0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

29 wyników dla tematu: zasilek-opiekunczy

Artykuły:

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony aż do 26 kwietnia 2020!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom, którzy nie pracują z powodu konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 8. Na jaki okres jest przyznawany? Czy należy złożyć odpowiednie oświadczenie? Sprawdź w naszym artykule!

11 kwietnia 2020

Czy wydłużono dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Przepis przedłużający o kolejne 14 dni dodatkowy zasiłek opiekuńczy znajduje się w ustawie antykryzysowej. Co należy zrobić do czasu uchwalenia tej ustawy? Przeczytaj i dowiedz się, co powinni zrobić rodzice w tej sytuacji.

25 marca 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z koronawirusem

Z powodu zamknięcia placówek oświatowych w całej Polsce rodzice podejmujący aktywność zawodową są zmuszeni do pozostania ze swoimi pociechami w domu. Za ten okres przysługuje im dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Dowiedz się więcej na ten temat!

12 marca 2020

Zasiłek opiekuńczy - zmiany w ustawie o opiece nad dzieckiem niepełnosprawnym

Zasiłek opiekuńczy - jakie zmiany w czasie pracy osób opiekujących się osobami niepełnosprawnymi wprowadza zmiana ustawy o zasiłku opiekuńczym? Kogo dotyczą nowe zmiany i co konkretnie się zmieniło? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

27 maja 2019

Zasiłek opiekuńczy po ustaniu zatrudnienia i przy przekroczeniu limitu

Zasiłek opiekuńczy należy się pracownikowi za czas sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem lub innym chorym członkiem rodziny. Jak wygląda postępowanie w przypadku przekroczenia limitu przez pracownika lub zasiłku po ustaniu zatrudnienia?

16 kwietnia 2018

Z-15A i Z-15B - nowe druki do ubiegania się o zasiłek opiekuńczy

Zasiłek opiekuńczy przysługuje każdej osobie zgłoszonej do ubezpieczenia chorobowego. Aby otrzymywać to świadczenie, konieczne jest złożenie odpowiednich druków, m.in. obowiązujących od 5.09.2017 r. formularzy Z-15A i Z-15B. Dowiedz się więcej o nich!

1 grudnia 2017

Zasiłek opiekuńczy ile wynosi i komu przysługuje

Zasiłek opiekuńczy przysługuje pracownikom za czas opieki nad chorym członkiem rodziny. Co ważne przysługuje on bez okresu wyczekiwania. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać ten zasiłek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

27 października 2016

Dokumenty do ZUS w celu wypłaty zasiłków

Poznaj formalności związane z uzyskaniem zasiłków z ZUS.

6 października 2016

Opieka nad chorym dzieckiem w trakcie choroby pracownika

Opieka nad chorym dzieckiem przysługuje osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. Z tytułu opieki pracownik otrzymuje zasiłek opiekuńczy. Co jednak w sytuacji gdy dziecko pracownika zachoruje w trakcie pobierania zasiłku chorobowego? Sprawdź!

13 kwietnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów