0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Czy brak podpisu na fakturze jest błędem?

Posiadasz faktury podpisane oraz niepodpisane? Dowiedz się, czy podpis na fakturze jest obowiązkowy i kiedy warto zadbać aby podpis znalazł się na fakturze? Sprawdź, czy brak podpisu na fakturze determinuje możliwość uznania jej za dokument księgowy!

31 maja 2023

Samochód w firmie

Odliczenie VAT od samochodów osobowych użytkowanych w firmie

Samochody osobowe używane są prawie w każdej firmie, korzystają z nich zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy. Czy wiesz, kiedy możliwe jest częściowe odliczenie VAT od samochodów osobowych a kiedy całkowite? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

31 maja 2023

Podatek VAT

Wystawianie faktur i zasady z tym związane

Czy wiesz, jakie dane powinna zawierać faktura VAT lub faktura bez VAT, a jakie korekta? Kto ma obowiązek wystawiania faktur VAT i w ilu egzemplarzach powinny być one sporządzone? Przeczytaj i sprawdź, jak powinno wyglądać poprawne wystawianie faktur!

30 maja 2023

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu wykupionego prywatnie z leasingu a opodatkowanie w działalności

Do tej pory przedsiębiorcy świadomie wykupowali prywatnie samochód z leasingu, aby po upływie 6 miesięcy sprzedać go bez podatku. MF postanowiło zaprzestać takim działaniom. Sprzedaż samochodu wykupionego prywatnie z leasingu - poznaj zmiany od 2022 roku!

30 maja 2023

Kasy rejestrujące

Sprzedaż firmowych samochodów a kasa fiskalna

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych należy dokumentować na kasie fiskalnej. Sprawdź, czy sprzedaż firmowych samochodów na rzecz tej grupy odbiorców również należy zewidencjonować na kasie!

29 maja 2023

Księgowość firm

Wycofanie samochodu firmowego z działalności gospodarczej

Wielu przedsiębiorców posiada w firmie samochody osobowe stanowiące środek trwały w firmie. Jednak zdarza się, że w późniejszym czasie decydują się na wycofanie samochodu firmowego z działalności. Sprawdź, jak rozliczyć takie zdarzenie w PIT i VAT!

26 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Import usług zwolnionych z VAT w deklaracji VAT i JPK_V7

Nabyłeś usługę od kontrahenta z zagranicy, która w kraju podlega pod zwolnienie przedmiotowe z VAT? Dowiedz się, czy import usług zwolnionych z VAT należy wykazać w JPK V7, a jeśli tak, to jak prawidłowo to zrobić! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

25 maja 2023

Środki trwałe

Amortyzacja laptopa - czyli jak jej dokonać?

Jednym z podstawowych składników majątku wykorzystywanym w prowadzeniu działalności gospodarczej jest laptop. Jak prawidłowo ująć zakup laptopa w KPiR? Jak powinna wyglądać amortyzacja laptopa i jaką metodę wybrać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

24 maja 2023

Księgowość firm

KPiR - zakładanie Księgi Przychodów i Rozchodów

Kto musi prowadzić KPiR? W jakim terminie należy dokonać jej zgłoszenia w US? Czy księgę przychodów i rozchodów można prowadzić w formie elektronicznej? Jakie elementy powinna zawierać prawidłowa KPiR? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

15 maja 2023

Księgowość firm

Zakup z Chin - wszystko co warto wiedzieć

Importowanie towarów z Chin staje się coraz bardziej popularne. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup z Chin przynoszący im zysk. Problematyczne zaś wydaje się być zaksięgowanie takiej transakcji. Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku!

5 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów