0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: ulga-na-zle-dlugi-w-pit

Artykuły:

Ulga na złe długi w PIT – ujęcie w KPIR czy w zaliczce na PIT?

Od stycznia 2020 roku obowiązują przepisy regulujące tak zwaną ulgę na złe długi w PIT. Na czym polega nowa ulga na złe długi w PIT? Kto może z niej skorzystać? Przeczytaj i dowiedz się, kto może z niej skorzystać oraz jak należy ją rozliczyć.

13 marca 2023

Ulga na złe długi w PIT i CIT - wszystko co warto wiedzieć

Od 1 stycznia 2020 r. w życie weszła tzw. ulga na złe długi w PIT i CIT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy stosować ulgę i czy zarówno nabywca jak i sprzedawca mają obowiązek rozliczania wykazywania ulgi w zeznaniu rocznym!

24 lutego 2023

Ulga na złe długi w PIT a likwidacja załącznika PIT/WZ

Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw przewiduje likwidację załącznika CIT/WZ i PIT/WZ dotyczącego rozliczeń ulgi na złe długi. Z czego wynika likwidacja załącznika PIT/WZ oraz CIT/WZ? Sprawdź!

18 października 2022

Ulga na złe długi w praktyce - jak stosować?

Czym jest ulga na złe długi w podatku dochodowym i kto może z niej skorzystać? Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób działa ulga na złe długi w PIT oraz jak można wykorzystać ją w walce z kryzysem gospodarczym spowodowanym epidemią koronawirusa.

23 marca 2022

Zmiany przepisów w PIT związane z COVID-19

Trwająca pandemia COVID-19 sprawiła, że ustawodawcy postanowili dostosować obowiązuje prawo do warunków, jakie posiadają osoby prowadzące działalność. Jakie zatem zmiany weszły w życie? W artykule przedstawiamy zmiany przepisów w PIT związane z COVID-19!

19 lipca 2021

Ulga na złe długi PIT w zaliczce na podatek dochodowy

Nastąpiły zmiany w rozliczaniu zobowiązań pomiędzy nabywcą a sprzedawcą. Nowa ulga w podatku dochodowym budzi jednak wiele wątpliwości u przedsiębiorców. Dowiedz się, jak powinna zostać rozliczona ulga na złe długi PIT w zaliczce na podatek dochodowy.

5 marca 2021

Ulga na złe długi w PIT - czy możliwa także na ryczałcie?

Czy ulga na złe długi w PIT dotycząca podatników opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych znajduje swoje odzwierciedlenie w odniesieniu do podatników opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym? Sprawdź odpowiedź eksperta!

7 sierpnia 2020

Ulga na złe długi w CIT i PIT na przykładach

Jakie są warunki stosowania ulgi na złe długi w CIT i PIT? Jak i kiedy dokonać korekty? Przeczytaj i dowiedz się, na jakich zasadach działa ulga na złe długi oraz co zrobić aby nie popełnić błędów w dokonywaniu korekt niezapłaconych zobowiązań.

12 maja 2020

Ulga na złe długi w PIT i CIT - na czym polega i kto może skorzystać?

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe przepisy, które mają na celu poprawę płynności finansowej małych i średnich przedsiębiorstw. W niniejszym artykule wyjaśniamy na czym polega ulga na złe długi w PIT i CIT oraz kto może z niej skorzystać. Sprawdź!

2 stycznia 2020

Ulga na złe długi w podatku dochodowym - kogo będzie obowiązywać?

Od 2020 r. ustawodawca wprowadzi kolejne zmiany w PIT, które dotyczą m.in. ulgi na złe długi w PIT. Sprawdź, jakie zmiany ulegną w rozliczeniu zobowiązań u nabywcy oraz sprzedawcy, jeżeli zastosowana zostanie ulga na złe długi w podatku dochodowym!

8 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów