Ostatnie artykuły autora:
Ochrona sygnalistów - aktualizacja przepisów zgodnie z nową ustawą
Ochrona sygnalistów to nowy obowiązek dla pracodawców, którzy muszą dostosować regulaminy i przepisy wewnętrzne zgodnie z wymogami ustawy z 2024 roku, zapewniając bezpieczne kanały zgłaszania naruszeń prawa. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
17 października 2024
Współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS
Wiele osób obawia się założenia działalności. Pomocna może być współpraca z byłym pracodawcą do czasu rozwinięcia działalności. Sprawdź, jak wygląda współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS. Jakie korzyścią są z takiego rozwiązania dla obydwu stron.
14 października 2024
Roszczenie o ustanowienie służebności przesyłu
Służebność przesyłu to jedna z trzech podstawowych rodzajów służebności. Ma ona na celu uregulowanie sposobu korzystania przez przedsiębiorców z nieruchomości należących do innych podmiotów. O tym jak wygląda ustanowienie służebności przesyłu w artykule!
9 października 2024
Prawa autorskie a B2B - jak je przenieść i nie wpaść w pułapkę?
Prawa autorskie a B2B są bardzo aktualnymi zagadnieniami w obrębie wielu branż. Ich przeniesienie to istotne zagadnienie, na które należy zwrócić uwagę, w wielu branżach, a szczególnie w branży IT. Przeczytaj artykuł i sprawdź!
4 października 2024
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych - czym jest CRBR?
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych ma zapobiegać praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Jak wygląda wdrożenie przepisów unijnych jeśli chodzi o CRBR na gruncie prawa polskiego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!
18 września 2024
Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej - kiedy może mieć miejsce?
Zakaz prowadzenia działalności gospodarczej skutecznie uniemożliwia danej jednostce prowadzenia działalności gospodarczej przez wskazany przez sąd okres. Czy wiesz, kiedy może zostać wydany zakaz prowadzenia działalności i jakie rodzi to konsekwencje?
9 września 2024
Wywłaszczenie nieruchomości pod budowę drogi publicznej
Wywłaszczenie nieruchomości pod budowę drogi publicznej budzi kontrowersje. Sprawdź, kiedy jest dopuszczalne zgodnie z Konstytucją RP, jakie są procedury wywłaszczeniowe i jakie prawa przysługują właścicielom. Więcej informacji w artykule!
3 września 2024
Majątek podmiotu wykreślonego z rejestru a aspekty prawne
Majątek podmiotu wykreślonego z rejestru, w tym aktywa takie jak własność i prawa majątkowe, jest przedmiotem wielu sporów prawnych. Ważne jest, aby zdefiniować mienie zgodnie z Kodeksem cywilnym, aby odpowiednio rozwiązać te kwestie. Sprawdź!
26 sierpnia 2024
Tajemnica przedsiębiorstwa a dostęp do informacji publicznej
Tajemnica przedsiębiorstwa to pojęcie prawne, które obejmuje informacje posiadające wartość gospodarczą, chronione przed powszechnym dostępem. Sprawdź, kiedy można powołać się na tajemnicę przedsiębiorstwa, aby ograniczyć ujawnienie pewnych danych.
22 sierpnia 2024
Przestępstwo menedżerskie - czym się charakteryzuje?
Przestępstwo menedżerskie oznacza działanie na szkodę spółki przez osoby mające wpływ na proces podejmowania decyzji w danej organizacji. Jaka jest odpowiedzialność tych podmiotów? Co ustawowo podlega ochronie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!
2 sierpnia 2024
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Jak wygląda wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca w 2025 roku?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
Wzory dokumentów