0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Możliwość przeprowadzania remanentu w trakcie roku a zaliczka na podatek

Oprócz obowiązkowego remanentu na początek i koniec roku przedsiębiorca może sporządzić spis z natury w trakcie roku podatkowego, który uwzględniany jest w zaliczce. Sprawdź, jak możliwość przeprowadzania remanentu w trakcie roku wpłynie na dochód!

10 lutego 2023

Podatek VAT

Leasing zwrotny - możliwe zmiany rozliczania na gruncie VAT

Leasing zwrotny jest doskonałym sposobem na poprawę płynności finansowej w firmie. Polega na sprzedaży środka trwałego firmie leasingowej, która oddaje go nam z powrotem w leasing. Jakie zmiany planowane są w tym zakresie na gruncie podatku VAT? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Ulga na złe długi PIT w zaliczce na podatek dochodowy

Nastąpiły zmiany w rozliczaniu zobowiązań pomiędzy nabywcą a sprzedawcą. Nowa ulga w podatku dochodowym budzi jednak wiele wątpliwości u przedsiębiorców. Dowiedz się, jak powinna zostać rozliczona ulga na złe długi PIT w zaliczce na podatek dochodowy.

8 kwietnia 2021

Podatek VAT

Wiążące informacje urzędowe – czym są oraz czego dotyczą?

Ze względu na złożone przepisy podatkowe przedsiębiorcy mogą mieć wątpliwości co do ich właściwej interpretacji. Sprawdź, jak wnioskować o wiążące informacje urzędowe, które pomagają zabezpieczyć podatników przed negatywnymi konsekwencjami podatkowymi.

18 lutego 2021

Podatki dochodowe

Danina solidarnościowa przy rozliczeniu z małżonkiem a zapłata podatku

W 2020 r. podatnicy pierwszy raz dokonali zapłaty nowego podatku, jakim jest danina solidarnościowa. Jak w 2021 r. ustalić podstawę opodatkowania przy rozliczaniu wspólnie z małżonkiem? Czy danina przy rozliczeniu z małżonkiem jest korzystna? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

JPK V7K od kiedy i kogo obowiązuje?

Dotychczasowe deklaracje VAT oraz pliki JPK zostały zastąpione jedną strukturą JPK. Dla przedsiębiorców rozliczających podatek VAT kwartalnie jest to JPK_V7K. Dowiedz się, co zawiera nowa struktura JPK V7K od kiedy obowiązuje oraz kogo dotyczy.

30 listopada 2020

Kasy rejestrujące

Zakup kasy fiskalnej sfinansowany dotacją a ulga

Przedsiębiorcy rozpoczynający ewidencję sprzedaży na kasie fiskalnej mają możliwość skorzystania z ulgi na jej zakup. Mogą także sfinansować jej zakup dotacją. Dowiedz się, czy zakup kasy fiskalnej sfinansowany dotacją pozwala na skorzystanie z ulgi.

13 listopada 2021

Księgowość firm

Zwrot towaru na podstawie faktury do paragonu - jak ewidencjonować?

Dokonując ewidencji na kasie fiskalnej, przedsiębiorca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji zwrotów, w której ujmuje każdy zwrot towarów dokonany przez klienta. Sprawdź, jak postępować kiedy nastąpił zwrot towaru na podstawie faktury do paragonu.

27 października 2020

Podatek VAT

JPK V7M i JPK V7K, czyli comiesięczny obowiązek składania pliku JPK zamiast deklaracji VAT

Ministerstwo Finansów wprowadziło nową strukturę pliku JPK, która zastąpiła obowiązek wysyłki JPK_VAT oraz deklaracji VAT. Celem jest uproszczenie sprawozdawczości. Sprawdź, co zawiera nowy plik JPK V7M i JPK V7K oraz od kiedy obowiązuje!

30 marca 2022

Zdaniem eksperta

B SPV - oznaczanie transferu bonu jednego przeznaczenia w JPK V7

W jaki sposób oznaczyć transfer bonu jednego przeznaczenia w nowym JPK V7? Czy symbol B SPV jest prawidłowy? Sprawdź!

1 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów