0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: uslugi-transportowe

Artykuły:

Pomoc de minimis - sprawdź, czy i ile możesz dostać

Pomoc de minimis to forma wsparcia publicznego dla małych i średnich firm. Kto może z niej skorzystać i jaki zakres środków unijnych obejmuje? Sprawdź w jakich przypadkach przysługuje jednorazowa amortyzacja oraz możliwość umorzenia pomocy de minimis!

1 sierpnia 2023

Usługi transportowe a właściwa stawka podatku VAT

Prowadząc działalność gospodarczą związaną ze świadczeniem usług transportowych, częstym problemem dla przedsiębiorców jest właściwe opodatkowanie VATem tego rodzaju świadczeń. Dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć podatek VAT na usługi transportowe!

13 lipca 2023

Usługi transportowe - jaka stawka ryczałtu?

Przedsiębiorcy decydujący się na rozliczanie dochodu za pomocą ryczałtu muszą odpowiednio zakwalifikować rodzaj działalności i świadczone w tym zakresie usługi, gdyż od tego zależy stawka ryczałtu. Dowiedz się, jak opodatkowane są usługi transportowe!

2 lutego 2022

Błyskawiczna wycena przesyłki na dowolnej trasie w Europie możliwa dzięki zaawansowanej technologii

Clicktrans to serwis aukcji transportowych, umożliwiający przesyłanie paczek tysiącom użytkowników. Dzięki formie doładunku oszczędzasz, a przesyłki trafiają znacznie szybciej do odbiorców. Poznaj bliżej Clicktrans!

20 sierpnia 2021

JPK_V7 a usługi transportowe, pocztowe i kurierskie

Plik JPK_V7 mają obowiązek generować i wysyłać czynni podatnicy VAT. Podmioty świadczące usługi w zakresie transportu często mają wątpliwość jakie oznaczenie w części ewidencyjnej zastosować. Czy należy zastosować oznaczenie GTU_13? Wyjaśniamy w artykule

15 lipca 2021

Usługi transportowe - miejsce opodatkowania i stawka VAT

Największym problemem podatników przy usługach transportowych jest określenie miejsca świadczenia usług, ustalenie stawki podatku VAT oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego. Dowiedz się, jak usługi transportowe wpływają na podatek VAT!

11 sierpnia 2017

Obowiązek podatkowy w VAT - usługi budowlane i transportowe

Prowadzisz działalność z zakresu usług budowlanych lub transportowych? Czy wiesz, kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT w przypadku świadczenia usług z tego zakresu? A kiedy należy wystawić fakturę z odwrotnym obciążeniem?Dowiedz się czytając artykuł!

13 marca 2017

Sprzedaż usług transportowych a podatek VAT

Prowadzisz działalność opartą na świadczeniu usług transportowych? Czy wiesz, jakie konsekwencje na gruncie podatku VAT rodzi sprzedaż usług transportowych? Sprawdź, kiedy należy wystawić fakturę. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

16 kwietnia 2016

Jak rozliczać usługi transportowe od 2014 roku?

Od 1 stycznia 2014 roku pojawiła się duża liczba zmian w polskim prawie podatkowym, które dotyczą szczególnie zakresu rozliczania podatku od towarów i usług. Sprawdź, co się zmieniło.

7 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów