0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Samochód w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego wykorzystywanego w firmie różni się w zależności od sposobu jego użytkowania. Inaczej rozlicza się samochód stanowiący środek trwały, a inaczej prywatny czy na podstawie umowy najmu lub leasingu. Sprawdź!

30 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Podstawa opodatkowania. Czym jest i jak ją obliczyć?

Podatnicy mają możliwość dokonania wyboru sposobu rozliczania swoich dochodów. W zależności od wybranego sposobu w inny sposób ustalana jest podstawa opodatkowania. Dowiedz się czytając artykuł, jak wyliczyć zaliczkę przy różnych formach opodatkowania!

25 stycznia 2023

Podatek VAT

Usługi gastronomiczne i cateringowe - prawo do odliczenia VAT

Czy usługi gastronomiczne i cateringowe to jedno i to samo? Jakie są miedzy nimi różnice i jak rozpoznać czy mamy do czynienia z usługa gastronomiczną czy cateringową? Która z wymienionych usług daje prawo do odliczenia VAT i czy stanowią koszt? Sprawdź!

19 stycznia 2023

Zdaniem eksperta

JPK_V7 a zwolnienie z VAT

JPK_V7 a zwolnienie z VAT - czy w takim kontekście przedsiębiorca jest zwolniony z przesyłania plików JPK_V7?

18 stycznia 2023

Prawo pracy

Płaca minimalna w 2023 roku

Płaca minimalna wzrośnie aż dwa razy w 2023 r. Na co wpłynie zwiększenie wynagrodzenia minimalnego? Jak będą kształtować się koszty zatrudnienia pracowników? Jakie składki zapłacą przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Jak zmienić formę opodatkowania i kiedy należy to zrobić?

Myślisz nad zmianą formy opodatkowania, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić formę opodatkowania oraz poznaj wady i zalety każdej z nich. Sprawdź też, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najlepsza!

16 stycznia 2023

Środki trwałe

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy mają możliwość korzystać z ustawowych ulg. Jedną z nich jest jednorazowa amortyzacja do 100 000 zł dla nowych środków trwałych oraz amortyzacja jednorazowa w ramach pomocy de minimis. Przeczytaj i sprawdź!

13 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Wycena prywatnego majątku wnoszonego do środków trwałych po zmianach Polskiego Ładu

Wprowadzenie majątku prywatnego do środków trwałych wymaga dokonania jego wyceny. Wycena zależna jest od sposobu nabycia danego środka trwałego. Jak zmieniła się wycena prywatnego majątku wnoszonego do środków trwałych po zmianach Polskiego Ładu. Sprawdź!

10 stycznia 2023

Ordynacja podatkowa

Ryczałt czy VAT - który rodzaj opodatkowania wybrać?

Ryczałt czy VAT? To częste pytanie jakie zadają sobie osoby chcące założyć własną działalność gospodarczą. Czym jest ryczałt oraz VAT oraz jakie są różnice między nimi? Czy można stosować każdy z tych podatków? Jakie kryteria należy spełniać? Sprawdź!

9 stycznia 2023

Zdaniem eksperta

Remanent końcowy co powinno być w nim zawarte?

Czy remanent końcowy który sporządzam na 31 grudnia powinien obejmować środki trwałe i wyposażenie firmowe?

9 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów