy rozliczenie VAT w procedurze VAT OSS!

29 marca 2023

Rejestracja do VAT OSS - jak przebiega i kiedy jej dokonać?

Za pośrednictwem procedury VAT OSS przedsiębiorcy mogą rozliczać sprzedaż towarów i usług w jednym kraju. Na czym polega procedura VAT OSS, jakie uproszczenia przewiduje oraz kogo dotyczy? Sprawdź w artykule, jak przebiega rejestracja do VAT OSS!

5 stycznia 2023

Unijna procedura VAT OSS a rozliczenie WSTO

Od tego roku, naszym kraju, ale również w całej Unii Europejskiej obowiązują nowe zasady rozliczania podatku VAT ze sprzedaży wysyłkowej. Jak wygląda rozliczenie WSTO w procedurze VAT OSS i co należy zrobić, aby się zarejestrować? Przeczytaj i sprawdź.

22 października 2021

Unijna procedura VAT OSS stosowana przez pośredników

Przedsiębiorca mający zamiar skorzystać z procedury VAT OSS, musi zarejestrować się tylko w jednym państwie członkowskim. To duże ułatwienie wprowadzone przez ustawodawcę w e-commerce. Jak wygląda to z perspektywy pośrednika? Przeczytaj artykuł!

21 października 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów