0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

II edycja konferencji "Powiem TAK"

Wielkość tekstu:

Krakowski licealista organizuje drugą edycję konferencji “Powiem TAK”. Chce przełamać tabu dotyczące niepełnosprawności. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce

8 czerwca w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport odbędzie się II edycja konferencji poświęconej obaleniu mitów związanych z niepełnosprawnością. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Juliusz Zgliński – uczeń liceum, działacz na rzecz równości, który sam zmaga się z niepełnosprawnością ruchową.

Odbiorcami konferencji są przede wszystkim przedsiębiorcy, samorządy, pracownicy oświaty i służby zdrowia, a także osoby z niepełnosprawnościami oraz ich bliscy. Celem wydarzenia jest przełamywanie stereotypów i zmiana postrzegania takich osób, a także ułatwienie im funkcjonowania na rynku pracy. 

- Powiedzmy wprost, osoby z niepełnosprawnościami nadal nie mają równych szans. W wielu przypadkach odpowiadają za to niedociągnięcia systemowe lub nieświadomość na temat niepełnosprawności. Sam zmagam się z niepełnosprawnością ruchową niemal od początku swojego życia i wielokrotnie doświadczałem z tego powodu przykrości i dyskryminacji. Te negatywne doświadczenia spowodowały, że postanowiłem zabrać głos w przestrzeni publicznej i walczyć z krzywdzącymi stereotypami. Tak oto powstał pomysł zorganizowania konferencji “Powiem TAK”, której główną ideą jest przełamywanie barier i obalanie mitów dotyczących osób z niepełnosprawnościami. To już druga edycja tego wydarzenia. Jestem przekonany, że tak jak poprzednio konferencja ta będzie miejscem dialogu, wymiany doświadczeń i poszukiwaniem rozwiązań, które niosą realną zmianę - mówi Juliusz Zgliński, 17-letni licealista, organizator wydarzenia.

Na konferencji pojawi się wielu prelegentów, którzy wystąpią w panelach i debatach, o różnej tematyce. Opowiedzą o nierównościach wokół nas oraz o tym, jak sobie z nimi radzić, a także jak spełniać marzenia. Nie zabraknie również wystąpienia na temat innowacji, które zmieniają rzeczywistość oraz inspirujących dyskusji z wybitnymi przedstawicielami świat nauki i biznesu. Wszyscy występujący prelegenci zrzekli się wynagrodzenia, a sam udział w konferencji jest bezpłatny. Link do rejestracji znajduje się pod adresem: https://app.evenea.pl/event/887847-4/

Więcej informacji na stronie: https://konferencjapowiemtak.pl/.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów