0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Jak identyfikować usługi związane z nieruchomością

Usługi związane z nieruchomością niekiedy sprawiają przedsiębiorcy kłopot w ustaleniu prawidłowego miejsca świadczenia wymienionej usługi. Jak opodatkować i zidentyfikować usługę związaną z nieruchomością? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

27 września 2020

Podatek VAT

Odwrotne obciążenie - zmiany w mechanizmach jego funkcjonowania

Rok 2017 to rok wielu zmian na gruncie podatku VAT, w tym w zakresie odwrotnego obciążenia. Od 1 stycznia odwrotne obciążenie dotyczy również określonych w ustawie o VAT robót budowlanych. Dowiedz się, jakie usługi zostały objęte odwrotnym obciążeniem!

27 września 2020

Ordynacja podatkowa

Umowa użyczenia a problemy w deklaracji podatkowej

Umowa użyczenia zgodnie z kodeksem cywilnym oznacza sytuację, w której użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu na bezpłatne używanie użyczonej rzeczy na czas określony lub nie. Zobacz, jakie problemy w PIT można napotkać zawierając umowę użyczenia!

23 maja 2022

Windykacja

Zbieg egzekucji z wynagrodzenia - zajęcie administracyjne i komornicze

Czasem może wystąpić zbieg egzekucji administracyjnej i komorniczej z wynagrodzenia za pracę. O tym, który organ ma pierwszeństwo w zajęciu wynagrodzenia oraz jak zmieniły się przepisy traktuje poniższy artykuł. Przeczytaj na ten temat więcej.

18 sierpnia 2021

Samochód w firmie

Zakup samochodu demonstracyjnego do firmy

Przedsiębiorcy dokonując zakupu pojazdu demonstracyjnego nie wiedzą jak prawidłowo zakwalifikować go w firmie. W jakiej wysokości przysługuje odliczenie podatku VAT? Czy zakup samochodu demonstracyjnego zobowiązuje do prowadzenia kilometrówki? Sprawdź!

27 września 2020

Podatki dochodowe

Sprzedaż przez internet a opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym

Przedsiębiorcy prowadząc działalność stosują różne kanały dystrybucji towarów aby dotrzeć do jak największej liczby klientów. Dowiedz się, kiedy sprzedaż może być opodatkowana ryczałtem i jaką stawkę należy zastosować prowadząc sprzedaż przez internet!

19 grudnia 2021

Podatek VAT

Stawki VAT na usługi fitness oferowane w różnych wariantach

Przedsiębiorcy prowadząc kluby fitness mogą napotkać problem związany z kwestią opodatkowania świadczonych usług. Sprawdź, kiedy przychody należy opodatkować stawką 23%, a w jakiej sytuacji można skorzystać z preferencyjnej stawki VAT na usługi fitness!

27 września 2020

Podatek VAT

Nieodpłatne przekazanie towarów w świetle ustawy o VAT

Prowadząc działalność przedsiębiorca ponosi różne koszty związane z reklamą i reprezentacją. Dowiedz się, kiedy nieodpłatne przekazanie towarów podlega opodatkowaniu VAT oraz jakie są konsekwencje podatkowe przekazania prezentów o niskiej wartości!

20 lutego 2022

Transakcje zagraniczne

Pożyczka lub kredyt od podmiotu zagranicznego w świetle ustawy o VAT

Prowadząc działalność przedsiębiorcy mają możliwość wyboru różnych form finansowania. Jedną z nich jest otrzymana pożyczka lub kredyt od podmiotu zagranicznego. Dowiedz się, czy otrzymane środki stanowią przychód podatkowy i podlegają opodatkowaniu!

3 listopada 2020

Podatki dochodowe

Zaliczka w walucie obcej - rozliczenie podatkowe

W praktyce często dochodzi do sytuacji, gdy przy zawieraniu transakcji zostaje wpłacona zaliczka na poczet przyszłej dostawy towaru. Sprawdź, jakie konsekwencje podatkowe powoduje wpłata zaliczki oraz co w sytuacji, gdy jest to zaliczka w walucie obcej!

9 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów