0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: wewnatrzwspolnotowa-sprzedaz-towarow-na-odleglosc

Artykuły:

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość - WSTO

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość budzi u przedsiębiorców wątpliwości w zakresie odliczania VAT od zakupów krajowych. Sprawdź, czy możliwe jest odliczenie VAT od wydatków krajowych w przypadku prowadzenia wyłącznie sprzedaży WSTO!

10 maja 2023

Jak opodatkować VAT koszty wysyłki przy WSTO?

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość to określenie dla sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób prywatnych z innych krajów UE. Wielu podatników z początku ma problem, jak prawidłowo opodatkować VAT koszty wysyłki przy WSTO. Dowiedz się więcej!

24 maja 2022

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość - co warto wiedzieć o WSTO?

Podstawową zmianą było wejście w życie zmiany ustawy o VAT dotyczącą tzw. e-handlu międzynarodowego. Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość jest opodatkowana w zależności wysokości sprzedaży i kraju dostawy po przekroczeniu limitu.

3 listopada 2021

Unijna procedura VAT OSS a rozliczenie WSTO

Od tego roku, naszym kraju, ale również w całej Unii Europejskiej obowiązują nowe zasady rozliczania podatku VAT ze sprzedaży wysyłkowej. Jak wygląda rozliczenie WSTO w procedurze VAT OSS i co należy zrobić, aby się zarejestrować? Przeczytaj i sprawdź.

22 października 2021

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość w JPK V7

Prowadząc działalność gospodarczą, podatnik nie musi ograniczać się wyłącznie do sprzedaży na rynku krajowym. Jak powinna być przez niego oznaczona wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość w JPK? Jak to będzie wyglądało w przyszłym roku? Sprawdź!

12 października 2021

Zmiany w rozliczeniu VAT w handlu internetowym

Unijny pakiet e-commerce, wymusza zmiany przepisów VAT w państwach członkowskich w ramach sprzedaży internetowej. W związku z nowymi przepisami produkty kupowane np. z Chin będą teraz droższe. Zmiany w rozliczeniu VAT w handlu internetowym - sprawdź!

5 października 2021

VAT OSS - procedura zastępująca VAT MOSS

VAT OSS to zmodyfikowana i rozszerzona procedura rozliczania podatku VAT. W doktrynie podkreśla się, że nowa procedura VAT OSS ma rozszerzyć i usprawnić istniejącą procedurę MOSS. Kto może z niej skorzystać i jak? Tego dowiesz się czytając artykuł!

10 września 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów