0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

40 wyników dla tematu: wybor-formy-opodatkowania

Artykuły:

Rok składkowy w aspekcie rozliczania składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy w dalszym ciągu czują się zagubieni przy ustalaniu wysokości składki zdrowotnej opłacanej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Jak rozumieć rok składkowy w aspekcie rozliczania składki zdrowotnej? Sprawdź na przykładach!

12 maja 2023

Kiedy można wybrać kwartalny ryczałt i jak zgłosić to w urzędzie?

W sytuacji, gdy działalność gospodarcza nie generuje znaczących kosztów, przedsiębiorcy często jako formę opodatkowania wybierają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Część z nich decyduje się na kwartalny ryczałt. Dowiedz się kto może go wybrać!

10 stycznia 2023

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2023

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Zmiana formy opodatkowania - jak jej dokonać?

Zmiana formy opodatkowania? Którą formę wybrać? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie są najkorzystniejsze formy opodatkowania i w jakim terminie można dokonać zmiany. Czy wszyscy mogą zmienić formę opodatkowania i w jaki sposób, o tym w naszym artykule!

23 listopada 2022

Doradztwo w biurze rachunkowym w zakresie formy opodatkowania - konsekwencje

Zastanawiasz się czy doradztwo w biurze rachunkowym w zakresie formy opodatkowania jest obowiązkowe? Czy klient może to na biurze wymusić? Dowiedz się o tym czytając nasz artykuł oraz jak się uchronić przed niesłusznymi zarzutami ze strony klienta?

12 listopada 2021

Rozpoczęcie działalności gospodarczej - Wybór formy opodatkowania

Wybór formy opodatkowania przy zakładaniu działalności jest działaniem koniecznym. Czy wiesz, jakie wady i zalety reprezentuje każda z form? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza!

13 lipca 2021

Wybór formy opodatkowania dla podatnika rozpoczynającego działalność gospodarczą

Obecnie chcąc zarejestrować działalność gospodarczą składa się formularz CEIDG -1. Jaka forma opodatkowania działalności jest możliwa do wyboru przez podatnika? Sprawdź, jaki masz wybór formy opodatkowania i wybierz najbardziej korzystną dla siebie!

12 stycznia 2021

Karta podatkowa a prywatny wynajem mieszkania

Przedsiębiorca ma możliwość wyboru formy opodatkowania. Uproszczoną formą opodatkowania jest karta podatkowa. Aby korzystać z karty podatkowej należy spełnić pewne warunki. Sprawdź, czy wynajem mieszkania może mieć wpływ na korzystanie z karty podatkowej!

11 stycznia 2021

Karta podatkowa - kiedy tracimy prawo do opodatkowania karta?

Karta podatkowa jest jedną z form opodatkowania, którą może wybrać przedsiębiorca. Przeznaczona jest dla mniejszych działalności. W niektórych przypadkach podatnik może stracić prawo do korzystania tej formy opodatkowania. Przeczytaj i sprawdź kiedy!

8 stycznia 2021

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2021

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2020

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2020 roku!

1 stycznia 2021

Oświadczenie o wyborze formy opodatkowania - jak złożyć?

W 2019 r. zmieniły się przepisy dotyczące terminów wyboru formy opodatkowania. Z punktu widzenia płatnika jest to zmiana korzystna. Co zmieniło się od 2019 r.? Do kiedy i jak złożyć oświadczenie o wyborze formy opodatkowania? Sprawdź!

31 stycznia 2020

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2019

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2019 roku!

23 października 2018

Utrata prawa do opodatkowania ryczałtem

Przedsiębiorca ma do wyboru kilka form opodatkowania swojej działalności. Jedną z nich jest opodatkowanie ryczałtem. Sprawdź jakie warunki musi spełniać, aby skorzystać z tej formy oraz kiedy następuje utrata prawa do opodatkowania ryczałtem.

20 marca 2018

Utrata prawa do opodatkowania podatkiem liniowym w trakcie roku

Podatek liniowy jest jedną z form, jaką może wybrać przedsiębiorca. W niektórych przypadkach może jednak dojść do sytuacji, gdzie straci traci prawo do tej formy opodatkowania. Sprawdź kiedy następuje utrata prawa do opodatkowania podatkiem liniowym!

19 marca 2018

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2018

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych należy do uproszczonych form opodatkowania. Polega na odprowadzaniu podatku od przychodów według odpowiedniej dla działalności stawki ryczałtu. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu obowiązujące w 2018 roku!

19 grudnia 2017

Wypłacony ryczałt podlega podatkowi dochodowemu

Pracownicy często wykorzystują w swojej pracy prywatne samochody. W związku z ty pracownikom należy się ryczałt. Czy ryczałt ten jest zwolniony z opodatkowania? Jakie są zasady opodatkowania ryczałtu pieniężnego? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

23 sierpnia 2017

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2017

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych należy do uproszczonych form opodatkowania. Polega na odprowadzaniu podatku od przychodów według odpowiedniej dla działalności stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2017 roku! Odpowiedź w naszym artykule!

1 stycznia 2017

Podatek zryczałtowany często jest bardziej uciążliwy niż podatek liniowy

Rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej przedsiębiorcy muszą wybrać w jaki sposób chcą opodatkować osiągnięte przychody. Przeczytaj i dowiedz się jakie są wary i zalety najczęstszych form opodatkowania w tym podatek zryczałtowany i liniowy!

26 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów