0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: zaleglosci-w-zus

Artykuły:

Kiedy występuje przedawnienie składek ZUS?

Kiedy następuje przedawnienie składek ZUS? Czym jest przerwanie lub zawieszenie biegu przedawnienia? Jaki wpływ na zaległości ma opłacanie bieżących składek? Czy, gdy ZUS domaga się zwrotu należności, płatnik może odwołać się od takiej decyzji? Sprawdź!

16 marca 2023

Dłużnik ZUS będzie miał prawo do zasiłku!

Do niedawna zaległości w ZUS skutkowały odmową prawa do zasiłku. Od 16 grudnia 2022 roku przepisy znacznie się zmieniły. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat tego czy dłużnik ZUS będzie miał prawo do zasiłku!

20 grudnia 2022

Należności z tytułu nieopłaconych składek potrącane ze świadczeń z ZUS

Od 1 stycznia 2022 roku zmieniły się przepisy, które umożliwiają potrącanie należności z tytułu nieopłaconych składek z wypłacanych przez ZUS świadczeń takich jak emerytury i renty. Przeczytaj jak zmieniło się prawo w tym zakresie!

11 sierpnia 2022

Wojna na Ukrainie - pomoc w opłacaniu składek ZUS dla przedsiębiorców

Wojna na Ukrainie to również konsekwencje w gospodarce. Wielu przedsiębiorców zaczyna odczuwać finansowe skutki tych działań. Zakłada Ubezpieczeń Społecznych przypomniał, że płatnik składek może zwrócić się o pomoc w opłacaniu składek ZUS!

3 marca 2022

Długi względem ZUS - czym grożą zaległości w opłacaniu składek?

Nieterminowe opłacanie składek i długi względem ZUS wiążą się z naliczaniem odsetek, kosztów egzekucyjnych oraz w niektórych przypadkach z postępowaniem karnym. Czy małżonek przedsiębiorcy odpowiada za długi względem ZUS? Przeczytaj w artykule!

19 października 2021

Od zaległości względem ZUS zapłacisz odsetki

Co w sytuacji, gdy podatnik spóźni się z opłaceniem składek ZUS? Czy wówczas należy naliczyć odsetki? Według jakich zasad je naliczyć i kiedy są wymagalne? Wskazówki dotyczące naliczanie odsetek od zaległości względem ZUS znajdziesz w artykule!

14 grudnia 2017

Zaległości w ZUS płatne w ratach - czy to możliwe?

Czasami zdarza się, że przedsiębiorca ma zaległości w opłacaniu składek. Nie każdy jednak wie, że zaległości w ZUS można rozłożyć na raty. Jak to zrobić? Jakie warunki należy spełnić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w artykule. Przeczytaj!

11 grudnia 2017

Rozłożenie na raty zaległości wobec ZUS

Zaległości w spłacie zobowiązań - czy to podatkowych, czy też ZUS, mogą spędzać sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy.

3 września 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów