0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: wspolnosc-majatkowa

Artykuły:

Darowizna otrzymana przez małżonka – czy wchodzi do majątku wspólnego?

Czy wiesz, że małżonkowie mogą przekazywać sobie darowizny? Przedmiot darowizny może wejść albo do majątku wspólnego, albo do majątku odrębnego małżonków. Sprawdź, kiedy zatem darowizna otrzymana przez małżonka wchodzi do majątku wspólnego!

29 maja 2023

Wspólność majątkowa w jednoosobowej działalności gospodarczej

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej bardzo ważne jest, czy podatnik posiada wspólność majątkową, czy też jej nie posiada. Kiedy i gdzie zgłosić jej powstanie i ustanie? Wspólność majątkowa w jednoosobowej działalności - sprawdź!

14 lipca 2022

Wspólność majątkowa czy rozdzielność – co wybrać prowadząc firmę?

Prowadzenie firmy wiąże się z zagrożeniami, w tym wpadnięciem w wir długów. Wielu przedsiębiorców uważa, że ich to nie dotyczy, a przekonanie to może okazać się zgubne dla majątku małżeńskiego. Wspólność majątkowa czy rozdzielność – co wybrać? Sprawdź!

13 maja 2022

Przymusowy ustrój majątkowy - kiedy występuje?

Wstępując w związek małżeński, małżonkowie mogą zadecydować o ustroju rozdzielczości majątkowej, bowiem co do zasady po zawarciu małżeństwa powstaje wspólność majątkowa. Czy jest to przymusowy ustrój majątkowy? Przeczytaj i dowiedz się na czym polega!

21 października 2021

Środki trwałe stanowiące współwłasność małżeńską

Wykorzystujesz w firmie składniki majątku będące współwłasnością małżeńską? Jednak czy takie rzeczy mogą stanowić środek trwały firmy? Dowiedz się, czytając nasz artykuł, jak środki trwałe stanowiące współwłasność małżeńską należy wycenić i rozliczyć!

22 czerwca 2021

Pożyczka zaciągnięta przez małżonka - czy współmałżonek płaci PCC?

Czy pożyczka zaciągnięta przez małżonka wymaga zgody drugiego ze współmałżonków? Kto będzie zobowiązany do zapłaty podatku i jakie konsekwencje powoduje? Dowiedz się, jakie obowiązki podatkowe są związane z pożyczką zaciągniętą po ślubie przez małżonka!

5 października 2020

Sprzedaż nieruchomości z majątku wspólnego w działalności gospodarczej

Posiadasz w składnikach majątku budynek, który stanowi współwłasność małżeńską? Czy wiesz jak rozliczyć sprzedaż nieruchomości z majątku wspólnego? Dowiedz się, jak rozliczyć transakcję sprzedaży budynku mieszkalnego i niemieszkalnego z majątku wspólnego!

16 kwietnia 2020

Przeniesienie nieruchomości pomiędzy małżonkami a VAT

W małżeństwach, w których mąż i żona prowadzą działalność gospodarczą często dochodzi do przekazania różnego rodzaju majątku pomiędzy firmami małżonków. Jak należy rozliczyć przeniesienie nieruchomości pomiędzy małżonkami na gruncie VAT? Sprawdź!

25 lutego 2020

Wspólność majątkowa a możliwość odliczenia VAT i ujęcie w kosztach

Jak wspólność majątkowa wpływa na możliwość odliczenia VAT od faktury? Czy można ująć taką fakturę w kosztach?

5 lutego 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów