0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Ryczałt czy VAT - który rodzaj opodatkowania wybrać?

Ryczałt czy VAT? To częste pytanie jakie zadają sobie osoby chcące założyć własną działalność gospodarczą. Czym jest ryczałt a czym podatek VAT? Jakie są różnice między nimi? Czy można stosować każdy z tych podatków? Jakie kryteria należy spełniać?

13 lutego 2024

Podatki dochodowe

Niezapłacenie zaliczki na podatek dochodowy w terminie

Dowiedz się, jakie konsekwencje grożą za niezapłacenie zaliczki na podatek dochodowy do dnia wyznaczonego w przepisach? Czy w sytuacji gdy podatnik nie posiada środków na uregulowanie zobowiązania podatkowego, urząd może nałożyć na niego karę? Sprawdź!

9 lutego 2024

Podatki dochodowe

Podatek liniowy w działalności gospodarczej - wady i zalety

Jedną z form opodatkowania dochodu z działalności, jaką mogą wybrać przedsiębiorcy, jest podatek liniowy. Charakteryzuje się stałą stawką podatku w wysokości 19%, dlatego też jest często wybieraną formą opodatkowania. Dowiedz się, jakie ma zalety i wady!

6 lutego 2024

Samochód w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego wykorzystywanego w firmie różni się w zależności od sposobu jego użytkowania. Inaczej rozlicza się samochód stanowiący środek trwały, a inaczej prywatny czy na podstawie umowy najmu lub leasingu. Sprawdź!

1 lutego 2024

Ubezpieczenie ZUS

Preferencyjne składki ZUS - ile wynoszą w 2024 roku?

Podstawę wymiaru preferencyjnych składek ZUS stanowi 30% minimalnego wynagrodzenia za pracę. W 2024 roku wzrośnie kwota minimalnego wynagrodzenia, co za tym idzie - preferencyjne składki ZUS ulegną podwyższeniu. Dowiedz się więcej czytając artykuł!

31 stycznia 2024

Księgowość firm

Wydatki o charakterze osobistym w kosztach firmowych

Podatnik może ująć w kosztach firmowych jedynie te wydatki, które mają związek z prowadzoną przez niego działalnością czyli związane są z uzyskaniem przychodu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie wydatki o charakterze osobistym można ująć w kosztach.

29 stycznia 2024

Samochód w firmie

Kilometrówka 2024 - stawka za 1 kilometr

Przedsiębiorcy i pracownicy wykorzystujący prywatny samochód w działalności mają obowiązek prowadzenia kilometrówki dla celów podatku dochodowego. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna być prowadzona kilometrówka dla celu podatku dochodowego? Sprawdź!

24 stycznia 2024

Prawo pracy

Płaca minimalna w 2024 roku

Płaca minimalna wzrosła aż dwa razy w 2024 r. Na co wpłynęło zwiększenie wynagrodzenia minimalnego? Jak kształtują się koszty zatrudnienia pracowników? Jakie składki zapłacą przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

19 stycznia 2024

Środki trwałe

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych - poznaj limity dla 2024 roku!

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy mają możliwość korzystać z ustawowych ulg. Jedną z nich jest jednorazowa amortyzacja do 100 000 zł dla nowych środków trwałych oraz amortyzacja jednorazowa w ramach pomocy de minimis. Przeczytaj i sprawdź!

12 stycznia 2024

Kasy rejestrujące

Kasa fiskalna w 2024 roku dla kogo?

Czy wiesz, dla kogo kasa fiskalna jest obowiązkowa w 2024 roku? Sprawdź, w jakich przypadkach możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z kasy fiskalnej, a sprzedaż których towarów i usług powoduje bezwzględny obowiązek nabicia sprzedaży na kasie fiskalnej!

11 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów