0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: umowa-sponsoringu

Artykuły:

Opodatkowanie sponsoringu - rozliczenie na gruncie podatku VAT

Umowa sponsoringu to coraz częściej wykorzystywane przez przedsiębiorców narzędzie marketingowe. Ze względu na jej charakterystykę, pojawiają się wątpliwości odnoście rozliczenia jej na gruncie VAT. Opodatkowanie sponsoringu - co należy wiedzieć? Sprawdź!

5 maja 2022

Umowa sponsoringu a koszty sponsora w KPiR

Umowa sponsoringu nie została w szczególny sposób unormowana w kodeksie cywilnym, a możliwość jej zawarcia wynika z ogólnej zasady swobody umów. Sprawdźmy, jaki wpływ na koszty uzyskania przychodów sponsora ma zawarta przez niego umowa sponsoringu.

11 marca 2022

Umowa sponsoringu – rozliczenie na gruncie PIT

Umowa sponsoringu polega na tym, że sponsor zobowiązuje się do przekazania na rzecz sponsorowanego określonych świadczeń w zamian prowadzenia działań o charakterze promocyjnym oraz reklamowym. Dowiedz się jak rozliczać umowę sponsoringu na gruncie PIT!

23 sierpnia 2021

Rozliczenie umowy sponsoringu na gruncie podatku PIT i VAT

Podatnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą zawierają umowy różnego rodzaju, czego przykładem jest umowa sponsoringu. Czym jest umowa sponsoringu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jak rozliczenie umowy sponsoringu wpłynie na podatek PIT i VAT!

27 marca 2019

Sponsoring a darowizna – jakie są różnice?

Sponsoring a darowizna to dwie zupełnie inne umowy, różnią się wzajemnością zobowiązania – umowa darowizny to zobowiązanie jednostronne, natomiast umowa sponsoringu to zobowiązanie dwustronne. Inne są także uregulowania podatkowe dotyczące tych umów.

28 lutego 2019

Umowa sponsoringu - wzór z omówieniem

Sponsoring jest formą promocji i reklamy oraz pozytywnego kształtowania wizerunku, dzięki którym wykorzystywana jest renoma sponsorowanego, aby wypromować działania sponsora albo zwiększyć jego zyski. Przeczytaj się czym jest umowa sponsoringu.

7 lutego 2018

Rozliczenie umów sponsoringu - wszystko co warto wiedzieć

Akcje sponsoringowe mają korzystny wpływ na kształtowanie wizerunku firmy a w przyszłości mogą przyczynić się do zwiększenia obrotów działalności gospodarczej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinno wyglądać rozliczenie umów sponsoringu!

9 sierpnia 2016

Umowa sponsoringu - wzór z omówieniem

Sponsoring jest formą współpracy, która przysparza obu stronom korzyści. Najczęściej kojarzona jest z różnego rodzaju imprezami sportowymi. Sprawdź, na czym polega umowa sponsoringu i pobierz bezpłatnie nasz wzór z umówieniem w formacie pdf bądź docx.

9 lutego 2016

Wydatki na marketing w kosztach firmowych

Marketing i reklama to jedna z podstawowych grup wydatków ponoszonych przez firmy działające na rynku. Jednak każde działanie marketingowe wiąże się z odmiennymi konsekwencjami podatkowymi. Dowiedz się czy wydatki na marketing są kosztami firmowymi.

3 czerwca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów