0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

29 wyników dla tematu: zasilek-opiekunczy

Artykuły:

Zasiłek opiekuńczy 2024 - ile wynosi i komu się należy?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym dzieckiem lub innym niż dziecko chorym członkiem rodziny. Sprawdź kto ma prawo do tego świadczenia!

10 kwietnia 2024

Zasiłek opiekuńczy, a złożenie pełnej dokumentacji

Zasiłek opiekuńczy przysługuje pracownikowi, który jest objęty ubezpieczeniem chorobowym. Jakie dokumenty powinien złożyć, aby otrzymać świadczenie? W jakich sytuacjach można wnioskować o świadczenie? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

25 marca 2024

Opieka nad dzieckiem w czasie zwolnienia lekarskiego opiekuna

Czy opieka nad dzieckiem w czasie zwolnienia lekarskiego opiekuna zmienia rodzaj zasiłku? Ekspert odpowiada!

10 października 2023

Czy przedsiębiorcy przysługuje zasiłek opiekuńczy?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje nie tylko osobom zatrudnionym na podstawie stosunku pracy, ale również osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Jakie warunki należy spełnić, aby móc starać się o zasiłek? Ile wynosi jego wysokość? Przeczytaj i sprawdź!

14 sierpnia 2023

Czy zasiłek opiekuńczy przysługuje od pierwszego dnia ubezpieczenia?

Zasiłek opiekuńczy przyznawany jest w przypadku konieczności opieki nad członkiem rodziny. Czy zasiłek opiekuńczy przysługuje od pierwszego dnia ubezpieczenia? Jakie warunki należy spełnić? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

7 sierpnia 2023

Dla kogo specjalny zasiłek opiekuńczy?

Specjalny zasiłek opiekuńczy ma charakter rekompensaty za niepodejmowanie zatrudnienia lub rezygnację z aktywności zawodowej na rzecz sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na temat tego zasiłku!

3 listopada 2022

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – znowu z niego skorzystasz!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przywrócony w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną. Komu będzie przysługiwać? W jakim okresie ma obowiązywać? Przeczytaj i dowiedz się, kto otrzyma zasiłek opiekuńczy!

1 lutego 2022

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po raz kolejny wydłużony!

Wsparcie rodziców, którzy muszą pozostać w domu ze swoimi pociechami z powodu zamknięcia żłobków i przedszkoli, jest kluczowe. Dlatego dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony po raz kolejny. Dowiedz się, do kiedy można go pobierać!

12 czerwca 2021

Zasiłek opiekuńczy a praca zmianowa - komu przysługuje?

Komu przysługuje zasiłek opiekuńczy? Jakie są wyjątki i kiedy nie przysługuje? Co w sytuacji, gdy jeden z rodziców pracuje na zmiany? Jakie wtedy obowiązują zasady? Czy zasiłek opiekuńczy przypada także za czas opieki nad chorym dzieckiem? Dowiedz się!

11 maja 2021

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla przedsiębiorcy i pracownika

Każde wsparcie dla osób dotkniętych skutkami koronawirusa jest ważne. Rządzący wychodząc naprzeciw potrzebom Polaków wprowadzili dodatkowy zasiłek opiekuńczy, z którego mogą korzystać pracujący rodzice. Jak go otrzymać? Sprawdź!

11 kwietnia 2021

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 31 stycznia!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy był już przedłużany kilkakrotnie. Czy po 17 stycznia będzie można z niego korzystać? Jaka jest propozycja rządu przedstawiona przez minister Marlenę Maląg? Sprawdź w naszym artykule odpowiedzi na te pytania!

15 stycznia 2021

Czy dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał po świętach?

O dodatkowy zasiłek opiekuńczy obecnie można wnioskować na okres do 24 grudnia. Jednakże po tym czasie prawdopodobnie wypłata świadczenia zostanie wydłużona. Przeczytaj i przekonaj się, jakie zmiany w tym zakresie przygotowują rządzący!

18 grudnia 2020

Kwarantanna w żłobku lub przedszkolu a zasiłek opiekuńczy

W 2020 roku z powodu pandemii rząd wprowadził wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Czy w przypadku kwarantanny w żłobku lub przedszkolu wypłacany będzie zasiłek opiekuńczy na zasadach ogólnych czy dodatkowy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

1 grudnia 2020

Przedłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Po ogłoszeniu przez premiera przedłużenia zamknięcia szkół, można się było spodziewać, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy również zostanie przedłużony. Tak też się stało. Odpowiednie resorty przygotowują potrzebne rozporządzenie w tej sprawie.

27 listopada 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 9 listopada!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany na takich zasadach jak wiosną – taką informację przekazał premier Mateusz Morawiecki. Czy znane są szczegóły, na jakich będzie przyznawane to dodatkowe świadczenie? Przeczytaj i sprawdź, czy je otrzymasz!

5 listopada 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do końca 2020 roku!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zaczął obowiązywać od 26 marca 2020 r., następnie możliwość ta była wielokrotnie przedłużana. Czy dodatkowy zasiłek będzie kontynuowany? Przeczytaj i dowiedz się, czy dodatkowy zasiłek zostanie przedłużony do końca roku!

22 września 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od września!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będą mogli otrzymać rodzice, gdy placówka – szkoła, przedszkole, żłobek – będzie zamknięta z powodu epidemii koronawirusa. W jakim okresie można będzie z niego skorzystać? Przeczytaj, kto ma do niego prawo!

28 sierpnia 2020

Jakie zmiany w prawie pracy wprowadziła tarcza 4.0?

22 czerwca 2020 roku prezydent podpisał kolejną ustawę czyli tarczę 4.0. Tarcza 4.0 wprowadza szereg zmian w prawie pracy. Od kiedy należy się spodziewać zmian?Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat wprowadzonych reform w tym pakiecie pomocowym.

25 czerwca 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do połowy czerwca!

Kolejny raz przedłużono okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Z tego uprawnienia można skorzystać aż do 14 czerwca. Dowiedz się, czy wprowadzono jakieś zasady, na podstawie których przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy!

15 maja 2020

Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 24 maja!

Już od połowy marca rodzice dzieci mają możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Od 6 maja mają zostać otwarte żłobki i przedszkola. Czy w tej sytuacji zasiłek opiekuńczy w związku z epidemią zostanie przedłużony? Przeczytaj artykuł!

30 kwietnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów