0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

53 wyniki dla tematu: ryczalt

Artykuły:

Zryczałtowany podatek - kto może wybrać taką formę opodatkowania?

Zryczałtowany podatek dochodowy to optymalna forma opodatkowania ale nie dla każdego i nie w każdym przypadku. Wybór zależy od charakteru prowadzonych w ramach działalności czynności. Zobacz, kto może rozliczać się zryczałtowanym podatkiem dochodowym!

10 sierpnia 2023

Ryczałtowiec także musi przechowywać faktury dotyczące zakupów!

Ryczałtowiec mimo tego, że nie rozlicza kosztów uzyskania przychodu powinien przechowywać faktury zakupowe. Jakie jeszcze dowody księgowe powinien przechowywać ryczałtowiec? W jakim celu należy przechowywać te dokumenty? Przeczytaj i sprawdź!

8 sierpnia 2023

Kiedy nie można opłacać ryczałtu ewidencjonowanego?

Ryczałt ewidencjonowany to interesująca opcja rozliczania podatku PIT w przedsiębiorstwie. Jego stawki - często znacząco niższe niż w przypadku zasad ogólnych - są kuszące dla wielu podatników. Sprawdź, kiedy nie można opłacać ryczałtu ewidencjonowanego?

1 sierpnia 2023

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2023

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Sprzedaż samochodu po likwidacji działalności a ryczałt

Czy wiesz, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć sprzedaż samochodu firmowego po likwidacji działalności u podatnika stosującego ryczałt ewidencjonowany? Sprzedaż samochodu po likwidacji działalności a ryczałt - sprawdź, jaką stawkę należy zastosować!

4 listopada 2022

Ryczałt czy kilometrówka za jazdy lokalne – kiedy stosować, jakie są różnice, jak opodatkować i oskładkować?

O tym, kiedy lepiej korzystać z ryczałtu, a kiedy z kilometrówki, decyduje liczba przejazdów pracownika w skali miesiąca. Czy zawsze? Co bardziej się opłaca ryczałt czy kilometrówka? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 września 2022

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – zmiany w ramach Polskiego Ładu

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to raczej mało skomplikowana forma opodatkowania, jest zatem często wybierany przez przedsiębiorców. Sposób rozliczenia tą formą opodatkowania zmienił się od 2022 roku. Nowe przepisy regulują kto z niej skorzysta.

14 lipca 2022

Maksymalne miesięczne kwoty ryczałtów za używanie samochodów osobowych - 2021

Maksymalne miesięczne kwoty ryczałtów za używanie samochodów osobowych przysługują pracownikom, którzy wykorzystują do celów służbowych prywatne samochody. Przepisy określają zarówno maksymalne kwoty ryczałtów jak i limity kilometrów. Sprawdź wskaźniki!

28 marca 2022

Czym jest ryczałt i jakie są jego rodzaje?

Czym jest ryczałt w świetle Kodeksu pracy? W jakich sytuacjach pracownikowi przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe? Jakie są rodzaje ryczałtu i jaka jest jego wysokość zgodna z Kodeksem pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

18 marca 2022

Ryczałt za jazdy lokalne w przychodach pracowniczych

Czy zgodnie ze stanowiskiem organów podatkowych ryczałt za jazdy lokalne stanowi przychód ze stosunku pracy i co do zasady podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

10 lutego 2022

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2022

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Kwoty ryczałtu za używanie przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych - 2022

Kwoty ryczałtu za używanie przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych określone są w ustawie o podatku dochodowym. Wysokość ryczałtu uzależniona jest od pojemności silnika pojazdu, którym porusza się pracownik. Poznaj obowiązujące stawki!

13 grudnia 2021

Usługi taksówkarskie rozliczane ryczałtem a JPK_V7 – wszystko, co musisz wiedzieć

Usługi taksówkarskie rozliczane ryczałtem a JPK_V7 – jakie zasady obowiązują podatników? Sprawdź, czy podatnicy świadczący usługi taksówkarskie, którzy rozliczają się zryczałtowaną formą opodatkowania, będą zwolnieni z obowiązku przesyłania pliku JPK_V7.

21 stycznia 2021

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2021

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2020

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2020 roku!

1 stycznia 2021

Ryczałt czy kosztorys w umowach: co korzystniejsze?

Co jest korzystniejsze dla wykonawcy, a co dla zamawiającego: umówienie się na ryczałt czy kosztorys w umowach o dzieło lub roboty budowlane? Dla wykonawców korzystniejszy jest z reguły kosztorys, a zamawiających - ryczałt. Jakie są różnice?

26 kwietnia 2019

Ryczałt ewidencjonowany - co powinieneś wiedzieć?

Ryczałt ewidencjonowany jest to uproszczony sposób opodatkowania i polega na tym, że osoby prowadzące działalność gospodarczą płacą podatek od przychodu. Dowiedz się, kto może korzystać z tej formy opodatkowania i w jaki sposób obliczyć wysokość podatku!

19 kwietnia 2019

Zmiany w ryczałcie cz. 1 - wszystko co muszą wiedzieć podatnicy

Nowelizacja ustawy o podatkach o dochodowych wprowadza dla podatników uproszczenia, ale również obowiązki. Zawiera ona istotne zmiany w ryczałcie, z którymi powinien zapoznać się każdy przedsiębiorca wybierający ryczałt jako formę opodatkowania. Sprawdź!

1 marca 2019

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2019

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2019 roku!

23 października 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów