0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Oferta komórkowa dla biznesów sezonowych – numer w subskrypcji

Wielkość tekstu:

Prowadzisz działalność gospodarczą tylko przez część roku? Potrzebujesz telefonu firmowego, ale nie chcesz przepłacać za stały abonament? Na rynku są już oferty umożliwiające elastyczne dopasowanie planu komórkowego do sezonowości biznesu. Sprawdź, jak wybrać ofertę, która spełni Twoje wymagania i nie będzie generować niepotrzebnych kosztów po sezonie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty komórkowej dla biznesu sezonowego?

Podobnie jak działalność całoroczna biznes sezonowy wymaga kontaktu z klientami i kontrahentami. Co więcej, służbowy telefon często przyda Ci się do promowania swojej firmy w internecie czy też do przyjmowania płatności bezgotówkowych (są już aplikacje zastępujące terminal płatniczy). Jaka oferta komórkowa będzie więc odpowiednia? 

Przede wszystkim zwróć uwagę na wydatki. Najlepiej, jeśli usługa jest na tyle elastyczna, że możesz za nią płacić tylko wtedy, gdy faktycznie jest Ci potrzebna. A po sezonie zawiesić ją razem z działalnością, by zredukować niepotrzebne koszty. Dobrze też, jeśli możesz dostosować wielkość pakietu gigabajtów do bieżących potrzeb. Poza tym ważne jest, czy oferta zapewni Ci:

  • faktury za wszystkie płatności oraz wygodę i porządek w dokumentach,
  • dodatkowe numery dla współpracowników na atrakcyjnych warunkach,
  • usługi dodatkowe przydatne przy prowadzeniu biznesu.

Abonament czy oferta na kartę? Subskrypcja łączy zalety obu tych rozwiązań!

Gdy prowadzisz biznes sezonowy, weź również pod uwagę rodzaj usługi komórkowej. Największą zaletą oferty na kartę jest elastyczność. Po sezonie, kiedy nie potrzebujesz już telefonu służbowego, po prostu możesz przestać doładowywać kartę i nie ponosisz żadnych wydatków.

Jednak dużym minusem oferty na kartę jest kwestia wliczania opłat za telefon w koszty firmy. Operatorzy nie udostępniają billingów, więc w razie kontroli skarbowej nie da się udowodnić fiskusowi, że faktycznie wykorzystujesz usługę wyłącznie do prowadzenia działalności.

Przy abonamencie jest z kolei odwrotnie. Billingi nie będą problemem, ale za to trudno znaleźć rozwiązanie, które będzie równie elastyczne co oferta na kartę. Zwykle będziesz więc płacić za usługę również po sezonie, gdy praktycznie z niej nie korzystasz. W skali roku oznacza to kilkaset złotych wyrzucone przez okno.

Na szczęście jest również trzecia możliwość, czyli subskrypcja. Orange Flex dla Firm to oferta, która łączy elastyczność usług na kartę i wygodę abonamentu. Wystarczy pobrać aplikację, za pomocą której przeniesiesz numer lub wybierzesz nowy. Jeśli zdecydujesz się na wirtualną kartę eSIM, obejdzie się również bez kuriera czy wizyty w salonie – zainstalujesz ją błyskawicznie na telefonie. Orange Flex dla Firm ma też wygodne, automatyczne płatności – tak jak przy subskrypcji seriali czy muzyki, wystarczy podpiąć kartę w aplikacji albo doładować konto BLIKIEM. Nie musisz już pamiętać o terminowym opłacaniu faktur. Najważniejsze jednak, że oferta w subskrypcji umożliwia elastyczne zarządzanie kosztami.

Subskrypcja Orange Flex dla Firm – sprytne rozwiązanie dla biznesów sezonowych

Orange Flex sprawdzi się w każdej jednoosobowej działalności gospodarczej, jednak biznesy sezonowe szczególnie docenią to rozwiązanie. Dlaczego?

  • Możesz zrezygnować z usługi bez okresu wypowiedzenia, po czym w ciągu 6 miesięcy wrócić do niej bez utraty numeru (czyli zawieszasz plan po sezonie i odwieszasz, gdy znowu jest Ci potrzebny).
  • Raz w okresie rozliczeniowym możesz zmienić plan komórkowy na inny – z większym lub mniejszym pakietem GB, w zależności od tego, ile danych potrzebujesz.
  • Wszystkie faktury masz zebrane w jednym miejscu w aplikacji, a ponadto dostajesz je mailem, żeby łatwo przekazać księgowej do rozliczenia. W razie kontroli z urzędu skarbowego możesz też uzyskać potrzebne billingi.
  • Dodatkowe numery dla współpracowników masz już od 12,20 + VAT zł/miesiąc i wygodnie zarządzasz nimi ze swojego telefonu poprzez aplikację.
  • Możesz zamówić dodatkowe karty SIM z tym samym numerem za 0 zł (np. do routera, smartwatcha czy tabletu), a także skorzystać z praktycznych usług dodatkowych, np. internetu bez limitu.
  • Przez pierwsze 3 miesiące płacisz 1 zł/miesiąc – bez względu na to, jaki plan w Orange Flex dla Firm wybierzesz. Wystarczy, że przy aktywacji numeru w apce wpiszesz kod BIZNESFLEX.

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów