Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-09-11

Artykuły:

Uproszczenie VAT dla małych przedsiębiorstw! Jakie szykują się zmiany?

Projekt nowelizacji ustawy o VAT został przyjęty przez rząd. Zmiany mogą okazać się bardzo korzystne i obejmują m.in. uproszczenie VAT dla małych przedsiębiorstw w zakresie zwolnienia z VAT na terenie państw UE. Sprawdź, od kiedy będą obowiązywać!

11 września 2024

Czy pracodawca może uwzględnić wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę?

Bywają sytuacje, że pracownik po rozwiązaniu z nim umowy składka wniosek o zmianę trybu rozwiązania umowy. Czy pracodawca w ogóle powinien zaakceptować wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę i czy jest to czynność legalna? Sprawdź!

11 września 2024

Cofnięcie wypowiedzenia przez pracownicę w ciąży

Cofnięcie wypowiedzenia przez pracownicę w ciąży możliwe jest przy spełnieniu określonych warunków. Kiedy pracownica może powołać się na błąd w wypowiedzeniu umowy o pracę? Jakie oświadczenie może złożyć? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 września 2024

Data rozpoczęcia pracy na umowie o pracę w Kodeksie pracy

Z treści umowy o pracę powinno jednoznacznie wynikać, kiedy została zawarta i od kiedy jej strony – pracownik i pracodawca – powinny przystąpić do jej wykonywania. Czy data rozpoczęcia pracy na umowie o pracę jest uregulowana w Kodeksie pracy? Sprawdź!

11 września 2024

Poród dziecka martwego a okres zasiłkowy

Zasiłek macierzyński należy do świadczeń przysługujących osobom objętym ubezpieczeniem społecznym w razie choroby i macierzyństwa. Czy poród dziecka martwego oznacza brak zasiłku lub urlopu macierzyńskiego? Wyjaśniamy te kwestie w poniższym artykule!

11 września 2024

Pojazd zakupiony w UE w systemie VAT marża

Zakupiłeś w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pojazd z UE w systemie VAT marża? Masz wątpliwości, jak rozliczyć zakup na gruncie kosztu podatkowego w KPiR oraz na gruncie VAT? Sprawdź, czy pojazd zakupiony w UE w systemie VAT marża stanowi WNT!

11 września 2024

Niezapłacenie zaliczki na podatek dochodowy w terminie

Dowiedz się, jakie konsekwencje grożą za niezapłacenie zaliczki na podatek dochodowy do dnia wyznaczonego w przepisach? Czy w sytuacji gdy podatnik nie posiada środków na uregulowanie zobowiązania podatkowego, urząd może nałożyć na niego karę? Sprawdź!

11 września 2024

Zerowa zaliczka na podatek dochodowy - zasady rozliczenia

Podatnicy rozliczający podatek dochodowy za pomocą skali podatkowej lub podatku liniowego bądź w formie zryczałtowanej muszą wpłacać do urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy. Sprawdź, co zrobić, gdy wyjdzie zerowa zaliczka na podatek dochodowy!

11 września 2024

Faktura korygująca – księgowanie na przykładzie

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często otrzymują lub wystawiają faktury korygujące. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób powinna być prawidłowo zaksięgowana faktura korygująca po stronie nabywcy i sprzedawcy.

11 września 2024

Ochrona sygnalistów - na czym dokładnie polega?

Sygnalista to osoba, która zgłasza lub ujawnia publicznie informacje na temat naruszeń w trakcie wykonywanej przez nią pracy. Czy wiesz, jak wygląda ochrona sygnalistów? Sprawdź, jakie bezpieczeństwo sygnalistom gwarantuje ustawa o ochronie sygnalistów!

11 września 2024

Stripe Payments a obowiązki podatkowe przedsiębiorców

Stripe Payments to popularna usługa pośrednictwa w płatnościach. Dla polskich firm korzystających z tej platformy kluczowe jest zrozumienie zasad rozliczania VAT przy imporcie usług oraz sytuacji, w których usługi te mogą być zwolnione z podatku.

11 września 2024

Karta Praw Podstawowych - czy w sporze z fiskusem można się na nią powołać?

Okazuje się, że w sporze z fiskusem przydatna może być Karta Praw Podstawowych, która ma równą moc z prawem unijnym. Jakie prawa wynikają z Karty i kiedy można się na nie powołać podatnik? Więcej informacji przeczytasz w naszym artykule!

11 września 2024

Zgłoszenie spadku do urzędu skarbowego - kiedy nie trzeba?

Dziedziczenie jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Kiedy natomiast można korzystać z całkowitego zwolnienia od podatku? Kiedy zgłoszenie spadku do urzędu skarbowego nie jest konieczne? Przeczytaj i dowiedz się!

11 września 2024

Ubezpieczenie dla biura rachunkowego – najważniejsze informacje

Przedsiębiorcy wykonujący działalność polegającą na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych mają obowiązek posiadania ubezpieczenia OC. Na co zatem należy zwrócić uwagę jeśli chodzi o ubezpieczenie dla biura rachunkowego? Sprawdź!

11 września 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów