Ostatnie artykuły autora:
Kod MPP w JPK_V7 – wszystko, co musisz wiedzieć
Jak oznaczane są płatności z zastosowaniem MPP w JPK_V7? Kiedy należy stosować MPP? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy w przypadku każdej faktury z adnotacją „mechanizm podzielonej płatności” konieczne jest stosowanie odpowiedniego oznaczenia w JPK_V7.
21 kwietnia 2022
Nowy Polski Ład 2022 - wyrównanie niższej pensji!
Nie wszyscy pracownicy ucieszyli się ze styczniowej wypłaty, która była naliczona już zgodnie z Nowym Ładem. Rząd nie pozostaje obojętny na tę sytuację i proponuje wyrównanie niższej pensji. Ile wyniesie wyrównanie wynagrodzenia pracowników? Sprawdź to!
28 lipca 2022
GTU 12 - oznaczenie usług niematerialnych w JPK V7!
Na skutek wprowadzonych zmian w podatku VAT, podatnicy zobowiązani są do oznaczania wybranych transakcji w strukturze JPK V7. Czym jest GTU 12? Dowiedz się, w jakich sytuacjach czynni podatnicy VAT są zobowiązani do stosowania kodu GTU 12!
21 września 2022
Ubezpieczenie wypadkowe - czym jest i kogo obejmuje?
Ubezpieczenie wypadkowe daje prawo do wielu świadczeń, które nie są objęte ubezpieczeniem chorobowym. Pracownik, który miał wypadek lub cierpi na chorobę zawodową może otrzymać świadczenia z ZUS, o ile był zgłoszony do ubezpieczenia. Dowiedz się więcej!
7 kwietnia 2022
Abolicja podatkowa na celowniku Ministerstwa Finansów
Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w zakresie Polskiego Ładu, wśród nich mowa również o likwidacji abolicji podatkowej. Czy abolicja podatkowa zostanie faktycznie wycofana w nowelizacji reformy? Co jest powodem decyzji Rządu? Sprawdziliśmy!
25 czerwca 2022
Jak zmienią się zasady stosowania kwoty wolnej przy zaliczkach?
Dzięki konferencji premiera wiemy już, że czekają nas zmiany. Czy zmienią się zasady stosowania kwoty wolnej przy zaliczkach? Czy planowane są inne modyfikacje w wyliczeniach wynagrodzeń? Sprawdź!
24 marca 2022
Tarcza antyputinowska - jakie zmiany w przepisach oferuje rząd!
Tarcza antyputinowska to działanie rządu przeciw inflacji i ogólnej sytuacji na rynku w związku z wojną na wschodzie. Przeczytaj w naszym artykule jakie korzyści nieść będzie tarcza antyputinowska oraz jakie segmenty ulegną zmianie!e
28 marca 2022
Likwidacja ulgi dla klasy średniej a w zamian inne preferencje podatkowe
Ministerstwo Finansów planuje likwidację ulgi dla klasy średniej. Już wkrótce pojawi się w tym zakresie projekt nowelizacji przepisów! Czy faktycznie nastąpi likwidacja ulgi dla klasy średniej? Czy podatnicy stracą na tej zmianie? Odpowiadamy w artykule!
1 czerwca 2022
Nowa ustawa o obronie Ojczyzny – duże zmiany w prawie pracy!
Ustawa o obronie Ojczyzny jest odpowiedzią na niestabilną sytuację w Europie. Ze względu na nią została przyjęta bez poprawek. Co zawiera? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!
4 kwietnia 2022
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Najniższa emerytura 2024 - ile wynosi minimalna emerytura w Polsce?
Wzory dokumentów