0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: rozliczenie-importu-uslug

Artykuły:

Import i eksport usług - rozliczenie podatkowe oraz dokumentowanie

Czym jest eksport usług i na jakich zasadach jest rozliczany? W jakich deklaracjach powinien został odpowiednio udokumentowany? A na jakich zasadach rozliczany jest eksport usług? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Podpowiadamy!

17 marca 2023

Korekta importu usług - jak ją rozliczyć?

Korzystanie z usług zagranicznych kontrahentów jest równie częste, jak korzystanie z usług krajowych. Należy jednak pamiętać o prawidłowym rozliczeniu pod kątem podatku VAT. Jak powinna wyglądać korekta importu usług w przypadku błędu w rozliczeniu?

22 kwietnia 2022

Usługi pośrednictwa w zakwaterowaniu - faktura z Airbnb oraz Booking.com

Booking i Airbnb to aktualnie dwa najpopularniejsze portale świadczące usługi pośrednictwa w zakwaterowaniu. Chcąc skorzystać z ich usług, podatnik musi posiadać numer VAT UE. Sprawdź, jak rozliczyć import usług z tytułu pośrednictwa w zakwaterowaniu!

13 sierpnia 2019

Rozliczenie importu usług - jak rozliczyć korektę faktury?

Podczas prowadzenia działalności przedsiębiorcy często dokonują kupna, jak i sprzedają swoje usługi za granicą. Jak należy udokumentować rozliczenie importu usług? Jak rozliczyć dokumenty korygujące dotyczące importu usług? Przeczytaj o tym.

29 marca 2018

Rozliczenie importu usług w związku ze zmianami ustawy o podatku VAT od 2017r.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup usług poza granicami kraju muszą mieć na uwadze zmiany jakie niesie za sobą nowelizacja ustawy o podatku VAT w 2017 roku. Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda rozliczenie importu usług po zmianach.

21 sierpnia 2017

Moment rozliczenia faktury za import usług z UE

Zapomniałem rozliczyć fakturę za import usług z UE, która dotyczy poprzedniego miesiąca. Jak obecnie powinienem dokonać rozliczenia tego wydatku?

6 marca 2017

Zagraniczny kurs online - jak rozliczyć w kosztach firmy?

Zakupiłeś zagraniczny kurs online? Przeczytaj i sprawdź, jak go rozliczyć!

9 listopada 2016

Import towarów handlowych powinien być potwierdzony fakturą

Aby ująć koszt w KPiR niezbędne jest posiadanie dowodu zakupu - w tym przypadku faktury. Może się Pan zwrócić do dostawcy z Chin o przesłanie dokumentu w formie elektronicznej.

16 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów