7 wyników dla tematu: wycofanie-srodka-trwalego-na-cele-prywatne

Artykuły:

Wycofanie środka trwałego na cele prywatne

Wycofanie środka trwałego na cele prywatne powoduje skutki nie tylko w formie sporządzenia właściwej dokumentacji, ale także skutki na gruncie podatku VAT i PIT. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy i jaki podatek należy odprowadzić do urzędu skarbowego!

1 grudnia 2021

Wycofanie środka trwałego na cele prywatne - prawidłowe rozliczenie

Sam fakt przekazania środka trwałego na cele prywatne nie wywołuje konsekwencji na gruncie PIT. Inaczej wygląda sytuacja w odniesieniu do VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak powinno prawidłowo przebiegać wycofanie środka trwałego na cele prywatne!

7 października 2021

Sprzedaż środka trwałego wycofanego na potrzeby własne - opodatkowanie

Wycofałeś z majątku firmowego środek trwały i przekazałeś go na cele osobiste? Sprawdź, jak prawidłowo rozliczyć sprzedaż środka trwałego wycofanego na potrzeby własne przedsiębiorcy. Dowiedz się jak wykazać przychód oraz koszty związane z tą transakcją!

1 czerwca 2021

Sprzedaż środka trwałego wycofanego na cele osobiste a przychód w KPiR

Sprzedaż środka trwałego będącego składnikiem majątku firmy wywołuje określone skutki podatkowe. Jednak czy sprzedaż środka trwałego wycofanego na cele osobiste wywołuje skutki na gruncie podatku VAT i podatku dochodowego? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

2 kwietnia 2021

Protokół przekazania środka trwałego na potrzeby własne - wzór z omówieniem

Przedsiębiorca może przekazać na cele prywatne określone składniki majątku, wykorzystywane w firmie. Dowiedz się, jak należy sporządzić protokół przekazania środka trwałego na potrzeby własne i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!

20 lipca 2019

Wycofanie majątku firmowego na cele prywatne

Prowadzisz własną działalność i chcesz część majątku przekazać na cele prywatne? Sprawdź, jak przebiega wycofanie majątku firmowego na cele prywatne! Czy wiesz, w jaki sposób sporządzić protokół przekazania? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

31 sierpnia 2018

Przekazanie środka trwałego na cele osobiste

Czasami przedsiębiorcy postanawiają wycofać środek trwały z firmy i przekazać go na cele prywatne. Jak wygląda przekazanie środka trwałego na gruncie podatkowym PIT oraz VAT? Czy przychód ze sprzedaży wycofanego środka trwałego podlega opodatkowaniu?

20 sierpnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów