0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Zdaniem eksperta

Kto musi otworzyć rachunek VAT i jak to się robi?

Jak otworzyć rachunek VAT w mechanizmie podzielonej płatności tzw. split payment i kto będzie musiał tego dokonać?

3 listopada 2022

Podatki dochodowe

Odszkodowanie na ryczałcie a przychód podlegający opodatkowaniu

Wybrałeś opodatkowanie przychodów w formie ryczałtu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy rozliczyć otrzymane odszkodowanie na ryczałcie z tytułu szkody w firmowym majątku oraz jaką stawką ryczałtu należy opodatkować uzyskany przychód!

1 listopada 2022

Środki trwałe

Składnik majątku o wartości 10 000 zł – środek trwały czy wydatek?

Przedsiębiorco, czy wiesz w jaki sposób powinien być rozliczony wydatek poniesiony na zakup niskocennych środków trwałych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy składnik majątku o wartości 10 000 zł musi zostać wprowadzony do ewidencji środków trwałych!

26 października 2022

Podatki dochodowe

Zakupiony sprzęt na czas pracy zdalnej – rozliczenie firmy i pracownika

Czy zakupiony sprzęt na czas pracy zdalnej dla można potraktować jako koszt podatkowy i jest on przychodem dla pracowników?

4 października 2022

Prawa i obowiązki

Obowiązki biur rachunkowych - najważniejsze informacje

Czy wiesz, jakie są obowiązki biur rachunkowych oprócz prowadzenia ewidencji księgowych i sporządzania rozliczeń i sprawozdań podatkowych? Sprawdź, czym jest AML, BDO i RODO oraz kiedy należy raportować schematy podatkowe i uiszczać opłatę środowiskową!

26 września 2022

Sprawozdawczość

Oznaczenie WEW niektórych dokumentów w JPK_V7

Wraz z nowym jednolitym plikiem kontrolnym weszły nowe oznaczenia, które należy wykazywać do niektórych dokumentów w części ewidencyjnej w nowym JPK V7. Przeczytaj artykuł i sprawdź, do jakich transakcji jest stosowane oznaczenie WEW!

20 września 2022

Kasy rejestrujące

Płatność kartą płatniczą a zwolnienie z kasy fiskalnej

Przedsiębiorco, przyjmujesz od kontrahentów płatności kartą? Czy wiesz, jakie formy płatności obligują przedsiębiorców do posiadania kasy fiskalnej a jakie nie? Sprawdź czy płatność kartą płatniczą, uprawnia do zwolnienia z kasy. Przeczytaj i sprawdź!

16 września 2022

Księgowość firm

NIP europejski - kto ma obowiązek jego posiadania?

Zawierając transakcje z kontrahentami z innych krajów UE, przedsiębiorcy powinni pamiętać, że są zobowiązani aby posiadać NIP europejski. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy w każdym przypadku konieczna jest rejestracja przedsiębiorcy do VAT-UE!

13 września 2022

Kasy rejestrujące

Ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją

Czy wiesz, jakie są terminy w jakich konieczne jest zainstalowanie urządzenia fiskalnego dla dokumentowania sprzedaży na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych. Czy podatnikom przysługuje ulga na zakup kasy fiskalnej przy spóźnieniu z fiskalizacją?

5 września 2022

Podatek VAT

Faktura końcowa - jakie powinna zawierać elementy?

Faktura końcowa jest dokumentem kończącym daną transakcję. Wystawia się ją w sytuacji, kiedy na poczet sprzedaży czy też wykonania usługi pobierane były zaliczki, a tym samym wystawione zostały faktury zaliczkowe. Jakie elementy powinna zawierać? Sprawdź!

2 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów