Ostatnie artykuły autora:
Prawnik z urzędu - kto i kiedy może go dostać?
Nie każdy może pozwolić sobie na to, aby skorzystać z pomocy adwokata, który nie tylko napisze pismo, ale będzie pełnomocnikiem w sądzie i będzie obecny podczas rozprawy. Prawnik z urzędu - kto może na niego liczyć w sprawach cywilnych?
6 lipca 2022
Zwolnienie od podatku od darowizn - kiedy obowiązuje?
W polskim prawie obowiązuje całkowite zwolnienie od podatku od darowizn. Dzięki niemu nie trzeba płacić żadnego podatku i to niezależnie od otrzymanej kwoty. Ze zwolnienia mogą skorzystać tylko osoby bliskie, o ile spełnią określone warunki.
8 marca 2022
Reklamacja dzieła - co zrobić, gdy pojawią się wady?
Wady może mieć nie tylko kupiona rzecz, ale też wykonane dzieło. Zamawiający może skorzystać z uprawnień z rękojmi i żądać np. usunięcia wad, obniżenia wynagrodzenia, a nawet odstąpić od umowy. O czym warto wiedzieć, gdy ma miejsce reklamacja dzieła?
28 kwietnia 2021
Jak podawać ceny towarów i usług, żeby uniknąć problemów i kar?
Czy w formularzach zamówień można podawać cenę “netto plus VAT”? Wyjaśniamy m.in., jak prowadzący sklepy internetowe mogą zabezpieczyć się na wypadek błędnego wpisania ceny oraz jak podawać ceny towarów i usług, żeby nie narazić się na problemy.
20 marca 2021
Urlop w sklepie internetowym - jak nie stracić zamówień i klientów?
Co powinien zrobić właściciel, gdy zaplanował urlop w sklepie internetowym? Długi czas oczekiwania na przesyłkę i brak kontaktu ze sprzedającym potrafią skutecznie zniechęcić klientów do kolejnych zakupów w tym samym sklepie internetowym.
30 kwietnia 2020
Sprzedaż zabawek przez Internet - dodatkowe obowiązki
Sprzedaż zabawek przez Internet wymaga podania klientom dodatkowych informacji. Chodzi tu o ostrzeżenia, np. określające minimalny wiek dziecka. Przed wystawieniem zabawek w sklepie trzeba się upewnić, czy towar jest oznakowany znakiem CE.
8 grudnia 2020
Zakaz sprzedaży w niedziele - zasady i wyjątki
Zakaz sprzedaży w niedziele ma wyjątki. Do tego jest wprowadzany stopniowo, więc w 2019 r. niedziel z handlem będzie jeszcze mniej niż w 2018 r. Dowiedz się, kogo zakaz nie dotyczy i w które niedziele sklep może być otwarty.
29 maja 2022
Jak prawidłowo liczyć przedawnienie i jakie są najważniejsze terminy?
Przedawnienie następuje po upływie terminów określonych m.in w Kodeksie cywilnym. Z powodu przedawnienia dłużnik może uniknąć zapłaty, dlatego warto pilnować terminu, aby uniknąć z przykrych sytuacji. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!
17 stycznia 2022
Pełnomocnik w działalności gospodarczej - do czego upoważnia?
Pełnomocnik w działalności gospodarczej może reprezentować nas przed różnymi organami, załatwiać sprawy urzędowe czy podatkowe a także zawierać umowy. Jak odróżnić pełnomocnictwo od reprezentowania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!
27 stycznia 2022
Wezwanie z urzędu skarbowego: jak liczyć termin na odpowiedź?
Jaki termin na odpowiedź ma podatnik w przypadku, gdy otrzyma wezwanie z urzędu skarbowego? W jaki sposób są liczone dni upływu tego terminu i czy dni wolne od pracy są uwzględniane w ustawowym terminie? W jaki sposób dostarczyć odpowiedź? Sprawdź!
17 stycznia 2022
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Jak wygląda wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca w 2025 roku?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
Wzory dokumentów