0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Estoński CIT część 3

Wielkość tekstu:

W ebooku "Estoński CIT - Kompendium wiedzy część 3" eksperci przedstawili informacje dotyczące zawiadomienia ZAW-RD, formularza OSW-RD oraz deklaracji rocznej CIT-8E.

 

Do pobrania:

Ebook: Estoński CIT - Kompendium wiedzy część 3.pdf

Co wyjaśniamy w ebooku "Estoński CIT - Kompendium wiedzy część 3" ?

W ramach kompendium odpowiadamy na pytania:

  • Czy złożenie zawiadomienia ZAW-RD w urzędzie skarbowym jest obowiązkowe dla przedsiębiorstw planujących skorzystanie z estońskiego CIT-u jako korzystnego rozwiązania podatkowego?

  • Czy estoński CIT oferuje odroczenie płatności podatku dochodowego? 

  • Czy formularz OSW-RD jest obowiązkowym oświadczeniem w kontekście estońskiego CIT-u?

  • Czy złożenie formularza OSW-RD jest konieczne?

  • Czy obowiązek złożenia deklaracji CIT-8E dotyczy tylko spółek, które wybrały estoński CIT jako formę opodatkowania?

  • Do kiedy należy złożyć roczną deklarację CIT-8E w ramach estońskiego CIT-u?

Estoński CIT

Jedną z głównych cech estońskiego CIT-u jest brak podatku dochodowego, jeśli wypracowany zysk nie jest rozdysponowany, pozostaje wewnątrz spółki.

Przedsiębiorstwa, które wybierają estoński CIT jako formę opodatkowania, muszą złożyć odpowiednie formularze, takie jak OSW-RD (oświadczenie w ramach estońskiego CIT-u) oraz roczną deklarację CIT-8E.

Przepisy podatkowe zawierają zasady dotyczące terminów składania deklaracji i formularzy podatkowych. Deklarację CIT-8E należy złożyć do końca trzeciego miesiąca roku podatkowego za poprzedni rok podatkowy, o ile termin ten nie jest przedłużony przez Ministerstwo Finansów.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub księgowym i chcesz zdobyć wiedzę na temat estońskiego CIT-U, polecamy darmowy ebook "Estoński CIT - Kompendium wiedzy część 3". Znajdziesz w nim najważniejsze informacje dotyczące tej formy opodatkowania. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów