0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: remanent-koncowy

Artykuły:

Zamknięcie roku w KPiR - jak powinno wyglądać?

Dla przedsiębiorcy koniec roku to bardzo ważny moment. Mimo podstawowych obowiązków związanych z prowadzeniem działalności, musi prawidłowo dokonać zamknięcia rok podatkowego. Jak powinno wyglądać zamknięcie roku w KPiR? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

22 lutego 2023

Remanent - spis z natury

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność nie uniknie konieczności sporządzenia remanentu. Jest to obowiązek wynikający bezpośrednio z rozporządzenia w sprawie prowadzenia KPiR. Czym jest remanent i w jaki sposób sporządzić remanent w firmie? Sprawdź!

20 stycznia 2023

Remanent końcowy co powinno być w nim zawarte?

Czy remanent końcowy który sporządzam na 31 grudnia powinien obejmować środki trwałe i wyposażenie firmowe?

9 stycznia 2023

Prywatny majątek wykorzystywany do celów działalności gospodarczej

Czy prywatny majątek może podlegać ewidencji w środkach trwałych? Jak dokonać jego prawidłowej wyceny oraz amortyzacji? Jak postępować w przypadku decyzji o likwidacji bądź wycofaniu majątku prywatnego z przedsiębiorstwa. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

4 kwietnia 2022

Remanent w ciągu roku a zaliczka na podatek dochodowy

Podatnik ma możliwość sporządzenia spisu z natury w trakcie trwania roku podatkowego. Wówczas jego wartość uwzględniana jest podczas generowania zaliczki na podatek dochodowy. Dowiedz się, w jaki sposób remanent w ciągu roku wpływa na wysokość zaliczki.

23 lutego 2022

Zasady sporządzania spisu z natury - warto wiedzieć!

Każdy przedsiębiorca jest zobligowany przez ustawodawcę do sporządzenia remanentu w swojej firmie. Poznaj zasady sporządzania spisu z natury i zrób to prawidłowo. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy sporządzić spis z natury!

31 grudnia 2021

Spis z natury w szczególnych przypadkach - część 2

W jakich przypadkach należy sporządzić spis z natury, czy zawsze jest to koniec i początek roku podatkowego? Co podlega spisowi z natury i jak się go wycenia. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź czym się charakteryzuje spis z natury!

29 grudnia 2021

Inwentaryzacja, czyli spis z natury na koniec grudnia

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest przeprowadzić na koniec roku podatkowego spis z natury, który w praktyce nazywany jest inwentaryzacją. Jak powinna wyglądać i jakie elementy zawierać prawidłowo przeprowadzona inwentaryzacja? Dowiedz się więcej!

28 grudnia 2021

Remanent końcowy roku przy braku towarów handlowych w magazynie

Czy w przypadku, gdy nie posiadam na stanie żadnych towarów handlowych to nadam muszę sporządzić remanent końcowy?

23 grudnia 2021

Arkusz spis z natury - wzór z omówieniem

Przedsiębiorca prowadzący KPiR jest zobowiązany do sporządzenia i wpisania do niej spisu z natury. Sprawdź, kiedy masz obowiązek sporządzenia spisu z natury i pobierz za darmo spis z natury z szerokim omówieniem w formacie PDF oraz DOCX. Przeczytaj!

22 grudnia 2021

Zamknięcie roku podatkowego a Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy musza pamiętać o obowiązkach rozliczeniowych i ewidencyjnych związanych z zakończeniem roku podatkowego. Dowiedz się, jak we właściwy sposób powinno wyglądać zamknięcie roku podatkowego w prowadzonej KPiR!

2 grudnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów