0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: struktury-jpk

Artykuły:

Nie ma kary za wpisanie oznaczeń MPP i SW

W związku z wprowadzonymi zmianami w pliku JPK_V7 wielu podatników zastanawia się, czy będą sankcje za niestosowanie się do nowego rozporządzenia. Czy Ministerstwo Finansów przewiduje kary za wpisanie oznaczeń MPP i SW? Przeczytaj i dowiedz się!

21 lipca 2021

Struktury JPK - jakie obowiązują w Polsce?

Które struktury JPK muszę jako mikroprzedsiębiorca wysyłać obowiązkowo co miesiąc oraz czy dotyczy mnie nowy JPK?

18 marca 2021

Kwartalne rozliczenie VAT – kiedy należy wysłać strukturę JPK?

Każdy podatnik, który prowadzi ewidencję VAT zakupu i sprzedaży zobowiązany jest wysyłać strukturę JPK. Co zawiera struktura JPK ? Czy podatnicy stosujący kwartalne rozliczenie VAT mają obowiązek przekazywać ją co miesiąc? Odpowiedź w artykule!

30 października 2020

JPK_V7 zamiast deklaracji VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?

Od października czynni podatnicy VAT zobowiązani są do przesyłania do MF nowej struktury JPK_V7 zamiast deklaracji VAT i pliku JPK_VAT. Z czego składa się nowy JPK_V7? Za jaki okres oraz z jaką częstotliwością trzeba dostarczać takie sprawozdanie?

30 października 2020

Nowa struktura JPK FA RR - co zawiera?

Nabywca płodów rolnych od rolnika ryczałtowego ma obowiązek wystawienia faktury VAT RR w celu udokumentowania transakcji. Od 1 września 2019 r ustawodawca zezwolił na jej elektroniczną formę, w związku z tym ustanowiona została nowa struktura JPK FA RR.

5 sierpnia 2020

JPK FA struktura - wszystko, co warto wiedzieć

W sytuacji gdy przedsiębiorca wystawia faktury oraz prowadzi księgi za pomocą programu komputerowego, zobowiązany jest od lipca 2018 roku do składania jednolitego pliku kontrolnego dla faktur sprzedaży. Dowiedz się, jakie dane zawiera JPK FA struktura!

24 lipca 2018

JPK (Jednolity Plik Kontrolny) jako nowy obowiązek przedsiębiorców

Wprowadzenie JPK jest kolejnym krokiem w celu informatyzacji administracji podatkowej. Czym jest Jednolity Plik Kontrolny i jaki jest cel jego wprowadzenia? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

13 lipca 2018

Weryfikacja JPK składanych w Ministerstwie Finansów

Już od 2018 roku wysyłka JPK będzie obowiązkiem wszystkich przedsiębiorców. Niezbędny do tego będzie program umożliwiający wysyłkę. W naszym artykule dowiesz się jak będzie wyglądała weryfikacja JPK składanych w Ministerstwie Finansów. Przeczytaj!

3 lipca 2018

Kogo dotyczy JPK? - zwięźle o zmianach

Jestem mikroprzedsiębiorcą, prowadzę ewidencję PKPiR i rozliczam się kwartalnie. Kogo dotyczy JPK i czy mnie również?

3 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów