0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: urlop-szkoleniowy

Artykuły:

Jaki urlop przysługuje pracownikowi? Poznaj osobnicze rodzaje urlopów!

Pracodawca musi wiedzieć, kiedy udzielić pracownikowi urlop, a kiedy nie jest do tego zobowiązany. Zatrudniony natomiast powinien znać swoje prawa i obowiązki obowiązujące na tej płaszczyźnie. Poznaj osobnicze rodzaje urlopów!

24 października 2023

Koszt dokształcania pracowników bez obciążeń składkowych w ZUS-ie

Jeśli pracodawca kieruje pracownika na naukę czy szkolenia albo przynajmniej wyraża na nie zgodę, to uważa się, że uznał to za podnoszenie przez niego kwalifikacji. Czy wówczas zatrudniający automatycznie ponosi koszt dokształcania pracowników?

29 sierpnia 2023

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracownika

Przez podnoszenie kwalifikacji zawodowych rozumie się zdobywanie lub uzupełnianie wiedzy i umiejętności przez pracownika z inicjatywy pracodawcy. Pracownikowi, który podnosi kwalifikacje za zgodą pracodawcy przysługują dodatkowe uprawnienia. Sprawdź!

15 czerwca 2023

Doskonalenie zawodowe pracownika – jakie prawa i obowiązki ma pracodawca?

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników jest jednym z obowiązków pracodawcy wynikających wprost z przepisów. O czym należy pamiętać? Jakie prawa ma w tym przypadku zatrudniający? Z czym wiąże się doskonalenie zawodowe pracownika? Dowiedz się!

10 października 2022

Szkolenie pracowników a konsekwencje podatkowe

Czy wiesz, czym jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych? Kiedy pracodawca może zaliczyć do kosztów wydatki na szkolenie pracowników? Czy szkolenie lub kurs zawsze stanowi przychód dla pracownika? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

16 sierpnia 2018

Urlop szkoleniowy - komu przysługuje i a jakich warunkach?

Umożliwienie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest obowiązkiem pracodawcy określonym w kodeksie pracy. Pracownikowi podnoszącemu kwalifikacje przysługuje urlop szkoleniowy. Ile wynosi jego wymiar? Czy jest on płatny? Przeczytaj o tym!

14 sierpnia 2018

Podnoszenie kwalifikacji przez pracownika

Pracownikowi zatrudnionemu na umowie o pracę Kodeks pracy daje możliwość kształcenia się. Podnoszenie kwalifikacji przez pracownika wiąże się z uprawnieniami, jakie przysługują pracownikowi. Dowiedz się więcej o obowiązkach pracodawcy w tym zakresie!

31 sierpnia 2017

Urlop szkoleniowy - czy ma wpływ na pozostałe urlopy?

Czym jest urlop szkoleniowy? Czy z urlopu szkoleniowego może skorzystać każdy pracownik, który chce się dokształcać? Czy urlop szkoleniowy można wykorzystać również w okresie sesji egzaminacyjnej? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź to!

7 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów