0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Estoński CIT część 1

Wielkość tekstu:

W ebooku "Estoński CIT - Kompendium wiedzy część 1" przedstawiliśmy najważniejsze informacje dotyczące tzw. estońskiego CIT-u.

 

Do pobrania:

Ebook: Estoński CIT - Kompendium wiedzy część 1.pdf

Co wyjaśniamy w ebooku "Estoński CIT - Kompendium wiedzy część 1"?

W ramach kompendium odpowiadamy na pytania:

  • Jakie korzyści może nieść ze sobą estoński CIT?

  • W jaki sposób wprowadzenie ryczałtu od dochodów spółek, znane jako estoński CIT, umożliwia opłacenie podatku dopiero w momencie wypłaty zysku, często w formie dywidendy?

  • Czy podatnicy, którzy korzystają z opodatkowania w formie estońskiego CIT-u, są zwolnieni z obowiązku płacenia podatku od różnicy w ujmowaniu przychodów i kosztów zgodnie z przepisami prawa podatkowego i ustawą o rachunkowości?

  • Jak długo musi trwać okres stosowania tego rozliczenia, aby spełnić wymóg minimalnego czasu trwania?

  • Jakie są konsekwencje dla spółki, która nie spełnia warunków koniecznych do stosowania estońskiego CIT-u w trakcie 4-letnich okresów, zgodnie z przepisami ustawy?

Estoński CIT - ryczałt od dochodów spółek

Estoński CIT to forma zryczałtowanego opodatkowania, która charakteryzuje się tym, że przedsiębiorca nie musi płacić podatku na bieżąco, jeśli zyski pozostają w firmie, na przykład w celu ich reinwestycji, poprawy kondycji finansowej czy budowy rezerw. W takiej sytuacji, nie ma konieczności odprowadzania corocznych zaliczek podatkowych, a także utrzymywania odrębnej rachunkowości. Wszystkie rozliczenia i dokumentowanie operacji odbywają się zgodnie z przepisami o rachunkowości. 

Warto zaznaczyć, że przejście na estoński CIT jest dobrowolne i zależy wyłącznie od decyzji przedsiębiorcy.

Prawo do korzystania z estońskiego CIT-u przysługuje polskim rezydentom, czyli podatnikom, którzy mają siedzibę lub zarządzają firmą na terenie Polski i w związku z tym podlegają obowiązkowi podatkowemu w naszym kraju od wszystkich swoich dochodów, niezależnie od miejsca ich uzyskania.

Ebook "Estoński CIT - Kompendium wiedzy część 1" jest doskonałym źródłem informacji dla przedsiębiorców i księgowych. Znajdziesz w nim najważniejsze informacje dotyczące tego tematu. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów