0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: estonski-cit

Artykuły:

Wydatki związane z pojazdami w CIT estońskim - rozliczenie

Czy wiesz, że w CIT estońskim wskazano wydatki, których ponoszenie wiąże się z koniecznością opodatkowania już w trakcie roku? Mowa o wydatkach związanych z pojazdami osobowymi! Sprawdź, jak rozliczyć wydatki związane z pojazdami w CIT estońskim!

4 maja 2023

Korekta wstępna w związku z wyborem estońskiego CIT

Estoński CIT jest stosunkowo nowym rozwiązaniem dla podatników podatku od osób prawnych. Czy wiesz, na czym polega przygotowanie dokumentacji na wejście w estoński CIT? Jak wygląda korekta wstępna przy przejściu na estoński CIT oraz jak ją zaksięgować?

24 lutego 2023

Estoński CIT a wspólnik będący osobą prawną

Estoński CIT jest nową formą opodatkowania dla podatników rozliczających się na zasadach ryczałtu z podatku dochodowego od osób prawnych. Dowiedz się w artykule, jak prawidłowo przygotować się do CIT estońskiego, gdy wspólnikiem jest osoba prawna!

9 lutego 2023

Jak zmieni się estoński CIT od stycznia 2023?

Z chwilą wejścia w życie Polskiego Ładu, estoński CIT jest coraz chętniej wybierany wśród osób prawnych. Rząd zapowiedział jednak zmiany w zakresie estońskiego CIT! Jakie zmiany czekają podatników CIT, którzy wybrali estoński CIT od stycznia 2023 roku?

19 września 2022

Jak rozpoznać dochód z przekształcenia przy estońskim CIT?

Spółka z o.o. utworzona w wyniku przekształcenia, która wybrała opodatkowanie w ramach estońskiego CIT ma obowiązek rozpoznania dochodów z przekształcenia. Kiedy oraz w jaki sposób należy rozpoznać dochód z przekształcenia przy estońskim CIT? Sprawdź!

19 września 2022

Zmiany w estońskim CIT w 2022 roku w praktyce

Estoński CIT to sposób opodatkowania, który stworzony został na wzór estońskiego podatku dochodowego i w założeniu miał być dostępny dla większości podatników. Sprawdź, jakie zmiany w estońskim CIT przyniósł 2022 rok? Zobacz jak jest w praktyce!

4 lutego 2022

Estoński CIT - terminy zapłaty i składanie deklaracji

Estoński CIT dla podmiotów prowadzącym działalność gospodarczą na zasadach ryczałtu jest nowym rozwiązaniem podatkowym wprowadzonym przez ustawodawcę. Jakie nowe korzyści wprowadzono dla podatników rozliczających z CIT na zasadach ryczałtu? Sprawdź!

4 czerwca 2021

Estoński CIT a polscy przedsiębiorcy

Estoński CIT ma na celu m.in. zlikwidować bariery rozwojowe dla polskiego sektora MŚP, wpłynąć na konkurencyjność firm i atrakcyjność inwestycji w Polsce. Czy ma on same zalety? Przeczytaj i dowiedz się kto może z niego skorzystać i jakie budzi obawy.

9 lutego 2021

Konsultacje podatkowe a estoński CIT - kto może wziąć udział?

Czy wiesz, jak plasują się względem siebie konsultacje podatkowe a estoński CIT? Dowiedz się, jaki wpływ mogą mieć rozpoczęte konsultacje na wprowadzenie nowego modelu opodatkowania dochodów oraz kto, gdzie i do kiedy może zgłaszać uwagi i sugestie.

12 grudnia 2020

Estoński CIT i ograniczenie ulgi abolicyjnej oficjalnie zatwierdzone – jakie zmiany czekają podatników?

Estoński CIT i ograniczenie ulgi abolicyjnej zostały oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę w dniu 28 listopada 2020 roku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, z jakimi zmianami będą musieli zmierzyć się podatnicy od nowego roku!

1 grudnia 2020

Opodatkowanie małych działalności gospodarczych – jakie zmiany od 2021?

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach ogłoszono planowaną przebudowę systemu obejmującą opodatkowanie małych działalności gospodarczych w 2021 roku. Jak zapowiedziano, od nowego roku pojawią się nowe rozwiązania w podatku PIT!

8 września 2020

Estoński CIT - co wniesie do firm od 2021?

Estoński CIT ma obowiązywać już od 2021 roku. Na jego mocy, firmy o obrotach do 50 mln zł nie będą musiały płacić CIT tak długo, jak nie będą wypłacać zysków. Jakie są główne założenia estońskiego CIT? Czy takie rozwiązanie pomoże wyjść z kryzysu? Sprawdź

19 czerwca 2020

Estoński CIT czyli przesunięcie momentu zapłaty podatku

Estoński CIT to nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców rozliczających się na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych. Czym jest estoński CIT? Czy dzięki temu przedsiębiorstwa nie zapłacą podatku od wypracowanego zysku? Przeczytaj artykuł!

2 stycznia 2020

Ulga inwestycyjna w 2020 roku!

Szykują się kolejne zmiany dotyczące inwestycji. Nowy pakiet proinwestycyjny ma wprowadzić między innymi estoński CIT oraz ulgę podatkową na inwestycje. Sprawdź, czego dotyczyć będzie nowa ulga inwestycyjna oraz jakie korzyści się z tym wiążą.

9 grudnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów