0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: zwrot-podatku

Artykuły:

Jak długo czeka się na zwrot podatku z zeznania rocznego?

Jaki jest czas oczekiwania na zwrot podatku wykazanego w zeznaniu rocznym PIT-36 składając zeznanie przed terminem?

23 marca 2023

Korekta zeznania rocznego - zasady składania w urzędzie

Korekta zeznania rocznego to przywilej każdego podatnika, który może dzięki temu naprawić swoje błędy. Jak złożyć korektę zeznania rocznego i kiedy oczekiwać zwrotu nadpłaty podatku z niej wynikającego? Poznaj zasady korygowania zeznań rocznych!

23 sierpnia 2022

Zwrot podatku PIT rzeczywistemu właścicielowi z tytułu wypłaconych należności

Pobór podatku u źródła wiąże się z rzeczywistym właścicielem. W artykule przedstawimy praktyczne aspekty zasad funkcjonowania mechanizmu poboru i zwrot podatku PIT rzeczywistemu właścicielowi z tytułu wypłaconych należności. Sprawdź!

23 grudnia 2021

Zasady zwrotu podatku naliczonego w innym kraju – podatek VAT

Zasady zwrotu podatku na terenie Polski są określone w ustawie VAT. Jak przedstawiają się zasady zwrotu podatku naliczonego w innym kraju? Jakie występują ograniczenia dotyczące możliwości odliczania podatku VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

26 kwietnia 2021

Zwrot podatku - ile wynoszą ustawowe terminy?

Rozliczenia z fiskusem to nie tylko wpłaty podatku, ale i nadwyżki do zwrotu. Czy w przypadku nadwyżki możliwy jest zwrot podatku? Dowiedz się, jakie są ustawowe terminy zwrotu w przypadku podatku VAT i podatku dochodowego oraz jak się o niego ubiegać!

29 marca 2021

Zwrot podatku z urzędu skarbowego a przychód firmy

Otrzymałem zwrot podatku VAT i PIT, czy stanowi on mój przychód i powinienem je gdzieś zaksięgować i opodatkować?

25 lutego 2021

JPK_VDEK - jakie informacje będą przekazywane w tym pliku?

Aktualnie podejmowane przez Ministerstwo Finansów działania mają na celu uszczelnienie tzw. "luki podatkowej" VAT. Dotąd możliwe było złożenie deklaracji zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Jakie będzie teraz? Co to jest JPK_VDEK?

9 sierpnia 2019

Zwrot podatku VAT - jak odzyskać podatek VAT zapłacony za granicą?

Każdy przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT i dokonuje zakupu towarów i usług w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej może ubiegać się o zwrot podatku VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak odzyskać podatek pobrany za granicą!

4 marca 2019

Uwaga na fałszywe e-maile o zwrocie podatku

Uwaga na fałszywe e-maile o zwrocie podatku! W ostatnich dniach Ministerstwo Finansów powiadomiło o niepochodzących od nich fałszywych e-mailach. Z uwagi na grożące niebezpieczeństwo złośliwego kodu MF prosi o nieotwieranie wiadomości ani załącznika!

2 lipca 2018

Sposób dokumentowania sprzedaży w systemie TAX FREE

Obywatele krajów spoza Unii Europejskiej mogą skorzystać z systemu TAX FREE. Oferuje on zwrot podatku za dokonane zakupy za granicą powyżej 200 zł. W jaki sposób dokumentować taką sprzedaż? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 czerwca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów