0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: uzytkowanie-wieczyste

Artykuły:

Opłata przekształceniowa a podatek VAT

Przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności powoduje zmianę tytułu prawnego do nieruchomości. Dotychczas opłata przekształceniowa nie stanowiła odpłatności za odrębną czynność opodatkowaną podatkiem VAT. Jak się to zmieni? Sprawdź!

20 września 2021

Czym jest użytkowanie wieczyste?

Użytkowanie wieczyste jest pozostałością po systemie komunistycznym. Nowelizacja prawa w znaczący sposób ograniczyła liczbę praw tego rodzaju. Czym dokładnie się charakteryzuje i jaki jest zakres praw oraz obowiązków przy użytkowaniu wieczystym?

11 lutego 2021

Przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności – skutki w podatku VAT

Przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności powoduje zmianę tytułu prawnego do nieruchomości. Przy czym nie powoduje to żadnej zmiany w zakresie władania nieruchomością. Jak przekształcenie użytkowania wieczystego wpływa na podatek VAT?

6 sierpnia 2020

Przekształcenie użytkowania wieczystego a skutki dla przedsiębiorcy

Prawo użytkowania wieczystego od 1 stycznia 2019 roku zostało przekształcone w pełne prawo własności. W artykule odpowiadamy co podlega przekształceniu oraz jak przekształcenie użytkowania wieczystego wpływa na przedsiębiorców! Sprawdź!

20 grudnia 2019

Użytkowanie wieczyste - czym się różni od własności?

Można spotkać się z ofertami sprzedaży nieruchomości oddanych w użytkowanie wieczyste. Czym się to różni od własności? Ile trwa użytkowanie wieczyste i jak je przekształcić we własność? Jakie opłaty trzeba za to prawo płacić? Sprawdź!

24 października 2018

Użytkowanie wieczyste - co to takiego?

Użytkowanie wieczyste, to możliwość do korzystania z gruntu na warunkach określonych w kodeksie cywilnym. Tworzy określony plan użytkowania nieruchomości, której właścicielem pozostaje państwo. Sprawdź czy prawo do użytkowania wieczystego jest ograniczone

21 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów