0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: sprzedaz-srodkow-trwalych

Artykuły:

Sprzedaż środka trwałego a wycofanie majątku na cele prywatne

Prowadząc działalność podatnicy wykorzystują środki trwałe które mogą sprzedać lub wycofać na cele prywatne. Jakie dokumenty należy posiadać aby sprzedaż środka trwałego przebiegła prawidłowo? Jak podatkowo rozliczyć taką transakcję sprzedaży? Sprawdź!

26 kwietnia 2024

Sprzedaż środków trwałych a kasa fiskalna

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy mogą dokonać sprzedaży składników majątku, które zostały ujęte w ewidencji środków trwałych i WNiP. Sprawdź, czy sprzedaż środków trwałych oraz WNiP powinna zostać zarejestrowana na kasie fiskalnej!

23 lipca 2020

Sprzedaż nieruchomości po likwidacji działalności - opodatkowanie

Często zdarza się, że po likwidacji działalności gospodarczej w majątku podatnika pozostaje wiele środków trwałych np. nieruchomości, które w późniejszym czasie zostają sprzedane. Sprawdź, jak rozliczyć sprzedaż nieruchomości po likwidacji działalności!

25 października 2019

Sprzedaż środka trwałego sfinansowanego dotacją - rozliczenie kosztów

Obecnie coraz więcej przedsiębiorców korzysta z dodatkowego wsparcia finansowego, jakimi są dotacje. Dzięki temu mają możliwość zakupu sprzętów niezbędnych do prowadzenia firmy. Sprawdź, jak rozliczyć sprzedaż środka trwałego sfinansowanego dotacją!

4 lipca 2017

Sprzedaż środków trwałych w trakcie zawieszenia i po likwidacji działalności

Przedsiębiorca, który decyduje się na sprzedaż środków trwałych w trakcie zawieszenia lub po likwidacji działalności musi pamiętać, że pociąga to za sobą określone konsekwencje. Sprawdź jakich formalności musi dokonać przedsiębiorca w takiej sytuacji.

22 lutego 2017

Sprzedaż środków trwałych a kasa fiskalna

Z dniem 1 stycznia 2017 r. w życie weszło rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Sprawdź, w naszym artykule jak ująć sprzedaż środków trwałych na kasie rejestrującej!

2 lutego 2017

Sprzedaj środki trwałe jeszcze w tym roku - w przyszłym tracisz zwolnienie z VAT

Rok 2014 będzie rokiem wielkich zmian na gruncie podatku VAT. Do najistotniejszych z nich można zakwalifikować nowe terminy wystawiania faktur,

15 listopada 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów