0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Pracownik powołany do wojska - jak wykazać w świadectwie pracy i ZUS RSA?

Służba wojskowa wiąże się w oczywisty sposób z zaprzestaniem wykonywania pracy przez osoby do niej powołane, a pozostające wcześniej w zatrudnieniu. Jakie konsekwencje niesie za sobą pracownik powołany do wojska? Więcej na ten temat piszemy w artykule!

14 marca 2023

Urlopy i inne

Poród dziecka martwego a okres zasiłkowy

Zasiłek macierzyński należy do świadczeń przysługujących osobom objętym ubezpieczeniem społecznym w razie choroby i macierzyństwa. Czy poród dziecka martwego oznacza brak zasiłku lub urlopu macierzyńskiego? Wyjaśniamy te kwestie w poniższym artykule!

10 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Skrócenie i wyrównanie zasiłku macierzyńskiego w przypadku śmierci dziecka

Zasiłek macierzyński wyliczany jest procentowo zależnie od czasu, na który zostaje udzielony. Czy w przypadku śmierci dziecka przyznawany jest zasiłek? Kiedy przysługuje wyrównanie zasiłku macierzyńskiego i ile wynosi? Przeczytaj więcej w artykule!

8 marca 2023

Prawo pracy

Praca zdalna z innego państwa

Należy się spodziewać, że praca zdalna będzie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem organizacyjnym. Jak w polskim systemie prawnym wygląda praca zdalna z innego państwa? Czy pracownik będzie podlegał opodatkowaniu w Polsce? Sprawdź w poniższym artykule!

7 marca 2023

Prawo pracy

Osiągnięcie wieku emerytalnego a praca

Osiągnięcie wieku emerytalnego nie wyklucza nas z możliwości podjęcia pracy. Czy zwolnienie podatkowe obowiązuje również emerytów? Jakie są warunki i zasady opodatkowania. Komu przysługuje ulga podatkowa i ile wynosi? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

3 marca 2023

Prawo pracy

Zakład pracy a pracodawca – czym się różnią?

Pracodawca jest podmiotem, który powierza pracę w ramach stosunku pracy. Czy zakład pracy to to samo, co pracodawca? Jakie są różnice między nimi? Czym jest zakład pracy według Kodeksu Pracy? Przeczytaj i dowiedz się więcej w artykule!

2 marca 2023

Prawo pracy

Pracownik zakłóca spokój w pracy – jak zbierać na niego materiał dowodowy?

Występują czasem sytuacje, w których naganne zachowania pracownika wymagają pilnej i stanowczej reakcji ze strony pracodawcy. Czy wiesz co zrobić w sytuacji, gdy pracownik zakłóca spokój w pracy? Wyjaśniamy jak zbierać na niego materiał dowodowy!

1 marca 2023

Prawo pracy

Praca w godzinach nadliczbowych a rekompensata dla pracowników samorządowych – inaczej niż w Kodeksie pracy

Prawa i obowiązki niektórych grup pracowników zostały uregulowane w specjalnych ustawach nazywanych pragmatykami pracowniczymi. Dowiedz się jakie konsekwencje niesie za sobą praca w godzinach nadliczbowych i jaka rekompensata należy się pracownikom!

24 lutego 2023

Urlopy i inne

Odmowa udzielenia urlopu przez pracodawcę

Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy. Urlop wypoczynkowy jest zawsze decyzją pracodawcy – nie wystarczy samo złożenie przez pracownika wniosku. Dowiedz się czy odmowa udzielenia urlopu przez pracodawcę jest zgodna z prawem!

22 lutego 2023

Prawo pracy

Czy za pracę może być wypłacane wynagrodzenie w kryptowalutach?

Wypłata wynagrodzenia za pracę to podstawowy obowiązek pracodawcy. Kiedy Kodeks pracy dopuszcza możliwość częściowego spełnienia wynagrodzenia w innej formie niż pieniężna oraz czy wynagrodzenie w kryptowalutach jest możliwe do wypłacenia? Sprawdź to!

16 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów