0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: sprzedaz-samochodu-osobowego

Artykuły:

Wycofanie samochodu firmowego z działalności gospodarczej

Wielu przedsiębiorców posiada w firmie samochody osobowe stanowiące środek trwały w firmie. Jednak zdarza się, że w późniejszym czasie decydują się na wycofanie samochodu firmowego z działalności. Sprawdź, jak rozliczyć takie zdarzenie w PIT i VAT!

26 maja 2023

Sprzedaż samochodu osobowego wprowadzonego do środków trwałych firmy

Jak udokumentować sprzedaż samochodu osobowego firmy, który stanowi współwłasność z małżonkiem na rzecz osoby prywatnej?

29 marca 2023

Sprzedaż samochodu wycofanego z działalności a podatek dochodowy

Wycofanie z działalności samochodu będącego środkiem trwałym w firmie i jego późniejsza sprzedaż powodują określone przepisami skutki podatkowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy opodatkować sprzedaż samochodu wycofanego z działalności.

29 marca 2023

Sprzedaż samochodu osobowego używanego w działalności zwolnionej

Wielu przedsiębiorców prowadzących działalność korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Nie stoi to jednak na przeszkodzie do użytkowania pojazdów w działalności. Czy wówczas sprzedaż samochodu osobowego korzysta ze zwolnienia z VAT? Odpowiadamy!

28 lutego 2022

Jak opodatkować sprzedaż samochodu osobowego od 1 kwietnia 2014?

Dzień 1 kwietnia 2014 r. jest niezwykle ważny dla wszystkich podatników VAT. Jak wiadomo, nie są to pierwsze modyfikacje na gruncie VAT w tym roku - sprawdź, co się zmieniło i co jeszcze ulegnie zmianie!

23 września 2016

Sprzedaż samochodu osobowego a podatek VAT

Sprzedaż samochodu osobowego wywołuje wiele wątpliwości odnośnie możliwości odliczenia podatku VAT. W roku 2014 wprowadzono wiele zmian regulujących obrót samochodami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

28 lutego 2015

Nowe zasady przy sprzedaży samochodu osobowego od 1 kwietnia 2014

Bieżący rok odznacza się wyjątkową liczbą modyfikacji w kwestii podatku VAT. Począwszy od stycznia 2014 r. regulacje dotyczące fakturowania nie znajdują się już w rozporządzeniu Ministra Finansów,

17 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów