0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: wis

Artykuły:

Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) - kto może złożyć wniosek?

Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) jest instytucją, dzięki której podatnicy zyskają ochronę na gruncie VAT (tj. stawki podatku VAT). Czytając nasz artykuł dowiesz się, jak sporządzić wniosek w zakresie WIS oraz jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku!

25 listopada 2021

Wiążąca Informacja Stawkowa - jakie korzyści daje jej uzyskanie?

Wiążąca Informacja Stawkowa jest instytucją właściwą dla podatku VAT, która daje podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą określone korzyści. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest WIS oraz jakie korzyści podatkowe może uzyskać podatnik?

8 lipca 2021

Wiążąca informacja stawkowa – gwarancja ochrony podatników

Zróżnicowanie stawek podatku VAT i właściwe przypisanie ich do produktów może sprawiać podatnikom wiele problemów. Pomocą służy wiążąca informacja stawkowa (WIS), gdzie na wniosek podatnika, zostanie ustalona za niego właściwa stawka podatku. Przeczytaj

30 marca 2021

WIS czyli Wiążąca Informacja Stawkowa - od kiedy obowiązuje?

Wiążąca Informacja Stawkowa zajmować się będzie wydawaniem decyzji w sprawie właściwej stawki VAT dla towaru lub usługi będącej przedmiotem zapytania. Dowiedź się, kto ma możliwość skorzystania z usług WIS oraz jaki jest termin wydania decyzji!

23 lutego 2021

Zmiany w WIS od 2021 roku – na co muszą przygotować się podatnicy?

Podatników czekają zmiany w WIS od 2021 roku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, które obecnie obowiązujące przepisy związane z wiążącą informacją stawkową ulegną zmianie i w jaki sposób wpłynie to na sytuację podatników.

29 grudnia 2020

Wiążące Informacje Stawkowe – czy uchroni przedsiębiorców przy opodatkowaniu usług?

Wiążące Informacje Stawkowe mają na celu uproszczenie rozliczanie podatku VAT poprzez umożliwienie podatnikom upewnienia się w sprawie stosowanych przez nich stawek VAT. Co w przypadku świadczenia usług? Jak szczegółowy powinien być opis usługi? Sprawdź!

18 sierpnia 2020

Wiążąca Informacja Stawkowa - w jaki sposób obowiązuje?

Wiążąca Informacja Stawkowa uregulowana jest przepisami obowiązującymi od 1 listopada 2019 r. Zgodnie z nimi podatnicy mają możliwość złożenia wniosku o wydanie decyzji w sprawie ustalenia klaryfikacji oraz odpowiedniej stawki VAT dla towaru bądź usługi.

17 lipca 2020

Wiążąca Informacja Stawkowa - kto może ją wydawać?

Wiążąca Informacja Stawkowa wprowadzona została od 1 listopada 2019. Od kiedy możliwe jest wnioskowanie o wydanie WIS i jakie elementy powinien zawierać wniosek? Jaki organ jest organem właściwym do w sprawach wydawania WIS? Dowiedz się więcej!

15 lipca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów