0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

21 wyników dla tematu: estonski-cit

Artykuły:

Korekta wstępna w estońskim CIT a amortyzacja jednorazowa

Podatnicy, którzy wybrali jako formę opodatkowania estoński CIT zobowiązani są do dokonania korekty wstępnej za rok poprzedzający pierwszy rok opodatkowania ryczałtem. Jak wygląda korekta wstępna w estońskim CIT w przypadku jednorazowej amortyzacji?

8 marca 2024

Ulga na złe długi w CIT estońskim - co należy wiedzieć?

Ulga na złe długi to mechanizm umożliwiający wierzycielowi (sprzedawcy, który wystawił fakturę sprzedaży) obniżyć koszty o faktury, za które nie otrzymał zapłaty. Pojawia się jednak pytanie, czy ulga na złe długi w CIT estońskim ma zastosowanie? Sprawdź!

11 grudnia 2023

Hipotetyczne odsetki w estońskim CIT a koszty podatkowe

Hipotetyczne odsetki to instytucja związana z kosztami podatkowymi i należy kojarzyć ją z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych. Czy hipotetyczne odsetki w estońskim CIT stanowią koszty uzyskania przychodów? Sprawdź stanowisko organów podatkowych!

29 września 2023

Degresywna metoda amortyzacji w CIT estońskim

Estoński CIT polega na przeniesieniu momentu opodatkowania zysku spółki dopiero w momencie jego wypłaty. Mimo to należy prowadzić ewidencję księgowo-podatkową. Sprawdź, czy możliwa jest degresywna metoda amortyzacji przy wyborze estońskiego CIT!

2 sierpnia 2023

Estoński CIT część 3

Do kiedy złożyć roczną deklarację CIT-8E? Kiedy składa się formularz OSWD_RD? Pobierz darmowy ebook: Estoński CIT część 3 i przeczytaj!

4 lipca 2023

Estoński CIT część 2

Estoński CIT to specyficzna forma rozliczeń. Co trzeba wiedzieć na temat estońskiego CIT? Pobierz darmowy ebook i przeczytaj!

4 lipca 2023

Estoński CIT część 1

Czym jest estoński CIT i kto może z niego korzystać? Tego wszystkiego dowiesz się pobierając darmowy ebook: Estoński CIT część 1!

4 lipca 2023

Wydatki związane z pojazdami w CIT estońskim - rozliczenie

Czy wiesz, że w CIT estońskim wskazano wydatki, których ponoszenie wiąże się z koniecznością opodatkowania już w trakcie roku? Mowa o wydatkach związanych z pojazdami osobowymi! Sprawdź, jak rozliczyć wydatki związane z pojazdami w CIT estońskim!

4 maja 2023

Korekta wstępna w związku z wyborem estońskiego CIT

Estoński CIT jest stosunkowo nowym rozwiązaniem dla podatników podatku od osób prawnych. Czy wiesz, na czym polega przygotowanie dokumentacji na wejście w estoński CIT? Jak wygląda korekta wstępna przy przejściu na estoński CIT oraz jak ją zaksięgować?

24 lutego 2023

Estoński CIT a wspólnik będący osobą prawną

Estoński CIT jest nową formą opodatkowania dla podatników rozliczających się na zasadach ryczałtu z podatku dochodowego od osób prawnych. Dowiedz się w artykule, jak prawidłowo przygotować się do CIT estońskiego, gdy wspólnikiem jest osoba prawna!

9 lutego 2023

Jak zmieni się estoński CIT od stycznia 2023?

Z chwilą wejścia w życie Polskiego Ładu, estoński CIT jest coraz chętniej wybierany wśród osób prawnych. Rząd zapowiedział jednak zmiany w zakresie estońskiego CIT! Jakie zmiany czekają podatników CIT, którzy wybrali estoński CIT od stycznia 2023 roku?

19 września 2022

Jak rozpoznać dochód z przekształcenia przy estońskim CIT?

Spółka z o.o. utworzona w wyniku przekształcenia, która wybrała opodatkowanie w ramach estońskiego CIT ma obowiązek rozpoznania dochodów z przekształcenia. Kiedy oraz w jaki sposób należy rozpoznać dochód z przekształcenia przy estońskim CIT? Sprawdź!

19 września 2022

Zmiany w estońskim CIT w 2022 roku w praktyce

Estoński CIT to sposób opodatkowania, który stworzony został na wzór estońskiego podatku dochodowego i w założeniu miał być dostępny dla większości podatników. Sprawdź, jakie zmiany w estońskim CIT przyniósł 2022 rok? Zobacz jak jest w praktyce!

4 lutego 2022

Estoński CIT - terminy zapłaty i składanie deklaracji

Estoński CIT dla podmiotów prowadzącym działalność gospodarczą na zasadach ryczałtu jest nowym rozwiązaniem podatkowym wprowadzonym przez ustawodawcę. Jakie nowe korzyści wprowadzono dla podatników rozliczających z CIT na zasadach ryczałtu? Sprawdź!

4 czerwca 2021

Estoński CIT a polscy przedsiębiorcy

Estoński CIT ma na celu m.in. zlikwidować bariery rozwojowe dla polskiego sektora MŚP, wpłynąć na konkurencyjność firm i atrakcyjność inwestycji w Polsce. Czy ma on same zalety? Przeczytaj i dowiedz się kto może z niego skorzystać i jakie budzi obawy.

9 lutego 2021

Konsultacje podatkowe a estoński CIT - kto może wziąć udział?

Czy wiesz, jak plasują się względem siebie konsultacje podatkowe a estoński CIT? Dowiedz się, jaki wpływ mogą mieć rozpoczęte konsultacje na wprowadzenie nowego modelu opodatkowania dochodów oraz kto, gdzie i do kiedy może zgłaszać uwagi i sugestie.

12 grudnia 2020

Estoński CIT i ograniczenie ulgi abolicyjnej oficjalnie zatwierdzone – jakie zmiany czekają podatników?

Estoński CIT i ograniczenie ulgi abolicyjnej zostały oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta Andrzeja Dudę w dniu 28 listopada 2020 roku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, z jakimi zmianami będą musieli zmierzyć się podatnicy od nowego roku!

1 grudnia 2020

Opodatkowanie małych działalności gospodarczych – jakie zmiany od 2021?

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach ogłoszono planowaną przebudowę systemu obejmującą opodatkowanie małych działalności gospodarczych w 2021 roku. Jak zapowiedziano, od nowego roku pojawią się nowe rozwiązania w podatku PIT!

8 września 2020

Estoński CIT - co wniesie do firm od 2021?

Estoński CIT ma obowiązywać już od 2021 roku. Na jego mocy, firmy o obrotach do 50 mln zł nie będą musiały płacić CIT tak długo, jak nie będą wypłacać zysków. Jakie są główne założenia estońskiego CIT? Czy takie rozwiązanie pomoże wyjść z kryzysu? Sprawdź

19 czerwca 2020

Estoński CIT czyli przesunięcie momentu zapłaty podatku

Estoński CIT to nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców rozliczających się na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych. Czym jest estoński CIT? Czy dzięki temu przedsiębiorstwa nie zapłacą podatku od wypracowanego zysku? Przeczytaj artykuł!

2 stycznia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów